PatrykReich

Dzierżawa ziemi z KOWR

Polecane posty

PatrykReich    0

Witam, mam pytanie odnośnie przetargu na grunty rolne. KOWR wystawia na licytację działkę, która leży w sąsiedztwie mojej działki, jestem jej właścicielem. Na przetargu będzie wielu chętnych na tą działkę, Czy mogę się starać aby wydzierżawić tą działkę bez licytacji i w jaki sposób ? 

Kiedyś, gdzieś w TV mowili o możliwości odstąpienia od licytacji lub przetargu jeżeli napisze się podanie do dawnego ANR jeżeli się sąsiaduje z tą działką i jest się jej właścicielem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50
chcesz wyrwac taniej dzialke bez licytacji w polsce ? bylem na przetargu gdzie nie bylo liytacji a odleglosc od dzialki zwierzeta wiek itd ale nie licz ze wyrwiesz cos za grosze bo livytacja do wiekssa kasa dla KOWR pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5369

Nie masz żadnych szans łapnąć grunt bez licytacji/przetargu ofertowego, było by to po prostu nieuczciwe


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron    1

A powiedzcie mi czy jest możliwość wylicytowania więcej niż jednej działki w jednym przetargu? W ogłoszeniu jest zapis że jedna osoba nie może wydzierżawić więcej niż jednej działki. Ale może da się to jakoś obejść? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5369

dokładnie, jedna działka na jednego rolnika i koniec, każdy chce mieć szanse. Jeżeli przetarg jest ofertowy to możesz złożyć na kilka ale jeżeli wygrasz któryś to już w innych nie biorą Cię pod uwagę


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172
Dnia 19.12.2017 o 12:45, Bartek933 napisał:

Nie masz żadnych szans łapnąć grunt bez licytacji/przetargu ofertowego, było by to po prostu nieuczciwe

Ostatnio było ogłoszenie o przetargu w okolicy na jakąś działkę 0,5 ha, ale bez dostępu do drogi i było zastrzeżenie, że właściciel gruntu obok (był chyba tylko 1 sąsiad) może to wziąć bez przetargu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5369

I jeżeli nikt tego nie będzie chciał to KOWR może mu ją wydzierżawić/sprzedać bez przetargu, ja bym odpuścił temat


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

piotrp88

Po co tobie działka bez dojazdu to jest jak proszenie się o kłopoty lub rozrywkę. 

Edytowano przez piotrdd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3214

Siemka , 400 metrów od moich łak jest do dzierzawy 15 ha łak . Przetarg ma być  w  marcu a ja da dopiero szkołe koncze w kwietniu .Czy jakbym wystartował na załozenie gospodarstwa była by jakaś szansa żeby wziąć   te ziemie bo to ostania ziemia jaka bedzie na wiosce , na ojca mam byki i by je przepisał na siebie załozyl numer stada itp . 

opcja 2 , ojciec ma przepisać mi 16 ha ziemi ,  i lepiej przepisać ziemie na mnie i dopiero składać wniosek o przetarg . Wiem ze ciezko bedzie bo nie mam szkoły . 

 

opcja 3 ,wystartować na ojca , ojciec ma swinie , i byki to powinny byc za to punkty dodatkowe chyba , ale za to ma juz lata i nie dostanie punktów . 

Co myslicie jak to zrobić , nie wiem jak to zrobić . Podpowiecie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5369

Jeżeli nie ma papierka że masz wykształcenie rolnicze to nie ma szans, ile Twój tata ma lat?

a i zdajesz sobie sprawę że tych łąk nie zaorzesz?

Edytowano przez Bartek933

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3214

63 i jest na zus pracuje,zdaje sb sprawe ,tym bardziej torfowe łaki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5369

No to lipa, a nie jest tak że masz już egzamin z technikum zaliczony czy chodzisz do zawodóki?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3214

technikum jutro pisze ostatni egzamin , na ojca tez rozumiem ciezko bedzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5369

Czyli rozumiem że papierek w kwietniu będzie, a tata ma wykształcenie rolnicze?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5369

Tylko ten ZUS, nie wiem czy może startować jak jest na nim


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5369

To powinno być na ich stronie, dobrze Ci radzę przeczytać trochę o tym zanim do nich pojedziesz


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3214

bylem ostatnio tam , to troche meczyłem ich ale tacy sa zeby porozmawiac wyjasnic co i jak ale jeszcze poczytam jeszcze . Dzieki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50
moze byc na zus skladaj na ojca papiery rozumiem ze to przetarg ten z punktami bo jak zwykly to nawet sie nie zadtanawiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3214

na punkty , mowisz jest nadzieja :D a jak z papierami samemu ciezko pewnie je wypelnić bo ich jest troche . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5369

Ja powiem że szanse minimalne ale składać zawsze warto


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bercik92
      Witam. Czy mając te kilka ha gruntów ornych  i mając  zwolnienie z tzw zazielenienia po wzięciu kilka ha ziemi w dzierżawe na umowe notarialną trzeba będzie spełniać warunki zazielenienia? wtedy będe mieć około 8ha własnego i drugie tyle dzierżawy
    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez Łukasz4514
      Koło mojej działki jest pole o powierzchni 12ha które nie jest użytkowane od roku. Dzisiaj byłem u właściciela tej działki z zapytaniem czy nie było by możliwości wydzierżawienia tego pola. Dowiedziałem się od niego że mógł bym uprawiać to. Tylko właściciel zgłosił ugorowanie gruntu jakiś miesiąc temu do ARIMR i powiedział że mam się dowiedzieć co można zrobić by znów uprawiać te pole (chciał bym tam zasiać pszenice ozimą) i w jaki sposób odwołać to ugorowanie i kiedy najszybciej da rade coś takiego zrobić. 
    • Przez Bizon_Ursus
      przyjmę ziemię w dzierżawę woj . Świętokrzyskie okolice Ujazd , Kopiec, Krępa wiadomości proszę kierować na agrofoto w wiadomości prywatne lub pod podany numer telefonu 883 294 895 pozdrawiam .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj