Lukasz1987

Katastrofa Narodowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojtek3222    3

A mnie dziwi dlaczego tyle ważnych osobistości poleciało jednym samolotem? W innych krajach często nawet pierwsza dama leci innym samolotem niż prezydent no, ale u nas jak zwykle koszty ,koszty i jeszcze raz koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Nawet Brazylia ma 3 dni żałoby blink.gif

Były prezydent dobrze spełniał swoją służbę i chciałem aby nim pozostał, ale to już niemożliwe sad.gif A dlaczego tam polecieli? Bo byli patriotami i to właśnie m.in walczyli o to aby prawda mordów w Katyniu wyszła na jaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Niezależnie od przyczyn sporów i poglądów politycznych - powinniśmy w tych dniach uczcić pamięć ofiar katastrofy pod Smoleńskiem - zadziwiający jest fakt iż ta jakże ważna w historii Polski ziemia znów spłynęła Polską krwią

 

w katastrofie tej zginęli ludzie wielkiego formatu, Polacy przez duże "P" osoby które trudno będzie zastąpić a ich brak będzie odczuwany w naszym życiu społecznym przez długi długi czas - zginął Pan Prezydent RP człowiek którego nie każdy darzył jakąś przesadną sympatią, zginęła również małżonka pana prezydenta - osoba o wielkim sercu i zdrowym podejściu do życia - zginęli parlamentarzyści, generałowie, duchowni, kombatanci i osoby prywatne od wczoraj Polska żyje w innej rzeczywistości - jak powiedział prezydent Kwaśniewski w jednym z wystąpień w TV "... zadziwiająca jest równość wobec śmierci..." i chyba to zdanie trochę wyrwane z kontekstu jest najbardziej stosowne w obecnej sytuacji

 

pomijając już fakt pełnienia ważnych funkcji w państwie przez te osoby - zginęli ojcowie, matki, bracia, siostry, dziadkowie i babcie, synowie i córki - w życiu społecznym prędzej czy później ich miejsca zajmą nowi urzędnicy - lecz w życiu prywatnym rodzin pustka pozostanie już do końca świata

 

to tyle z mojej strony

 

wracając jednak do codzienności mam prośbę do modów od forum aby każde niestosowne zachowanie w tym temacie na czas żałoby narodowej skutkowało zbanowaniem osób które zachowują się jak hieny cmentarne i nie umieją uszanować (bądź zrozumieć) powagi sytuacji

 


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

W tej chwili gdy Komorowski staję się prezydentem jestem pełen obaw co do przyszłości kraju . Bo monarchia absolutna w wykonaniu PO nabawia mnie strachu o kraj ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3050

z czysto ludzkiego widzenia to wyrazy wspolczucia dla rodzin i bliskich tragicznie zmarlych.doskonale ich rozumiem,niedawno zmarla bliska mi osoba,w nocy z nia rozmawialem a rano jej juz nie ma-jakbys mlotem w glowe dostal,ale trzeba zyc dalej,nie myslec,probowac zapomniec.im bedzie trudniej bo wszedzie jest o tym mowa[az do przesady]....

 

 

z politycznego punktu widzenia to strata nie jest zbyt wielka,za pol roku byly by wybory, na 99% wiekszosc z tych ludzi prezydenta by odeszla,poslow zastapia nastepni z listy,do senatu beda wybory uzupelniajace,szefowie bbn,ipn,pkol itp. maja zastepcow,tak samo generalowie.praca takich urzedow opiera sie na szeregowych urzednikach,ktorzy latami pracuja i znaja sie na fachu i nie jednego prezesa przezyli i jeszcze przezyja,skad ich znacie -bo pokazywaly ich bez przerwy media,wiec kiedy mieli czas na prace

urzad prezydenta to w wiekszosci reprezentacyjna fasada wiec niewiele mogl i niewiele robil-szczegolnie przez ostatnie 2 lata,niestety taka mamy konstytucje.

udzial rosji -watpie,prezydent polski mial tyle do rzadow co rosji,wiec nie widze zadnego sensu,za grubymi nicmi by to bylo szyte

wiec politycznie[sprawy ludzkie wyraznie oddzielilem]nie podniecajcie sie tym tak,polska dalej bedzie polska,przyjda nastepni[oby nie gorsi]w naszym panstwie sprawy tocza sie swoja koleja i politycy powinni jak najmniej sie wtracac,za pare lat wszyscy zapomna.

moze ostro pisze ,ale wobec osobistej tragedi inne sprawy bledna i trzeba znalezc odpowiednie proporcje.napewno w polsce jest mnostwo osob,ktore to wydazenie cieszy...


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus    0

Odszedł wybitny człowiek, mąż stanu, patriota, Prezydent...

 

Boję się pomyśleć co teraz stanie się z Polską jak go nie ma... Wielu się z niego śmiało, szydziło z niego że jest niski, mały itp, ale to chyba tylko dlatego że nie mieli innych argumentów. Ceniłem go za to, że nie dał nas przehandlować i walczył o dobro dla naszego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1804    10

@jacus -piszesz ,żeby zapomnieć o tej tragedii-ja napiszę inaczej o tym zapomnieć nie wolno wszyscy musimy zapisać tę tragiczną datę w naszej pamięci musimy wyciągnąć z tej tragedii wnioski i zrobić wszystko co w naszej mocy aby Polska w jak najmniejszym stopniu odczuła skutki po stracie tych wspaniałych ludzi.Zapomnieć o Smoleńsku to tak jak bym miał zapomnieć o Katyniu -tego zrobić nie wolno!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

Nie rozumiem, dlaczego Nasz prezydent Pan Lech Kaczyński i inni, którzy tam zginęli nie byli szanowani i doceniani za życia tylko teraz, gdy go już ich nie ma wśród nas, zginęli ludzie o wielkim sercu, którzy się wstawiali za tym biedakiem i robotnikiem. Nie zapomnijmy o pilotach i o ludziach, którzy im służyli do końca:

 

Pierwszym pilotem samolotu był kpt. pil. Arkadiusz Protasiuk - miał 36 lat, absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych. Od 1997 roku służył w 36. specjalnym pułku lotnictwa transportowego, od 2009 r. jako dowódca załogi. Odznaczony Brązowym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju. Wyłatał 1939 godzin.

 

Drugim pilotem był mjr Robert Karol Grzywa - miał 36 lat. Od 1997 roku służył w 36. specjalnym pułku lotnictwa transportowego jako dowódca klucza, nawigator, a od 1 lipca 2007 roku jako oficer sekcji. Odznaczony Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju. Miał wylatane 3521 godzin.

 

Porucznik Artur Ziętek - nawigator pokładowy, lat 32. W 2001 roku ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych (inżynier dowódca). Od 2007 roku służył w 36 specjalnym pułku lotnictwa transportowego jako starszy pilot. Wyłatał 1069 godzin.

 

Na pokładzie był również chorąży Andrzej Michalak, 37 lat -od 1996 r. służył w 36. specjalnym pułku lotnictwa, odznaczony Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju. Miał wylatane 329 godzin.

 

W dzisiejszej katastrofie zginęły także stewardessy, trzy cywilne pracownice 36. specjalnego pułku lotnictwa transportowego.

 

Natalia Januszko, 23 letnia studentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

 

Justyna Moniuszko 25 letnia studentka Politechniki Warszawskiej Wydziału Mechaniki, Energetyki i Lotnictwa na kierunku lotnictwo.

 

Barbara Maciejczyk, 29 letnia absolwentka Studium Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

 

Źródło: pasazer.com

 

Cześć ich pamięci.

 

Rodziną tragicznie zmarłych składam najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia.

Dominik1634

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Właśnie z politycznego punktu widzenia to dosyć poważna strata-zdecydowanie na stanowisku Prezydenta wolę mieć człowieka o pro-polskich niż pro-niemieckich poglądach.Nic to-dlaczego @jacus zakładasz że po tych wyborach ci ludzie odeszliby-jesteś tak pewien wyników ?Nie mogę ścierpieć gdy ciągle w mediach kreuje (kreowało) się Kaczyńskiego jako polityczną ofermę-mogę się zgodzić że parę potknięć było-ale kto ich nie miał-szanowałem jednak Prezydenta za postępowanie zgodne z polską racją stanu.Powiadasz że Polska dalej będzie Polską (tak,tak-piszemy z dużej litery co i Tobie polecam)-obyś miał rację-bo ja gdy widzę zachowanie naszego rządu to takiej pewności kompletnie nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Po tej katastrofie zaczynam się bać o przyszłość naszego kraju... Dlaczego??

Zginęło kilkadziesiąt najważniejszych osób w państwie i założę się, że po minięciu żałoby narodowej zacznie się walka o władzę. Jeśli do władzy dojdzie PO to mamy przechlapane. Takie jest moje zdanie oparte na skutkach rządów PO ...

Wcześniej mnie to jakoś średnio obchodziło ale teraz nie możemy MY być obojętni tylko dobrze wybrać w nadchodzących wyborach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

zgadzam się z przedmówcą ... strach o losy Polski

 

a zakładanie że ludzie Ci i tak by odeszli z polityki to niesamowite brednie, moze nie wygrałby Ś.P. Kaczynski wyborów, ale na 100% i on i cała reszta walczyłaby o dobro dla naszego kraju, dla naszej Polski !!!

 

siła teraz w nas!!

 

nie pozwólmy aby zniszczono kraj w obliczu takiej tragedii!!


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

panowie bez paniki - marszałek objął obowiązki prezydenta ale tylko na czas przejsciowy do nowych wyborów któe musi ogłosic w ciagu dwóch tygodni i które odbedą sie najprawdopodobniej w czerwcu - i mysle sobie ze politycy PO nie zniża sie do tego poziomu zeby wykozystac tragedie do własnych celów politycznych


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

boje sie, ze wlaśnie sie zniżą do takiego poziomu i wrócą do władzy ze swoimi Mirami, Grzechami i innymi ....

 

wierzę, ze tak sie nie stanie :P

 

strasznie mi smutno nadal po tej tragedii :)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

panowie bez paniki - marszałek objął obowiązki prezydenta ale tylko na czas przejsciowy do nowych wyborów któe musi ogłosic w ciagu dwóch tygodni i które odbedą sie najprawdopodobniej w czerwcu - i mysle sobie ze politycy PO nie zniża sie do tego poziomu zeby wykozystac tragedie do własnych celów politycznych

 

Też mam taką nadzieję że wreszcie się opamiętają i będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Lech Kaczyński gdyby dożył do końca kadencji przeszedłby do historii jako najgorszy prezydent III RP ale w wyniku tej katasrofy zostanie zgloryfikowany w myśl zasady że o zmarłym mówi się tylko dobrze lub milczy. Nie byłem jego sympatykiem ale był również moim prezydentem nie tylko jako najwyzszy urząd w państwie ale dlatego że na niego głosowałem bo wolałem konserwatystę Lecha Kaczyńskiego niż liberała Tuska.

Nie zdziwie się jeżeli przyczyną katastrofy okaże się presja wywarta na pilotach przez ich zwierzchników aby lądować za wszelką cene aby nie spóźnić się na uroczystości katyńskie.

Wielkie wyrazy współczucia dla wszystkich rodzin i bliskich ofiar katastrofy jest to straszne wydażenie bezprecedensu w historii świata. Lecz przesadą jest stawianie porównań tej sytułacji do morderstwa polskich oficerów w katyniu czy śmierci Papieża. Mówienie też że zginoł kwiat polskiej inteligencji też wydaje mi się dużym nadużyciem to tak jakby ktoś powiedział że w kraju zostało 38 milionów mniej inteligentnych ludzi.

Jest to ogromny cios dla ich bliskich i dla kraju cześć ich pamięci [']

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Ludzie OPAMIĘTAJCIE SIE nie patrzcie na to kto był z jakiej opcji politycznej czy jaki miał światopogląd - ci ludzi byli dla kogoś braćmi i siostrami, matkami i ojcami, dziadkami i babciami, synami i córkami - zgineły wążne osobistosci ale także np stewardessy - dziewczyny które miały po dwadziesciakilka lat młode osoby które miały przed sobą całe życie, tak samo piloci - oni mieli po trzydziescipare lat każdy z nich pozostawił po sobie ból i smutek rodzin i bliskich

 

dość roztrząsania polityki w tym temacie - nam żyjącym przyjdzie się jeszcze rozliczyć z tzw rzeczywistoscią a ICH należy godnie pożegnać i pomóc ich rodzinom wrócić do "normalnego" funkcjonowania (napisałem w nawiasie bo normalne to ono nie bedzie już nigdy)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Ludzie OPAMIĘTAJCIE SIE nie patrzcie na to kto był z jakiej opcji politycznej czy jaki miał światopogląd - ci ludzi byli dla kogoś braćmi i siostrami, matkami i ojcami, dziadkami i babciami, synami i córkami - zgineły wążne osobistosci ale także np stewardessy - dziewczyny które miały po dwadziesciakilka lat młode osoby które miały przed sobą całe życie, tak samo piloci - oni mieli po trzydziescipare lat każdy z nich pozostawił po sobie ból i smutek rodzin i bliskich

 

dość roztrząsania polityki w tym temacie - nam żyjącym przyjdzie się jeszcze rozliczyć z tzw rzeczywistoscią a ICH należy godnie pożegnać i pomóc ich rodzinom wrócić do "normalnego" funkcjonowania (napisałem w nawiasie bo normalne to ono nie bedzie już nigdy)

 

Jak można nie mówić o polityce kiedy giną najważniejsi politycy ... I nie można tego oddzielić . Bo rodziny, przyjaciele, znajomi płaczą za nimi jak za zwykłymi kochanymi i bliskimi ludźmi ale mi oni byli głównie prezydentem, politykami i współczuje rodzinom ofiar ,ale na moje życie będzie to miło wpływ z natury politycznej i obawiam się że na gorsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no wiadomo ze nie da sie oddzielic polityki od tej tragicznej sprawy - chodziło mi o to aby choc na chwile zobaczyc w każdej z ofiar zwykłego człowieka


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Cały czas potępiacie L.Kaczyńskiego, a powiedźcie czy był w historii taki prezydent na którego żaden z polaków nie czepiał się czy dobrze pełni swoja funkcje? Nie! Więc nie potępiajcie człowieka- niema ideału który by spełnił oczekiwania narodu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1804    10

Poseł Z. Girzyński napisał takie zdanie o naszym Prezydencie .Przeczytajcie i pomyślcie chwilę...."Bóg zabrał Go bo tam trzeba ludzi dobrych. Zabrał Go, aby ci, którzy nie rozumieli i niszczyli Go przestali to czynić. Tu szydzono z wszystkiego co było dla Niego ważne i święte. Drwiono z patriotyzmu, miłości do Matki, żony i brata. Nie szanowano Go nie tylko z tytułu urzędu jaki sprawował, ale nawet z faktu tego, że był człowiekiem. Główny cel Jego prezydentury – przywracanie pamięci – przedstawiono jako przejaw małostkowości i zaściankowości. Odliczano minuty do chwili kiedy, jak przypuszczano, zakończy swoją misję. Bóg to wszystko obrócił w niwecz. Dał mu taką śmierć, tak przepełnioną symboliką, która sprawia, że dzieło Jego życia zwieńczył męczeństwem na Ołtarzu Ojczyzny. Zwieńczył Jego skronie koroną męczeństwa, abyśmy zrozumieli sens Jego życia!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ragavan    0

Nie zwlajcie wszystkiego też na pilota...Spójrzcie na to ile sprzeczności w tym wszystkim jakim cudem rosyjscy strażacy przejechali 2km w ciągu 2 minut?Itroszke za bardzo sie starają pomóc..po 2 świadkowie slyszeli wybuch.Samolot byl na wysokości 10m jak spadl i jakim cudem tak go rozerwalo? Coś z tym jest nie tak mówią ze pogoda była ladna bo godzine wcześnij na tym lotnisku lądowali dziennikarze...Ale pewne jest to ze straciliśmy wartościowych ludzi...Ja dopiero teraz docenilem NIE Kaczyńskiego odnośnie Rosjan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

Lech Kaczynski byl jednym z niewielu ktory walczyl o dobro Polski,dzieki tej tragedi swiat dowiedzial sie o Katymiu,swoja droga to wszystko wydaje mi sie dzwiwne,w samlocie wiekszosc ludzi byla z opozycji ktorzy nie byli na reke lewicy,podejrzewalbym nawet zamach przeciez ten samolot mial generalke u ruskich wiec nie wiadomo czy nnie bylo tam cos przygotowane i w odp czasie uzyte, dziwne ze tusk nie chcial leciec z Kaczynskim i polecial do katynia 2 dni wczesniej,po ruskich mozna sie wszystkiego spodziewac przeciez ten zamach w tym teatrze,albo w moskiewskiej szkole to bylo wszystko przygotowane przez rosjan, tak sobie glosno mysle byc moze prawde poznamy dopiero za kilkadziesiat lat lub wcale,tyle ode mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj