PatrykReich

Dzierżawa ziemi z KOWR

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hardkor113    637

Mozę troche nie na temat ale sie zapytam.Jak jest z tym kupnem ziemi od prywatnej osoby.Mieszkam w gminie A ale mam pole w gminie B i chce w gminie b kupić pole.MOgę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio066    5
2 godziny temu, marianmass napisał:

Czyli jeśli ojciec jest właścicielem widnieje w gminie jako wlasciciel placi podatek chce wystartować w przetargu ale ja wziąłem  za ta działkę doplaty za zeszly rok to może to kowr wykryć tak?? I na tej podstawie odrzuci ofertę ?? 

znam przypadek że nie odrzucili ale i znam że odrzucili więc jest to kwestia indywidualna.jak cie nikt nie podpierniczy to może przejdzie ewentualnie będziesz składał wyjaśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

zawsze pisało że masz mieć działkę co najmniej rok na siebie, nigdy nic nie mówili że musisz dopłaty brać na nią

ja bym składał, zresztą nic nie tracisz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.06.2018 o 06:54, suzuki18l napisał:

zawsze pisało że masz mieć działkę co najmniej rok na siebie, nigdy nic nie mówili że musisz dopłaty brać na nią

ja bym składał, zresztą nic nie tracisz,

kolego stracisz bo przyznają Ci zero punktów ja napisalem działke ktorej jestem wlascicielem w 19/20czesciach  od 20 lat i pisze na na nia dopłaty  i przyznali mi zero punktow  teraz napisalem odwolanie i zostanie mi chyba tylko droga sądowa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Płacisz czynsz i podatek a bierzesz dopłatę

  • Thanks 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio066    5

 

23 minuty temu, Majster96 napisał:

dzierżawiąc ziemie od KOWR płacę im czynsz dzierżawczy, ale dopłaty mogę wziąć za tą działkę?

od kiedy masz umowe dzierżawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio066    5

Warunki przyznania płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego określone zostały w ustawie o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego zgodnie, z którą rolnikowi przysługuje jednolita płatność obszarowa do będącej w jego posiadaniu w dniu 31 maja roku, w którym został złożony wniosek o przyznanie tej płatności, powierzchnia gruntów rolnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego, kwalifikujących się do objęcia tą płatnością,

teoretycznie musisz mieć umowę na 31 maja.

ja mam 2 umowy 15 czerwca z KOWR i złożyłem  je na dopłaty jak nie przyznają to się będę odwoływał,

Płatności przysługują faktycznemu użytkownikowi, który wykonuje wszelkie czynności niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania gospodarstwa. Mogą nimi być działania organizacyjne, kierownicze, jak i osobiste zaangażowanie w bezpośrednim wykonywaniu pracy fizycznej w gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Hej

Tak sytuacja-był ogłoszony przetarg ofertowy pisemny -punktowany z zastrzeżeniem,że nie mogą brać w nim udziału osoby które nabyły już działki z puli dzierżawy KOWR i było to ok 15 działek 15-30ha. Złożyłem dokumenty,ogłoszona wstępna lista-7 osób i odwołanie przetargu. Teraz ogłoszony na nowo,ale przetarg ustny i zniknęły odgraniczenia dla tych co ziemie już nabyli w okolicy.Wstępna lista to 16 osób.Wiadomo o co chodzi.Moje pytanie warto dobijać się do centrali KOWR i próbować coś z tym zrobić ? Miał ktoś podobną sytuację?

Dodam,że próbowałem w lokalnym KOWR uzyskać informację o zmianie warunków przetargu,ale wiadomo,nic nie muszą podawać więc nie podali B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster96    38

przeczytaj regulamin, jest napisane że KOWR może w każdej chwili odwołać przetarg bez podania przyczyny, więc to że będziesz się do nich dobijał to nic Ci nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Ktoś zaprotestował i na szybko robią ustny


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam takie pytanie czy po wejściu tych nowych przepisów dotyczących nabywania ziemi mogę brać udział w przetargach nieograniczonych ( przetargi ogłaszane przez gminę )na zakup lub dzierżawę gruntu nie mając żadnego wykształcenia rolniczego ? Moi rodzice ( wykształcenie rolnicze także mają ) mają przeliczeniowy kawałek ziemi ornej w sąsiedniej gminie , posiadają numer gospodarstwa rolnego . Wiem pytanie powinno być w innym dziale ale nie chciałbym zakładać nowego wątku . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    219

czy spotkał się ktoś z Was  z takim przypadkiem, otóż startuję  w przetargu ograniczonym ofertowym , a na liście zakwalifikowanych do złożenia ofert  są osoby w wieku 42-44 lat , a w warunkach przetargu ograniczonego  jest wiek do 40 lat. jak to jest ? bo pierwszy raz startuję, ja mam poniżej czterdziestki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Jedyny plus to chyba możliwość jego wykupienia o ile będzie można


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Chyba za wysokie progi dla mnie z ewentualnym wykupem.33ha  ok 500 m w linii prostej od domu,1,5km drogą do wydzierżawienia.Dziwne,bo nikt nie chciał w pierwszym ograniczonym przetargu,teraz ustny ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

To las w ewidencji gruntów czy jakieś samosiejki na gruncie rolnym? Cała działka tym zarośnięta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bercik92
      Witam. Czy mając te kilka ha gruntów ornych  i mając  zwolnienie z tzw zazielenienia po wzięciu kilka ha ziemi w dzierżawe na umowe notarialną trzeba będzie spełniać warunki zazielenienia? wtedy będe mieć około 8ha własnego i drugie tyle dzierżawy
    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez Łukasz4514
      Koło mojej działki jest pole o powierzchni 12ha które nie jest użytkowane od roku. Dzisiaj byłem u właściciela tej działki z zapytaniem czy nie było by możliwości wydzierżawienia tego pola. Dowiedziałem się od niego że mógł bym uprawiać to. Tylko właściciel zgłosił ugorowanie gruntu jakiś miesiąc temu do ARIMR i powiedział że mam się dowiedzieć co można zrobić by znów uprawiać te pole (chciał bym tam zasiać pszenice ozimą) i w jaki sposób odwołać to ugorowanie i kiedy najszybciej da rade coś takiego zrobić. 
    • Przez Bizon_Ursus
      przyjmę ziemię w dzierżawę woj . Świętokrzyskie okolice Ujazd , Kopiec, Krępa wiadomości proszę kierować na agrofoto w wiadomości prywatne lub pod podany numer telefonu 883 294 895 pozdrawiam .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj