Sokol2

CENA BYDŁA 2018

Polecane posty

AniaP    185
13 godzin temu, ktosik25 napisał:

Próbuje dodać ale nie wchodzi z telefonu, może w profilowe wejdzie. Koszt cielecia około 70zl(nasienie). Urodził się we własnym gospodarstwie :) urodzony listopad 2015r. Ale przećwiczyl nas we trzech przy załadunku...

udało się :)

 

IMG_20180308_160155821.jpg

IMG_20180308_160140050.jpg

a w ubiegłym roku 1015kg :) 26 miesięcy urodzony też we własnym gospodarstwie, w obu przypadkach  matki hf

IMG_20171129_135349283_HDR.jpg

Ładne sztuki, zdarzyło nam się kupić takie sztuki.Ale trafiało się to bardzo mało.Zazwyczaj jeden rolnik ,nie ważne czy mleczne,czy mięsne waga przeważnie dochodziła do 1400kg i raz kupiło się jałówkę sm biało czarna ważyła 1300kg .Ale akurat Ci rolnicy nie chcieli sprzedać ich po uboju tylko na żywą i opieprzył ich  na cenie .Bo waga wykraczała po za wagę zawartą w umowie,I tak się handlarze dorabiają  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48
13 godzin temu, RafaKdziela napisał:

Kolego jesteś w błędzie .Dziś był gość u mnie byki oglądać z ubojni i mówił ,że to ja decyduję ,czy daję na żywą czy po uboju .Cenę podał tylko i mam zdecydować .

 

Ten ostatni HF ,to do tego ,co mi dziś zaproponowali ,to dostanę cenę podaję brutto po Twojej wadze 5224,2 z Vatem .Moja cena 7,5 netto.plus vat.

A u Ciebie wychodzi 4112 brutto .

Ale Cię bracie obj...bali szok .

ostatni hf to krowa ;) czytajmy dokładniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

ktosik 25  po ile dostalas za nie?? jak był uwiązany ze nie baliście się ich tak długo trzymać??? jakby się zerwałO.o

Edytowano przez nikolas29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARAMOS    2
z okolic Bełchatowa, w ostatnio najlepiej płacił Maciejek, ale ostatnio u nich słabe ceny. 7.50 brutto za byka to max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

ja jestem z tych stron,,,slabo daja..mam lepszych tylko musisz mieć wage..bo nie ufam im

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kw22    20
Dnia 7.03.2018 o 17:30, AniaP napisał:

Panowie jak płacą obecnie za byki mleczne ,ale nie typowe hf??

Złodziej u ktorego pracowałam wali od -6zl -7.20

Bratex 7zl -8zł zaczęłam z nimi handlować.

Czej Dag -6.80-8zl- handluje parę lat.

to p obok imienia t zn pierdolnięta

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
12 godzin temu, TheRolnik1992 napisał:

Mam podobnie. Dlatego otwieram dodatkową działalność( z szwagrem) i powinno ładnie się wszystko pogodzić, tylko żeby klienci byli.

 

rozumiem ze handlarzem zostałeś ze ze swagrem, heheheh po co trzymać byki 2 lata jak to samo bedziesz miał w jednym transporciexD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaP    185
19 minut temu, kw22 napisał:

to p obok imienia t zn pierdolnięta

 

Zgadleś.Chociaż możesz wiedzą zabłysnąć.Brawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41
4 godziny temu, ARAMOS napisał:

z okolic Bełchatowa, w ostatnio najlepiej płacił Maciejek, ale ostatnio u nich słabe ceny. 7.50 brutto za byka to max

pewnie pytałeś o hfa, wczoraj dzwoniłem do człowieka od nich to taką cene mówił maksymalnie za hfa, mięsne do 8 + wat, jałówki jak super do 7,5 a krowy do 6

niedawno brał jałówki od kolegi to płacił 7,2-7,5 +wat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

ja mam swoją więc sie nie da, przyjeżdża już pare lat i nigdy nie próbował

a opinie słychać rózne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
29 minut temu, kw22 napisał:

ile te byki dają mleka

Tyle co i mięsa:P

Tychów, Raków solidne firmy, pewnie radzą sobie chłopaki jak mogą, myślę że od handlarzy dużo jeszcze muszą się uczyć:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tyran3 napisał:

 

rozumiem ze handlarzem zostałeś ze ze swagrem, heheheh po co trzymać byki 2 lata jak to samo bedziesz miał w jednym transporciexD

A tu się mylisz:P piaskarnie otwieram. Budynek juz przekwalifikowany, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
11 godzin temu, AniaP napisał:

Ładne sztuki, zdarzyło nam się kupić takie sztuki.Ale trafiało się to bardzo mało.Zazwyczaj jeden rolnik ,nie ważne czy mleczne,czy mięsne waga przeważnie dochodziła do 1400kg i raz kupiło się jałówkę sm biało czarna ważyła 1300kg .Ale akurat Ci rolnicy nie chcieli sprzedać ich po uboju tylko na żywą i opieprzył ich  na cenie .Bo waga wykraczała po za wagę zawartą w umowie,I tak się handlarze dorabiają  .

wiesz co piszesz 1400 to jaki stary był ten byk chyba rozpłodnik bo nikt za to więcej jak za krowę nie zapłaci. Zresztą kto by jałówkę trzymał do takiej wagi jakiś debil. Jak coś się pisze to raczej trzeba trochę pomyśleć. Kto handluje dobrym towarem to wie że najekonomiczniej  dla rolnika jak byk ma do  820 potem już kupiec wybrzydza bo mięso jest otłuszczone i poprzerastane. Później cena w dół i dodatkowo gorsze wykorzystanie pasz. Takie pisanie że się handlarz dorabia to jak hodowcy trzody sprzedają  maciorę  w wadze 350 kg by musieli dostać tyle co za tucznika. Weź sama to zabij rozbierz i zobaczysz ile słonina jest warta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

szaman stary handlarzyno juz nie płacz tak bo zaraz bedzie ze handliże dokładają do interesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jałowkę 1200 kg też widziałem.ale miała być mamką a okazała się nie cielna.jak koń wielka

aa byki to tak jak szaman pisz750 -800 większych trzymać się nie opłaca

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450
11 godzin temu, Gringo1 napisał:

Chlopaki z tychowa mają mają pewną wage czy tez skubią

o wage się nie martw,,jedyni co maja pewna?

10 godzin temu, AdamRo napisał:

Tyle co i mięsa:P

Tychów, Raków solidne firmy, pewnie radzą sobie chłopaki jak mogą, myślę że od handlarzy dużo jeszcze muszą się uczyć:P

tylko ze obie ubojnie cenami nie powalają a rakow to już lipa totalna,,,nawet nie wejdzie do obory oszacować tylko na wadze...szacuje,, cwaniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 minuty temu, bobienko napisał:

Jałowkę 1200 kg też widziałem.ale miała być mamką a okazała się nie cielna.jak koń wielka

aa byki to tak jak szaman pisz750 -800 większych trzymać się nie opłaca

Mamka 1200 kg to zje więcej jak cielak kosztuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik200m    45

Witam ile bym dostał za 2 jałówki ładne w wieku około jedna w wieku 24 miesiące a druga 20 miesięcy ta co ma 24 miesiące cała czerwona Lm a druga Simental. Jałówki nie wiem ile mogą ważyć ale na 100% mają powyżej 500kg. Chodzi mi o cenę plus vat (za kg) Jestem z Łódzkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
20 minut temu, staszek131415 napisał:

Mamka 1200 kg to zje więcej jak cielak kosztuje ;)

Ale w hodowli polskiej ciągle panuje kult wielkości. Krowy po tonie, byki opasane też to jakiś kosmicznych wag. A boimy sie importu wołowiny z krajów gdzie średnia waga krowy dorosłej wynosi 450-550 kg i ciągłe narzekanie że nam się nie opłaca a oni robią tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

w ameryce opasy opasaja do 500-600 kg i ubój chociaz moim zdaniem to troche marnowanie potencjału, te 700 kg to optymalna waga

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
52 minuty temu, staszek131415 napisał:

Mamka 1200 kg to zje więcej jak cielak kosztuje ;)

Gość kupił limuzyny we Francji i wszystkie takie bomby były po tonie.chyba limuzyny bo nie całkiem rude były tylko rudo brązowe.może mieszanka jakaś

Yoga,jat to mój ojciec mówi że za komuny najdroższy byk był 400-500kg

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

teraz najdrozszy byk to 250-300 kg :D 10-15zł/kg :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj