jjjanek1

Wymiana zaworu starego typu na nowy Ślęza Pilmet

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jjjanek1    0

Witam posiadam opryskiwacz Sadowniczy starszego typu z dwoma pompami Pilmet P-40, P-60 .Opryskiwacz był kupiony na wiosnę w tym roku .W związku z tym że jest sezon zimowy chciałem go przygotować do pracy na wiosnę.Pompy zostały zregenerowane ale pozostał stary zawór którym przełączam prawą stronę lub lewą oraz dwie strony naraz -lub na Lance od góry. W sezonie zawór ten ciekł i chciałem wymienić na nowszy typ czy mógłby mi ktoś z was podpowiedzieć jaki model kupić aby zamienić stary wysłużony zawór za co z góry dziękuje.W załaczniku zjęcia starego zaworu

1.thumb.jpg.2f09b14a55b903f1f26a6bcb645e759a.jpg2.thumb.jpg.a625b0300e1c97f0b1e3a600a3ad1186.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28810

i tak będziesz musiał wymienić poszczególne węże bo mogą być za krótkie, lub po prostu za stare, a rozdzielacz możesz zastosować każdy jaki ci się spodoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjjanek1    0

Dziękuje za info a rozdzielacz to na cztery wyjścia czy na trzy należy szukać ? Wydaje mi się że jest to 4 sekcyjny ale nie chciałbym błędu przy zakupie popełnić . 

Edytowano przez jjjanek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28810
2 godziny temu, jjjanek1 napisał:

Dziękuje za info a rozdzielacz to na cztery wyjścia czy na trzy należy szukać ? Wydaje mi się że jest to 4 sekcyjny ale nie chciałbym błędu przy zakupie popełnić . 

zależy ile sekcji potrzebujesz, jedna do mieszadła na pewno, belkę będziesz na pół dzielił czy na lewo/środek/prawo??? i czy będziesz np. podpinał lancę??? zlicz ile wyjść potrzebujesz plus ewentualne jedno na zapas i tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjjanek1    0
Dnia 19.12.2017 o 13:20, bratrolnika napisał:

zależy ile sekcji potrzebujesz, jedna do mieszadła na pewno, belkę będziesz na pół dzielił czy na lewo/środek/prawo??? i czy będziesz np. podpinał lancę??? zlicz ile wyjść potrzebujesz plus ewentualne jedno na zapas i tyle w temacie

Bardzo dziękuje już trybie już o co chodzi z tym sekcjami dodatkowo otrzymałem propozycję od SadownikaSochaczew i skorzystam z jego propozycji po świętach kupując włoski rozdzielacz.

 

 

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909
Dnia ‎19‎.‎12‎.‎2017 o 17:51, ZYLA napisał:

Wyglada solidnie, ale nie widzę zadnego info o tym zaworze. Ilość sekcji itd. I cena tez mie mała. 

Taki myślę że spokojnie Ci wystarczy

http://allegro.pl/rozdzielacz-zawor-opryskiwacza-4-sekcje-z-filterm-i6817658853.html

Ten zawór ma 5 funkcji .mieszadło przelew prawa stron a i lewa strona oprysku i obydwie strony naraz.ta czerwo a rączka jak jest ustawiona jak na fotce to ciecz idzie na obydwie strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Do slezy bierz bajmatika ktorego od razu pociagnij Do ciagnika. Poszukaj jak to mniej wiecej wyglada np w starych Mitererach itp. Ten z linku za bardzo plastikowy sie wydaje, ja mam mosiezny, Tez wloski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są w ofercie również mosiężne By matici kto co uważa za lepsze, ale te które tu pokazałem są montowane w wielu nowych opryskiwaczach teraz więc muszą się sprawdzać w takim razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez yacenty
      Witam,
      jest taki oto problem.
       
      Brat kupił nowy opryskiwacz. Przy zakupie jeśli chodzi o dokumenty dostał tylko fakturę i 2 instrukcje.
      Nie ma dokumentu - certyfikatu atestacji. Na opryskiwaczu nie ma żadnej naklejki z atestem.
      Sprzedawca stwierdził ze teraz nie potrzeba atestacji - wystarcza faktura, a po 3 latach trzeba atestować.
       
      Dziś u wujka był facet, który robił mu atestacje. Pytaliśmy go i twierdzi ze każdy opryskiwacz musi mieć atest i naklejkę. Za przeproszeniem guzik go obchodzi faktura.
       
      Jak to jest? Gdzie jest prawda?
    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez Radek_Z
      Cześć, użytkuje ktoś opryskiwacz marki BOGUSLAV? Albo zna kogoś kto ma taki?
      Warto się temu przyglądać? Cenowo wyjdzie taniej niż polskie, tylko jak tam z wytrzymałością. W Internecie opinii nie ma a wiadomo, że Dealer zawsze będzie chwalił. 
       

    • Przez beata12596
      Witam czy ktoś może opisać poszczególne funkcje na tym sterowniku? Opryskiwacz TECNOMA GALAXY z 1997 r. Czy ktoś ma taki opryskiwacz, bo miałbym kilka pytań.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj