PatrykReich

Dzierżawa ziemi z KOWR

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
suzuki18l    52
2 godziny temu, adam131 napisał:

Tak ,w zasadzie kilka miesięcy temu przejąłem całe gospodarstwo wiec nie łapie się na ten 1 rok.

inaczej jest z tymi co świerzo przejęli gospodarstwa , startuj masz duże szanse, żebyś nie żałował, ja startuje nawet ponad te 15 km a punkty są do 15 w Lini prostej, u nas nic w okolicy już nie ma, wszędzie jak coś wystawią to daleko , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Właśnie chce spróbować,kilka problemów jak np gmina nie chce mi poświadczyć umowy pisemnej dzierżawy,a KOWR twierdzi,ze to mnie dyskwalifikuje.

No właśnie te kilometry,mówisz 15,a u mnie 4 i tata marudzi że daleko,że ma tu wszędzie blisko i ogarniał zawsze na luzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

wiesz jak by 2 ha było 15 km, to może i by mi było daleko, ale jak jest kilkanaście albo i więcej no to odległość 15 km nie robi rużnicy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7
koledzy a podpowie ktoś jak zdobyc średnioroczny stan zwierząt na 2017? bo u mnie biuro powiatowe twierdzi ze nie wydaja takiego czegos, daja tylko liste zwierząt na dany dzień, w kowrze mowia ze ten papier jest nic nie warty.. przepychanka jak to w papierologii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

u mnie w arimr nawet mają specjalny wzór, prosty wpisuje się tam nr producenta, dane personalne, i to wszystko reszta jest już tam zawarta, i czeka się na to zaświadczenie kilka dni za pierwszym razem, bo teraz to już miła pani zapisała sobie na kompie i od razu mi drukuje,

szkoda że wcześniej nie pytałeś ja już papiery złożyłem, tak bym ci podał dokładnie co ma się na tym znajdować i zaniósł byś im i muszą ci to wydać 

ale zaraz, ty jak tam idziesz to nie proś średni stan zwierząt , tylko średni stan zwierząt przeliczony na DJP,

a w sumie to nie podałeś jakie zwierzęta masz

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Jaki jest okres od wygrania przetargu do podpisania umowy?Czy da się to ogarnąć szybciej niż 30 dni?Pytam,bo zastanawia mnie czy jak przetarg jest 24 maja,zdąży się z ewentualnymi dopłatami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7
dzis rozmowa z Pania w arimr i jednak maja taki druk, ale faktycznie wpisalem tam średnioroczny stan stada na 2017, a to jeszcze na djp musza przeliczyc? generalnie mam tylko bydło, zostawilem nr maja dzwonic jak bedzie do 2tyg max. ale dopytam jeszcze o te djp. U mnie jest 28 maj i nawet nie licze na doplaty, słyszałem że bywa i tydzień bywa i 3 jak ktos ma jakies sprzeciwy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Hmm to ciężka sprawa, jednak papiery trzeba złożyć na 18ha ,bo ponad 50ha to już trzeba podeprzeć się dopłatami:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

no bo są dwa etapy pierwszy to kwalifikacja (sprawdzenie czy spełniasz wymogi do uczestnictwa w przetargu) a druki to składanie oferty i wybór najlepszej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

To wiem,złożyłem i mam brak tego druku,wchodzę na stronę KOWR i stamtąd wszystko do wstępnej weryfikacji dałem czyli wzory 1,2,3 i 4 i brakuje niby tego wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Miał ktoś przypadek,że KOWR odwołał przetarg? Warto iść się dowiedzieć co i jak czy i tak nic nie powiedzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Jaki to oddział ANR i numer działki i obręb? Zadzwonię za Ciebie i zapytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio066    5
13 godzin temu, adam131 napisał:

Miał ktoś przypadek,że KOWR odwołał przetarg? Warto iść się dowiedzieć co i jak czy i tak nic nie powiedzą?

Czasem mówią czasem nie zależy od człowieka tajemnica to to nie jest.

u nas odwołali ze względu na to że ktoś zerwał ogłoszenie na wiosce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Witam mam pytanie chce złozyc ofertę do przetargu ograniczonego ofertowego. Moja dzierżawiona działka jest dzierzawą nieruchomości na czas nieokreślony z data pewną (Dzierżawę posiadam 5 lat) dodam że nieruchomość graniczy z działka wystwioną przez kowr. Ziemię dzierżawię od brata opłacam podatek pobieram dopłaty.  Czy kowr powinien ją uznać? 

W warunkach do przetargu jest następujący zapis co do nieruchomości.

Odległość nieruchomości rolnej będącej przedmiotem własności lub użytkowania wieczystego lub dzierżawy z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oferenta od nieruchomości Zasobu będącej przedmiotem przetargu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio066    5
1 godzinę temu, mtz55 napisał:

Witam mam pytanie chce złozyc ofertę do przetargu ograniczonego ofertowego. Moja dzierżawiona działka jest dzierzawą nieruchomości na czas nieokreślony z data pewną (Dzierżawę posiadam 5 lat) dodam że nieruchomość graniczy z działka wystwioną przez kowr. Ziemię dzierżawię od brata opłacam podatek pobieram dopłaty.  Czy kowr powinien ją uznać? 

W warunkach do przetargu jest następujący zapis co do nieruchomości.

Odległość nieruchomości rolnej będącej przedmiotem własności lub użytkowania wieczystego lub dzierżawy z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oferenta od nieruchomości Zasobu będącej przedmiotem przetargu.

Masz dłużej niż rok to powinno przejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Jeśli chodzi o pomiar odległości to niestety taka dzierżawa nie przejdzie. Tylko własność, dzierżawa z kowr lub gminy, dzierżawa prywatna tylko w przypadku gdy wydzierżawiający dał w dzierżawę w związku z przejściem na emeryturę. U nas w ogłoszeniach przetargowych są takie zapisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio066    5
10 godzin temu, ryki napisał:

Jeśli chodzi o pomiar odległości to niestety taka dzierżawa nie przejdzie. Tylko własność, dzierżawa z kowr lub gminy, dzierżawa prywatna tylko w przypadku gdy wydzierżawiający dał w dzierżawę w związku z przejściem na emeryturę. U nas w ogłoszeniach przetargowych są takie zapisy.

dzierżawionej przez oferenta od Skarbu Państwa albo jednostki samorządu terytorialnego albo osoby fizycznej, która wydzierżawiła nieruchomość rolną na okres nie krótszy niż 10 lat, w celu zaprzestania prowadzenia działalności rolniczej w myśl ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników (Dz.U. z 2017 r. poz. 2336 j.t.),

masz racje ryki.mam już z 5 błędów w ogłoszeniu i w ofercie. jestem ciekaw jak te punkty liczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianmass    0

Witam. Mam pytanie odnośnie przetargu z kowr. Czy kowr ma możliwość sprawdzenia na jakie działki składam o doplaty w arimr. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio066    5
17 godzin temu, marianmass napisał:

Witam. Mam pytanie odnośnie przetargu z kowr. Czy kowr ma możliwość sprawdzenia na jakie działki składam o doplaty w arimr. Pozdrawiam 

tak.sprawdzają tak kto bez umownie korzysta z gruntu agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianmass    0

Czyli jeśli ojciec jest właścicielem widnieje w gminie jako wlasciciel placi podatek chce wystartować w przetargu ale ja wziąłem  za ta działkę doplaty za zeszly rok to może to kowr wykryć tak?? I na tej podstawie odrzuci ofertę ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bercik92
      Witam. Czy mając te kilka ha gruntów ornych  i mając  zwolnienie z tzw zazielenienia po wzięciu kilka ha ziemi w dzierżawe na umowe notarialną trzeba będzie spełniać warunki zazielenienia? wtedy będe mieć około 8ha własnego i drugie tyle dzierżawy
    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez Łukasz4514
      Koło mojej działki jest pole o powierzchni 12ha które nie jest użytkowane od roku. Dzisiaj byłem u właściciela tej działki z zapytaniem czy nie było by możliwości wydzierżawienia tego pola. Dowiedziałem się od niego że mógł bym uprawiać to. Tylko właściciel zgłosił ugorowanie gruntu jakiś miesiąc temu do ARIMR i powiedział że mam się dowiedzieć co można zrobić by znów uprawiać te pole (chciał bym tam zasiać pszenice ozimą) i w jaki sposób odwołać to ugorowanie i kiedy najszybciej da rade coś takiego zrobić. 
    • Przez Bizon_Ursus
      przyjmę ziemię w dzierżawę woj . Świętokrzyskie okolice Ujazd , Kopiec, Krępa wiadomości proszę kierować na agrofoto w wiadomości prywatne lub pod podany numer telefonu 883 294 895 pozdrawiam .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj