danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

lusjan    248

Jeśli wydajność nie obciąża zdrowia, to co za problem? Po somatach widzę, że śpisz raczej spokojnie, ja akurat walczę z tym 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Nie jest, jeśli masz zdrowotność spokojny sen przy 11 tys średnio od krowy, ale dlatego bo poświęcasz im uwagę i uczysz się małymi kroczkami wraz z wzrostem wydajności. Zobaczymy, co dalej będzie 😂 

O opłacalności pogadamy, jak się susza skończy, bo nie idzie to w dobrą stronę😓

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

przy uwięzi i małym stadzie można łatwo zrobic wydajność,może nie 11tys ale powyżej 9 lekko się robi,gorzej luzem w budynku starego typu,tu robią się schody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

@lusjan zawalcz o jakość pasz. To nie zasługa higieny(moje są za***iście brudne) ani genetyki. Organizm jest osłabiony "atakiem ze stołu paszowego". Co roku walcze z przeciwnościami o moje pryzmy😓 A i tak wszystkiego nie przewidzę. Powiedzcie, czy wysłodki wam się nie psują. Bo ja mam taki zielony pas środkiem😡😡😡 Pierwszy raz takie cudo i jakby cukru mało, bo kwasem nie czuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328

Witam , mam pytanie odnośnie grzybni w kukurydzy , mam tego dużo w silosie można powiedzieć , że 30 % silosu od dołu jest dosyć czarne , czy nie jest to szkodliwe dla krów w pewnym stopniu , zauważyłem , że niektóre krowy jak dostaną dobrą , a u koleżanki wypadnie ta z grzybem to potrafią podjadać tą gorszą . Czekam na wasze opinie i doświadczenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53

Dzieje się tak gdy wysłodki są za suche co często się zdarzało w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Też tak myślę, ale wyglądały na mokre i na papierze 25-26% sm. Zastanawiam się, czy nie wypłukali ich za mocno, bo kwas powinien być wyczuwalny, a i kolor mają dalej jasny.

Krowy nie narzekają, ale dociekliwość mnie ciśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

Lepiej 20 mlecznych niż 60 byków uwierz miałem byki uciekam w mleczne może i roboty więcej przy mlecznych ale pieniądz lepszy i częściej bo co miesiąc

ja mam możliwości w oborze na 15 krow a moje krowy niezbyt wydajne wiec z moich wyliczen wynika ze około 60 bykow zastapi dochod 15 krow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
16 minut temu, przezuwaczka napisał:

@lusjan zawalcz o jakość pasz. To nie zasługa higieny(moje są za***iście brudne) ani genetyki. Organizm jest osłabiony "atakiem ze stołu paszowego". Co roku walcze z przeciwnościami o moje pryzmy😓 A i tak wszystkiego nie przewidzę. Powiedzcie, czy wysłodki wam się nie psują. Bo ja mam taki zielony pas środkiem😡😡😡 Pierwszy raz takie cudo i jakby cukru mało, bo kwasem nie czuć.

To mówisz że somatyka to żywienie? Ja myślałem że to głównie genetyka. 

U mnie wysłodki ok, każda wanna przyjechała o innej wilgotności która było czuć w dotyku że się różni, każda zakiszona osobno, te suchsze daje teraz, a te mokrzejsze pryzmy zostawiłem na lato. Pachną ok i strat też brak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
Napisano (edytowany)
13 minut temu, Supersebusiek napisał:

30 % silosu od dołu jest dosyć czarne ,

Wybacz, ale wg mnie to patologicznie brzmi. Mam nadzieję, że wygląda lepiej, bo jak nie, to współczuję. Nie dawaj tego czarnego, jeśli możesz, bo krowy czasem są głupie i zjedzą to, co im bardzo szkodzi.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Mam mniej problemów przy wydajności 9000 niż mieliśmy przy 7000. Somatyka w dół, rozród lepszy brak zalegań, łożysk, ketozy brak ale to zasługa bolusów( zaczelismy stosować wraz ze zmianą żywienia i teraz trochę strach z nich zejść) Wystarczyło skomponować lepsza treściwą przez kompetentnego żywieniowa z federacji i przyłożyć się do dawkowania. Objetosciowe to podstawa podstaw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328
Napisano (edytowany)
8 minut temu, przezuwaczka napisał:

Wybacz, ale wg mnie to patologicznie brzmi. Mam nadzieję, że wygląda lepiej, bo jak nie, to współczuję. Nie dawaj tego czarnego, jeśli możesz, bo krowy czasem są głupie i zjedzą to, co im bardzo szkodzi.

Nie jest to czarne jak opona ale takie ciemne dosyć .

Edytowano przez Supersebusiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
Napisano (edytowany)
14 minut temu, damianzetor9540 napisał:

mówisz że somatyka to żywienie? Ja myślałem że to głównie genetyka

Somatyka to  komórki nabłonka wyścielającego i leukocyty, czyli armia obronna organizmu.

Jeśli organizm jest atakowany i walczy, to wzrasta poziom leukocytów i widzimy to w mleku. Ja to zrozumiałam eksperymentując ze szczepieniami. Oczywiście krowa przez budowę wymienia może być podatna na zapalenia lub złapać gronkowca i żadne żywienie nic nie pomoże.

Edytowano przez przezuwaczka
ort😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

A jak zgromadzeni tu koledzy i koleżanki zapatrują się na zakaz stosowania antybiotyków który ma wejść w 2022 r? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@przezuwaczka dobrze prawi , zawsze jak somatyka w gorę u nas to kijowe żarcie.  Raz zepsute młóto, raz wysłodki zielone, teraz konczy się silos z kukurydzą i zamiast wywalic w piz...koniec to krowy dostają...dzisiaj kolejna strawosciówka i kolejne zapalenie. Już mnie szlag trafia. A na dzialanie Mycofixa to sobie poczekam jeszcze pewnie z tydzien, do tego czasu pewnie z 10 zapaleń dojdzie, witki opadają..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 minutę temu, damianzetor9540 napisał:

A jak zgromadzeni tu koledzy i koleżanki zapatrują się na zakaz stosowania antybiotyków który ma wejść w 2022 r? 

Ja to widzę tak jak któraś sztuka złapie zapalenie to jedynym sposobem leczenia będzie sprzedaż tejże sztuki na mięso. 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Czy stosował ktoś dodatek na mykotoksyny z firmy herbiline o nazwie mykocyd? Czy te dodatki na myko wszystkie są takie drogie? Bo ten co ja napisałem to kosztuje 450zl  za 20kg I nie wiem czy jest wart swojej ceny.

A może polecacie jakieś innych firm ale sprawdzone. A o dodatku na myko z dolfosu ktoś coś może powiedzieć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 minut temu, damianzetor9540 napisał:

A jak zgromadzeni tu koledzy i koleżanki zapatrują się na zakaz stosowania antybiotyków który ma wejść w 2022 r? 

na pewno nie wejdzie calkowite ograniczenie tylko wieksza kontrola nad rozchodzeniem się leków, wypisywaniem kart leczenia, a dażyć bedzie wszystko do ograniczenia, ale chyba nie calowitego zakazu???Musimy już uczyć się ograniczać, stosować szczepionki, prewencja i ochrona zamiast leczenia, m.in. żywić lepiej zeby nie naprawiać swojego partolenia leczeniem. Jeszcze 2 lata na naukę 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przez sianokiszonke podziurawioną przez koty od nowego roku 4 zapalenia się trafiły, 2 paciorkowce, 1 gronkowiec i 1 coli. 

2 tygodnie nie dawałem proszku na toksyny i Już z dojeniem problem. 

Będzie słaba wypłata przez te kochane kotki. 

Po 2022 bez antybiotyków będzie 2 wyjścia, albo robić siano, albo szukać mleczarni co bierze aby białe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901

U mnie somatyka drastycznie spadła po zakończeniu stosowania DDGS-u na konto soi, w co wcześniej nie wierzyłem że ma jakiś większy wpływ na komórki.

Ale zmieniłem nie ze względu na komórki tylko prostą kalkulację opłacalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
7 minut temu, karol6130 napisał:

Będzie słaba wypłata przez te kochane kotki. 

Podejrzewam, że myszy masz konkretne. Bo koty są za leniwe, żeby z nudy dziury robić.

20 minut temu, agrolnik517 napisał:

Nie przesadzaj, głownia nie ma wpływu na zdrowie krów. Miałem rok temu też czarną od głowni i nie było problemów

@Supersebusiek poczytajcie sobie tutaj. Tragedii nie ma, jeśli to tylko głownia. Nie radzą wysokocielnym dawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192
damianzetor9540 napisał:

A jak zgromadzeni tu koledzy i koleżanki zapatrują się na zakaz stosowania antybiotyków który ma wejść w 2022 r? 

Jak nie możemy czegoś zmienić trzeba się przystosować dbać i szczepić bo co pozostało będą poprostu limity tak na szkoleniach tłumaczą

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj