Sokol2

CENA BYDŁA 2018

Polecane posty

Maryush    9
2 godziny temu, Karollorak93 napisał:

Dziś poszło 3 szt simxho 687 765 788 po 7.9 zł brutto strączka 7% odbierał lokalny pośrednik i na wadze chciał rąbnąć po 50 kg na szt. Tak że zakup wagi zwrócił się i to z nawiązką na tych 3 szt już :)  

Jak to było? Grzecznie przyjął do wiadomości że są cięższe niż jego waga wskazuje i posłusznie wypłaci ustalona cenę za kg z Twojej wagi? Nie próbował się migać od zakupu?

 

Sam nigdy nie miałem takiej sytuacji, jestem ciekaw jak to jest w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2367
Karollak napisz przynajmniej inicjaly tego uczciwego pana jak nie chcesz sie ujawniac. ten kto trzeba zorientuje sie

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, TelefonyRadom napisał:

ktoś ci krowę odchucił bo koledze kolegi miało się zgadzać 

 

Napisz tak pełnymi zdaniami czego się dowiedziałeś, żeby wszyscy wiedzieli. Na razie to rzucasz niedopowiedziane zdania, a to może ćwiartkę odrzucili, komuś o złym pH piszesz, teraz że ktoś na wadze ojebał. Któremuś ch*jowi na święta brakowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja miałem taka sytuację to pierwsze co to udawanie głupa . Jak to przeciez wszystko jest dobrze sprawdza czy czasem nie walisz w ciemno że brakuje  . Ja dalej że brakuje to lataja w koło wagi czy tam coś nie dotyka h*j wie co i nagle bach 80 kg na krowie. Nazwiska nie bede podawał bo twardego dowodu nie mam zdjecia ani nic ale jak ktos sledził forum wie z kim już nie  współpracuje od conajmniej dwóch lat od momentu kupna wagi. lepiej tego gościa nawet nie zobacze  a tak to sam przyjeżdzał zobaczyć czy coś jest . Tak w sumie jesli przez ten cały czas mnie okradał to jestem na tym gościu w plecy z 15 000.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A tak na @soltys48 psioczyłeś, że waga niepotrzebna, że nikt Cię nie dyma i dalej płaci to samo nadzwyczaj wysoko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128
17 godzin temu, rolnik34 napisał:

opinia skup bydla izdebski  karlow 25 trzebieszow handlowal ktos z nimi

kilka lat z nim handluję, z początku przelew robił szybko na drugi dzień kasa była teraz to do 10 dni mu schodziło, kiedyś był mniej wybredny teraz to juz co byś nie miał to dla niego słabe ale to odkąd zaczęlismy jeździć na wagę dużą i raczej będę szukał nowego kupca. Ogólnie handlarz jak każdy niby wszystko ok ale pilnować trzeba  żeby się nie zdziwić😀

Właśnie kogo polecicie w naszych okolicach bo mam 3 sztuki na stejki😀 powiat siedlecki i ościenne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

@Maryush W praktyce to jest tak że albo grzecznie zapłaci jakby gdyby nigdy nic albo będzie mówił że jego waga dobrze wskazuje i będzie się prosił o wp***dol i rozgłos że jest złodziejem

Edytowano przez rolnik115

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maroslaw0770    264
Przed chwilą, grzesiek88 napisał:

kilka lat z nim handluję, z początku przelew robił szybko na drugi dzień kasa była teraz to do 10 dni mu schodziło, kiedyś był mniej wybredny teraz to juz co byś nie miał to dla niego słabe ale to odkąd zaczęlismy jeździć na wagę dużą i raczej będę szukał nowego kupca. Ogólnie handlarz jak każdy niby wszystko ok ale pilnować trzeba  żeby się nie zdziwić😀

Właśnie kogo polecicie w naszych okolicach bo mam 3 sztuki na stejki😀 powiat siedlecki i ościenne

Mnie kiedyś myślał,że wydyma na 60 groszy na siedmiu sztukach, których ostatecznie i tak nie dostał, od tamtej pory przejeżdża obok mnie i nawet nie zajrzy, bo już wie że nie ma po co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiesz Thomas kiedyś miałem mniejsze krowy od 500 do max 600 teraz mam od 600 do 750 . Człowiek wchodził na wage przed bydłem w trakcie z bydłem i zawsze wszystko się dobrze dodawało . Nadal nie wiem jak to było kradzione zapewne jakis program jest że np w wadze od 300 do 400 kradnie w tym przedziale dlatego zawsze sie zgadzało . Jak kupiłem wagę bo czułem że coś chyba nie gra wszystko było czarne na białym wszystko urosło z dnia na dzień ale od razu z powiedzmy 20 kupujących co mam w telefonie to z 7 przyjedzie zobaczyć itp reszta nawet nie odbiera albo mówi że nawał mają  oczywiście mówię tu o takich co już wiedza że się nie jest debilem i wie co ile warzy.  Tak samo listwa w zbiorniku i nagle po 30 litrów wiecej na każdej odstawie skończyło się dymanie na mleku . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    766

Wystarczy że wciśnie" tara" i twoja waga jest odjęta od bydła ,na wadze po zejściu bydła ne powinny pokazywać się żadne np. -50 itd. ma być 0 lub jak nawali to 2lub 3kg . Najlepiej zanim bydło wejdzie na wagę to wyzerować sprawdza się wtedy jak niema w kieszeni pilota .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
14 godzin temu, bobienko napisał:

To trza było powiedzieć że teraz to po 9 a jak nie to za 10 min będziesz gwiazdą na af i żeby się uśmiechnàł do zdjecja.150 kg x 7,9=1185 a to już przeztepstwo

Przestepstwo to juz jest od 1zl, bo to nie jest kradziez tylko oszustwo, wiec nie ma zadnych widelek kwotowych. Tylko jak to udowodnic bez wagi lub nawet z waga. Musialbys odrazu dzwonic po policje i nie wypuszczac takiego z podworka, tak zeby przy nich zwazyc na jego wadze, bo inaczej nie ma zadnego dowodu, a jakby on odjechal, to zanim policja by kazala byki zwazyc to one juz dawno pewnieby bylyby sprzedane o ile policja by chciala sie w takie cos bawic.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jedynie jak to u nas jeden mówi ,,mornitorning,, zamontować pod obora 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932
18 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Nic. Chciałem mu kiedyś byka sprzedać pierwszy raz to cenę dawał taką sobie i tylko przelewem chciał płacić. Tylko ja chyba do Macieja dzwoniłem a numer dostałem od kupującego moje cielaki. @mazowszaksię chwalił jak to mu super cenę daje za krowy. Innym zabierze, ale jemu dołoży bo to koledzy.

Akurat mazowszak jest mało wiarygodny. Zwróciłem jakiś czas temu uwagę na jego posty. On ma wszystko najlepsze, a jak go przyciśniesz to wyskakuje z dziwnymi tekstami o zazdrości i bolączkach wiadomo czego. No i plącze się w zeznaniach.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ostatnie zdanie było z ironią napisane. 😁 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz212    7

Sprzedane 5sm waga 850 860 860 915 940 waga brutto cena 8.1 netto   2 hf waga 760 830 brutto cena 7.7 netto . straczka 6%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Czy przyjął spokojnie? Tak jak najbardziej po prostu był chyba świadomy że wiem ile ważą. Tłumaczył się że był po prostu na myjni i mu czujnik widać zamarzł nawet gorącej wody chciał żebym mu dał do polewania ,oczywiście nie dostał:P Poskakał po wadze jak małpa i jak z magiczną różdżką naprawiła się:P Cenę dał nawet w miarę myślał ze na wadze mnie urżnie ale sie nie udało. Wiele w takiej sytuacji nie zarobił na mnie. Hym czy jest sens pisać inicjały? Jak ogólnie wiadomo który by nie byl ze świetokrzyskiego to kręt i się pilnować trzeba. 

Edytowano przez Karollorak93
niedopowiedzenie
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
18 godzin temu, soltys48 napisał:

tylko ch*jowi to udowodnij..........

 

jedyna rada to albo wpierdal albo ogłosić dookoła kto to

lepiej rozgłośnic na około zaboli bardziej niz sromotne w wp***dol....

7 godzin temu, zkordalski napisał:

Ja miałem taka sytuację to pierwsze co to udawanie głupa . Jak to przeciez wszystko jest dobrze sprawdza czy czasem nie walisz w ciemno że brakuje  . Ja dalej że brakuje to lataja w koło wagi czy tam coś nie dotyka h*j wie co i nagle bach 80 kg na krowie. Nazwiska nie bede podawał bo twardego dowodu nie mam zdjecia ani nic ale jak ktos sledził forum wie z kim już nie  współpracuje od conajmniej dwóch lat od momentu kupna wagi. lepiej tego gościa nawet nie zobacze  a tak to sam przyjeżdzał zobaczyć czy coś jest . Tak w sumie jesli przez ten cały czas mnie okradał to jestem na tym gościu w plecy z 15 000.  

swoja waga,  waga samochodowa(czyli ogólna masa bydła) bo inaczej nie ma sensu trzymanie tego bydła.... jak to skurwielowi nie udowodnisz ? przed ważeniem sąsiada na podwórko i prosisz o instrukcyjne ustawienie wagi (wage bydła musisz znac) i ważysz  jak coś nie halo to policja tylko nie dać sp***dolic z podwórka tu sąsiad też może się przydac....oszustwa nie udowodnisz ale próba oszustwa tak z to też sa paragrafy a po kilku akcjach dobiorą się do d*py. albo prawie wypuszczasz ze zważonym bydłem dzwonisz po psy i przeważasz to już oszustwo w tym momencie ... tylko trzeba wiedzieć że jest się panem i kimś a nie cieciem u siebie . odwagi panowie~!!!!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz212    7
2 godziny temu, donweter1989 napisał:

7.70 netto hf jak na moje albo to nie było hf albo solidnie na wadze Cię orżnęli.

Nie orzneli bo mam swoja wage 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Dziwne że wagi handlarzy nigdy nie psują się na plus dla rolnika. 

3 minuty temu, lukasz212 napisał:

Nie orzneli bo mam swoja wage 

W takim razie to nie były hf-y.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
ja w październiku za hf 7,6 netto mm 8 netto 7% na okarmienie. waga moja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John23    19
4 godziny temu, donweter1989 napisał:

7.70 netto hf jak na moje albo to nie było hf albo solidnie na wadze Cię orżnęli.

ja ostatnio sprzedawalem to za hf 7,80 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Ale wiecie, że jeśli coś jest czarno białe to nie znaczy, że to jest hf. 

Mam na teraz może na później( jeszcze nie wiem czy się nie wstrzymam puki co ze sprzedażą) kilka sztuk hf typowych z gospodarstwa nastawionego na litry mleka. Przez telefon bez oglądania propozycje od 7 do 7,20 netto za kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj