PatrykReich

Dzierżawa ziemi z KOWR

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DANDYS    3229
20 godzin temu, withanight napisał:

Jestem tego samego zdania , 5 - 2[] a 6 puste. 

Dzieki

 

Co do tematu , co ile aktualizowane są te przetargi z kowr, na bieżąco czy co jakiś czas?

co miesiac- poltora zazwyczaj , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

pisał z was ktoś upowaznienie do reprezentowania na przetargu przez druga osobe ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr1980    2

Mam pytanie odnośnie oświadczenia nr 3. Mam dzierżawę na umowę ustną odnawianą co roku (są tam działki budowlane) czy w tym oświadczeniu (nr 3) nie mając umowy pisemnej ale biorąc dopłaty gmina potwierdzi mi fakt że mam dzierżawę czy też  nie muszę tego potwierdzać i wystarczy tylko podać to co mam na własność pomijając te "dzierżawy" ? Proszę o podpowiedź. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Gratuluję, jak było z odległością gruntu od siedziby gospodarstwa?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron    1

Kto może wziąć udział w takim przetargu? Bo już nie kumam tego a o jakieś info od KOWR naszego to masakra żeby się dowiedzieć.

O G Ł O S Z E N I E
/o przetargach ograniczonych na dzierżawę/
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Łodzi działając na podstawie
ustawy z dnia 19 października 1991 r. o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa –
dalej UGNRSP (tekst jednolity Dz. U. z 16 września 2016 r. poz. 1491 z późn. zm.) oraz Rozporządzenia
Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 14 stycznia 2009 r. w sprawie szczegółowego trybu
przeprowadzania przetargów na dzierżawę nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa (Dz.
U. z 2013 r., poz. 1142 z późn. zm.), w związku z ustawą z dnia 11 kwietnia 2003 r. o kształtowaniu
ustroju rolnego (Dz. U. z 2012r., poz. 803 z późn. zm.) – dalej UKUR oraz rozporządzeniem Ministra
Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie kwalifikacji rolniczych posiadanych przez
osoby wykonujące działalność rolniczą – dalej ROZPORZĄDZENIE WS. KWALIFIKACJI ROLNICZYCH
(Dz. U. z 2012 r. poz. 109), ustawą z dnia 16.09.2011 r. o zmianie ustawy o gospodarowaniu
nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa oraz zmianie niektórych innych ustaw – dalej NOWELIZACJA
(Dz. U. z 2011 r. Nr 233, poz. 1382), ustawą z dnia 14 kwietnia 2016 r. o wstrzymaniu sprzedaży
nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw – dalej UOWS
(Dz. U. z 2016 r., poz. 585 z późniejszymi zmianami), podaje do publicznej wiadomości, że ogłasza
ograniczone przetargi ustne (licytacyjne) na dzierżawę nieruchomości rolnych wchodzących w skład
Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, określonych w wykazie z dnia 25 września 2018 r. nr
ŁÓD.WKUR.422.6.2017.EN.1, podanym do publicznej wiadomości w sposób zwyczajowo przyjęty przez
okres od dnia 18 października 2017 r. do dnia 2 listopada 2017 r.
W przetargach mogą uczestniczyć:
1. rolnicy indywidualni w rozumieniu przepisów o kształtowaniu ustroju rolnego, zamierzający
powiększyć gospodarstwo rodzinne, jeżeli mają oni miejsce zamieszkania w gminie, w której położona
jest nieruchomość wystawiona do przetargu lub w gminie graniczącej z tą gminą, zgodnie z art. 29 ust.3b
pkt.1 ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa,
2. osoby posiadające kwalifikacje rolnicze określone w przepisach o kształtowaniu ustroju
rolnego, zamierzające utworzyć gospodarstwo rodzinne w rozumieniu tych przepisów, zgodnie z art.
29 ust.3b pkt.2 ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa.

W przetargu mogą wziąć udział osoby fizyczne:
1. które są rolnikami indywidualnymi w rozumieniu art. 6 UKUR w brzmieniu nadanym UOWS tj. osoby, które
spełniają łącznie następujące warunki:
a) są właścicielami, użytkownikami wieczystymi, samoistnymi posiadaczami lub dzierżawcami nieruchomości
rolnych, których łączna powierzchnia użytków rolnych - z uwzględnieniem powierzchni użytków rolnych
wchodzących w skład nieruchomości będącej przedmiotem przetargu - nie przekracza 300 ha,
b) posiadają kwalifikacje rolnicze określone w art. 6 ust. 2 pkt 2 UKUR oraz w ROZPORZADZENIU WS.
KWALIFIKACJI ROLNICZYCH,
c) co najmniej od 5 lat zamieszkują w gminie, na obszarze której jest położona jedna z nieruchomości rolnych
wchodzących w skład prowadzonego przez nie gospodarstwa rolnego oraz prowadzą przez ten okres osobiście
to gospodarstwo (pracują w tym gospodarstwie oraz podejmują wszelkie decyzje dotyczące prowadzenia
działalności rolniczej w tym gospodarstwie), a także osoby, które nie spełniają jedynie wymogu dotyczącego
5-letniego okresu osobistego prowadzenia tego gospodarstwa, w przypadku gdy w dniu 18 października
2017 r. miały nie więcej niż 40 lat. Za osobę mającą nie więcej niż 40 lat uznaje się osobę, która w dniu
opublikowania wykazu (18 października 2017 r.) nie ukończyła 41 lat.
d) mają miejsce zamieszkania w gminie, w której położona jest nieruchomość wystawiana do przetargu lub w
gminie graniczącej z tą gminą.
Warunkiem zakwalifikowania do uczestnictwa w przetargu jest złożenie przez zainteresowaną
osobę następujących dokumentów:
1) oświadczenie, poświadczone przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta), o osobistym prowadzeniu
gospodarstwa rolnego oraz o łącznej powierzchni użytków rolnych wchodzących w skład gospodarstwa
rodzinnego [wzór 3]; jeżeli gospodarstwo położone jest na terenie więcej niż jednej gminy, należy złożyć
poświadczone oświadczenia ze wszystkich gmin, na terenie których leżą użytki rolne wchodzące w skład
gospodarstwa,
2) oświadczenie o łącznej powierzchni użytków rolnych stanowiących własność, użytkowanych wieczyście
oraz będących w samoistnym posiadaniu, a także dzierżawionych przez rolnika indywidualnego [wzór 2],
3) oświadczenie poświadczające uzyskane kwalifikacje rolnicze2 wraz z kopiami dowodów potwierdzających
ich spełnienie [wzór 4]; dowodem potwierdzającym posiadanie kwalifikacji rolniczych mogą być również
odpowiednie dokumenty wydane przez właściwe organy lub instytucje państw członkowskich Europejskiego
Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej,
4) dokument potwierdzający zameldowanie na pobyt stały (minimum 5 lat) w rozumieniu przepisów o
ewidencji ludności i dowodach osobistych;
5) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z udziału w przetargu wg wzoru 1.
Uwaga:
Rolnicy posiadający gospodarstwa rodzinne położone na terenie więcej niż jednej gminy, zobowiązani są do
złożenia oświadczeń o osobistym prowadzeniu gospodarstwa rolnego o określonej powierzchni użytków
rolnych oraz oświadczeń o łącznej powierzchni użytków rolnych w gospodarstwie rodzinnym, które zamierzają
powiększyć, poświadczonych przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta) każdej z gmin, na terenie której
położone są nieruchomości wchodzące w skład tego gospodarstwa.
2. posiadające kwalifikacje rolnicze określone w art. 6 ust. 2 pkt 2 UKUR w brzmieniu nadanym UOWS,
zamierzające utworzyć gospodarstwo rodzinne, tj. osoby, które nie są rolnikami indywidualnymi w rozumieniu
art. 6 UKUR, a posiadają kwalifikacje rolnicze określone w przepisach tej ustawy i zamierzają utworzyć
gospodarstwo rodzinne w rozumieniu art. 5 ww. ustawy a także osoby, którym pod warunkiem uzupełnienia
kwalifikacji zawodowych przyznano pomoc finansową o której mowa w przepisach ustawy o wspieraniu
rozwoju obszarów wiejskich (…) , a termin na uzupełnienie tych kwalifikacji jeszcze nie upłynął (art. 29 ust.
3bb pkt 2) UOGNRSP.
Warunkiem zakwalifikowania do uczestnictwa w przetargu jest złożenie przez zainteresowaną
osobę następujących dokumentów:
1) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z udziału w przetargu wg wzoru 1.
2) Oświadczenie, że nie posiada gospodarstwa rolnego w rozumieniu UKUR (art. 2 pkt 2 UKUR –
gospodarstwo rolne w rozumieniu Kodeksu cywilnego o obszarze nie mniejszym niż 1 ha użytków
rolnych),
3) oświadczenie poświadczające uzyskane kwalifikacje rolnicze2 wraz z kopiami dowodów potwierdzających
ich spełnienie [wzór 4]; dowodem potwierdzającym posiadanie kwalifikacji rolniczych mogą być również
odpowiednie dokumenty wydane przez właściwe organy lub instytucje państw członkowskich
Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej,
4) poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię decyzji o przyznaniu pomocy – dotyczy tylko osób, którym
pod warunkiem uzupełnienia kwalifikacji zawodowych przyznano pomoc finansową, o której mowa w art.
5 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 7 marca 2007 r. o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem
środków z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu
Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (Dz. U. z 2013 r. poz. 173, z 2015 r. poz. 349 oraz z
2016 r. poz. 337) albo w art. 3 ust. 1 pkt 6 lit. a ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o wspieraniu obszarów
wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz na rzecz Rozwoju Obszarów
Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (Dz. U.U. poz. 349 i 1888
oraz z 2016 r. poz. 337, a termin na uzupełnienie tych kwalifikacji jeszcze nie upłynął.,

Najbardziej Chodzi mi o punkt 2.

Z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Hej.Ma ktoś rozeznanie ile puntów wypada mieć ,aby składać ofertę w przetargu pisemnym?Jak czytam załącznik to max punktów 90 ,mi wychodzi,że mam  ok 72 -czy z taką ilością warto się wychylać czy lepiej sobie odpuścić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

No właśnie niby trzeba próbować,ale jak np brak zwierząt mnie z góry skazuje na niepowodzenie to czy sens jest,bo trochę papierologii jest przy tym:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

A no papierów  jest multum , ale co mi po przetargach teraz pisemnych jak rozebrali wszystko w przetargach ustnych :/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Wniosek o zakwalifikowanie do przetargu-co to jest? Ma być według ogłoszenia ,a na stronie KOWR są druki 1-4 i ten ofertowy,wiec ten wiosek to co  to ma być? Ktoś coś wie?

I drugie,jak ogarnąć temat poświadczenia z gminy wzór 3 ze wzorem 2-wiem ,że ma się zgadzać ,ale mam dzierżawę na piśmie,a w gminie nie chcą tego wykazać,bo twierdzą,że ich to nie dotyczy jeżeli nie jest to związane ze świadczeniem emerytalnym itp,a do KOWR wypada chyba podać te dzierżawę skoro biorę na to dopłaty:(

Edytowano przez adam131

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

ja już 5 raz startuje na dzierżawę było 15 ha za 8 dt , międzyczasie zakup 3 działek, ale z jednej zrezygnowałem, kupiłem 2, tzn w sumie 5 bo takimi grupkami sprzedawali, teraz jest 17 ha  za 74 dt, jestem zakwalifikowany, mam bydło , ale znowu pewna przegrana za odległość, pytałem kolejny raz jak to jest czy tylko raz można wygrać licytację i z kolejnych będę wykluczany, powołując się na to co w tv trąbili że się przepisy zmieniły itp,  , a babka że , my będziemy robić w oparciu o swoje przepisy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Hej.Czy są jakieś przeciwwskazania żeby wystąpić o dzierżawę 50ha gdy ma się swoich 23?Niestety KOWR wprowadził takie ograniczenie,że w danym terenie można brać udział tylko w 1 przetargu- danego dnia odbywają się 3 i mogę brać udział tylko w jednym, 2 działki są po ok 18ha i jedna ok 50ha i czy moja wielkość gospodarstwa może mieć wpływ na to ile można dzierżawić?

Wiem,że pytanie wydaje się banalne,skoro można startować z 1ha,ale nie mam zwierząt  więc zastanawia mnie czy są jakieś wytyczne dla komisji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Tylko zwierząt brak. Panowie jak to jest z odległością od miejsca zamieszkania, działka na której mieszkam tzn. Jestem zameldowany to musi być moją własnością?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

nie musi , może być to działka już wcześniej dzierżawiona z zasobu lub od osoby prywatnej ale notarialnie zawarta, głównym wytycznym to to że ta działka musi być na ciebie min 1 rok ,  

17 minut temu, adam131 napisał:

Hej.Czy są jakieś przeciwwskazania żeby wystąpić o dzierżawę 50ha gdy ma się swoich 23?Niestety KOWR wprowadził takie ograniczenie,że w danym terenie można brać udział tylko w 1 przetargu- danego dnia odbywają się 3 i mogę brać udział tylko w jednym, 2 działki są po ok 18ha i jedna ok 50ha i czy moja wielkość gospodarstwa może mieć wpływ na to ile można dzierżawić?

Wiem,że pytanie wydaje się banalne,skoro można startować z 1ha,ale nie mam zwierząt  więc zastanawia mnie czy są jakieś wytyczne dla komisji.

co do zwierząt to byś musiał mieć naprawdę dużo by coś punktów nazbierać, nie musisz mieć zwierząt by wystartować, to chodzi tylko o punkty , że byś miał więcej,  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Wiesz bo są dwie odległości, od najblizszego pola i od miejsca zamieszkania


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Ok jasne,czyli bez znaczenia czy wystartuje na 18ha czy na 50ha,generalnie mam tam od siedziby niecałe 4km ,a w linii prostej dużo bliżej od siedziby i działki skrajnej.

Duży atut dla mnie chyba to,że już ok 25 działek wydzierżawionych i KOWR zastrzegł,że osoby co już mają działki dzierżawione nie mogą startować do tych nowych,żeby nie mieć za dużo w danym rejonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Dziwny ten Twój oddział, a działkę na której mieszkasz masz na własność?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Tak ,w zasadzie kilka miesięcy temu przejąłem całe gospodarstwo wiec nie łapie się na ten 1 rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Pytałem już czy to mnie nie dyskwalifikuje,powiedziano mi,że nie jeżeli płacę krus.Dlatego dziś na próbę złożyłem tez papiery na dzierżawę i chce zobaczyć co mi napiszą-jako,że mieszkam na styku województw chce zobaczyć interpretacje w innej placówce niż moja powiatowa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bercik92
      Witam. Czy mając te kilka ha gruntów ornych  i mając  zwolnienie z tzw zazielenienia po wzięciu kilka ha ziemi w dzierżawe na umowe notarialną trzeba będzie spełniać warunki zazielenienia? wtedy będe mieć około 8ha własnego i drugie tyle dzierżawy
    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez Łukasz4514
      Koło mojej działki jest pole o powierzchni 12ha które nie jest użytkowane od roku. Dzisiaj byłem u właściciela tej działki z zapytaniem czy nie było by możliwości wydzierżawienia tego pola. Dowiedziałem się od niego że mógł bym uprawiać to. Tylko właściciel zgłosił ugorowanie gruntu jakiś miesiąc temu do ARIMR i powiedział że mam się dowiedzieć co można zrobić by znów uprawiać te pole (chciał bym tam zasiać pszenice ozimą) i w jaki sposób odwołać to ugorowanie i kiedy najszybciej da rade coś takiego zrobić. 
    • Przez Bizon_Ursus
      przyjmę ziemię w dzierżawę woj . Świętokrzyskie okolice Ujazd , Kopiec, Krępa wiadomości proszę kierować na agrofoto w wiadomości prywatne lub pod podany numer telefonu 883 294 895 pozdrawiam .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj