Polecane posty

AdamRo    1503
5 godzin temu, kiko80 napisał:

k ... co wariata ze mnie robisz a kto myslisz ze jest przy załadunkach nie pracownik dla ciebie robol,wlasnie szynka jedz popracuj to bedziesz wiedział jak ta praca wyglada bo siedzisz w pl  w stołek prykasz a tu mowisz jaki to rarytas kupujesz za granica, mieszacie  syf z zagranicy z  polskim swierzym miesem przypraw od hu... i jest super zjadliwe,do PRC jedzie wszystko kolego nawet siersc  i jeszcze inne g... w podrobkach za owoce morza. cos jeszcze chcesz wiedziec. nie byłes za granica  siedzisz w PL a tu sie wymądrzasz  jaki super towar  ktos przywozi.Za dobry towar za granica trzeba słono płacić kolego gdzie nikt nie bedzie przeplacał i dokładał do interesu,Nie pisze o produkcji tylko o towarze zywcu.Jak jestes taki madry i wiesz wszystko to wiesz co to jest towar BIO Na zakładach,wypowiedz sie.pozdrawiam

Kolego, do nas jedzie towar który się u nas sprzeda

Kto sobie pozwoli na kupno bio ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

dzisiaj po 4,35 plus vat lokalna ubojnia pow. Jasło szt. 10 średnia waga po odbiciu 130kg.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

cENY WRÓCIŁY DO NORMY OBY SIĘ UTRZYMAŁY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do normy to jeszcze trochę brakuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nO 5 ZŁ DO WZIĘCIA NA DZIŚ TO NIE JEST ZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie tyle dają ? Bo mi 80gr brakuje do takiej stawki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek3110    239
11 godzin temu, turtojs napisał:

mały lokalny zakład w opolskiem, powiat oleski. skupuje tylko od pobliskich rolników i to takich, którzy się przykładają do produkcji, bo takich co chowią byle co nie chcą, bo tłuszczu od cholery, a w sklepie nikt tego potem nie chce kupić

gdzie ten zakład, mam tablice OOL i nie słyszałem o nim, chyba że feliks?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
3 godziny temu, staszek131415 napisał:

nO 5 ZŁ DO WZIĘCIA NA DZIŚ TO NIE JEST ZE

staszek z vatem 5 złotych  nie dostaniesz  to gdzie tu norma???? no chyba ze 100 tuczników sprzedałeś naraz to z vatem mogłeś 5 zł dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
9 godzin temu, AdamRo napisał:

Kolego, do nas jedzie towar który się u nas sprzeda

Kto sobie pozwoli na kupno bio ?

Pod naszą marka tzn pod zakładami ala  polskimi.Widze ze mało wiesz nie ma co dyskutować.Nawet nie wiecie co to bio itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wczoraj dostałem 4.3 zł z vatem średnia waga 135 kg wyszła z 10 sztuk ale nic nie mówił bo żywca ponoc zaczyna brakować i cena w górę idzie jak się pytałem to już obszarowca zaczyna wozić warchlaki z dani i zaczyna się z powrotem zasiedlanie chlewni hodowców sezonowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
11 godzin temu, Krzysiek3110 napisał:

gdzie ten zakład, mam tablice OOL i nie słyszałem o nim, chyba że feliks?

też mnie interesuje gdzie ten zakład.

22 godziny temu, turtojs napisał:

mały lokalny zakład w opolskiem, powiat oleski. skupuje tylko od pobliskich rolników i to takich, którzy się przykładają do produkcji, bo takich co chowią byle co nie chcą, bo tłuszczu od cholery, a w sklepie nikt tego potem nie chce kupić

powiedz mi kolego jak ten zakład się nazywa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Poskrom mieli, lecz nie łapali. Zacytuje tylko koniec dyskusji na temat łapanie.

W pana interesie jest to by mieć status zdrowotny. Wszędzie gospodarz łapie (z uśmiechem). Nie jest to moment by się z nimi wykłócać.

Na koniec stwierdzili, że jestem mistrzem świata w łapaniu, jak dla nich to wszystko jest u mnie ok. I żeby niczego się nie bać (kontroli)

A jeździć w sprawie bioas. to będzie ktoś od powiatowego. Tak samo jak było w sprawie dobrostanu kilka lat temu.

Jakby od nich to wszystko zależało, to mają to w nosie (absurdalne przepisy), ale to jest piramida władzy.

Chociaż stwierdzili, że są jeszcze  ludzie co trzymają świnie w złych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Odnośnie Rydzyka jak ktoś  pisał to jeśli kupimy my takie auta jak ci od norek to na pewno się za nami wstawi

Edytowano przez karolci13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/asf/11295-bedzie-plot-wzdluz-granicy-polski-z-bialorusia-i-ukraina-w-ramach-walki-z-asf                 żarty sobie robią to juz powinno być dawno zrobione 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
1 godzinę temu, szczypka napisał:

www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/asf/11295-bedzie-plot-wzdluz-granicy-polski-z-bialorusia-i-ukraina-w-ramach-walki-z-asf                 żarty sobie robią to juz powinno być dawno zrobione 

no wlasnie powino dawno to byc zrobione. z dzikami tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

Był ktoś już na szkoleniu w sprawie bioasekuracji i asf? Pytałem się o wymogi lekarza weterynarii, który wystawia mi świadectwa, to powiedział, że sam jeszcze nic nie wie. A co do ceny to na dzisiaj na żywą 4,20+vat, kuj-pom, powiat świecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Dzisiaj rozmawiałem z weterynarzem to mówił, że te całe kontrole a bardziej jej wyniki to będą bardzo uznaniowe i zależne od widzimisie kontrolującego. Jedno jest pewne: każdy rolnik i każda świnie będą skontrolowane. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
52 minuty temu, krilan06 napisał:

Był ktoś już na szkoleniu w sprawie bioasekuracji i asf? Pytałem się o wymogi lekarza weterynarii, który wystawia mi świadectwa, to powiedział, że sam jeszcze nic nie wie. A co do ceny to na dzisiaj na żywą 4,20+vat, kuj-pom, powiat świecki

Kto tyle płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46
3 godziny temu, sumek666 napisał:

Dzisiaj rozmawiałem z weterynarzem to mówił, że te całe kontrole a bardziej jej wyniki to będą bardzo uznaniowe i zależne od widzimisie kontrolującego. Jedno jest pewne: każdy rolnik i każda świnie będą skontrolowane. 

A na koniec se poprzyznają nagrody. Całe maty przy wejściu do budynku to akurat w praktyce wyjdzie ale chyba jak ktoś ma ruszta i na podwórzu polbruk. Przecież to ph 7 to zabije ale bakterie i to w pierszej kolejności te porzyteczne a z asf nie da rady. Te wszystkie dyrektywy UE to o kant wiadomo czego rozbić a nasi słuchają jak świnia grzmotu i jeszcze jak co żle przetłumaczą to... Ciekawe jak tam wujek Putin z tym walczy. Może już obmyślili szczepionke ale wiedzą sie nie podzieli. Przecież najbardziej w interesie rolnika jest se choroby nie zawlec. To niech edukują a nie mata mata bo jak nie to zakaz chowu. Idiotyzm. Dziki redukować. Odłownie (alarm zamknięcia na sms) rozstawić i same wlezą tymbardziej w zime. Na każdy powiat z 10 i by to diabelswo wyeliminował. Ale to trzeba praktyków i myśleć a nie z Warszawki zza biurka durne bioasekuracje wprowadzać.

Edytowano przez grey6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42
3 godziny temu, szczypka napisał:

www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/asf/11295-bedzie-plot-wzdluz-granicy-polski-z-bialorusia-i-ukraina-w-ramach-walki-z-asf                 żarty sobie robią to juz powinno być dawno zrobione 

teraz to powinien powstać płot w centralnej Polsce, od północy na południe aby zatrzymać migrację dzików na zachód kraju ;-) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bardzo śmieszne . Już spisałeś pół Polski na straty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Płot Sopot-Zakopane :D

 

@grey6 akurat ten weterynarz ani swiadectw ani kontroli nie prowadzi. Więc jego opinia jest jak najbardziej wiarygodna. Też jest zdania, że plot to 2 lata temu powinien  stać a myśliwi wszystkie dziki wystrzelać tak jak w Hiszpanii. Mówi tak: ja lubię świnie leczyć a nie dziki i to z rolników mam pieniądze więc muszę ich popierać :)

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42
32 minuty temu, zetorki12 napisał:

Bardzo śmieszne . Już spisałeś pół Polski na straty ?

nie spisałem na straty, ale większy sens miałby to w obecnej sytuacji......... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj