danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Pawel29    76

Po myciu nawet jak by zostalo to bym spuścił bo zawsze przed zamknięciem zawoeu najpierw odkręcam nakrętke z przewodem od myjki i jak cos jest to zleci a przeliczajac % wody do ilości mleka to wychodzi ok 43 litry wody, trochę sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

1 nie badałem, padł po 10 dniach zagęszczania, nawodniania, kroplówki, 2 jałoszka 32 dni miała i  padła. Co ciekawe miała krypto w kale, poszły antybiotyki wg antybiogramu i halocur , przeszło na kilka dni , piła normanie z wiaderka już. Po tygodniu nawrót biegunki , zagęszczanie i elektrolity , 48 h i sztywna. Cielak nr 3 , biegunka , wynik krypto , nawawadnianie glukoza , elektolity, ten proszek Speed z overa 4 sztuki , 10 dzień walcze , leży w stanie krytycznym. 4 cielak wczoraj 5 dzień  życia i halocur od początku i sika d*pą :/ nie badałem jeszcze 😪😪 z tysiąca poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140
40 minut temu, Paulina1985 napisał:

hola hola kolego. Ta szczepionkę podaje się dwukrotnie w odstępie 21 dni.  Natomiast Rotavec jednorazowo, i tu jego najwieksza zaleta. Kasę policz sam :)

Tylko pierwszy raz jak się podaje kolibin to tak jak piszesz że dwa razy w odstępie 21 dni bo w kolejnej laktacji już się tylko raz podaje. Mi się wydaje że to co się daje dwukrotnie to jest pewniejsze niż to co się daj raz 🙂 18zl za dawkę przy moim stadzie to nie jest jakiś tam ogromny koszt. U mnie rotavec u weta kosztuje 30zl dawka.

Edytowano przez rolnik115

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tym pewniejszym podaniem dwukrotnym to smiem się nie zgodzic :) jak wytlumaczysz brak upadków u mnie po rozpoczeciu szczepien ? ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

Nie wiem, nie znam się nie jestem weterynarzem i nie znam Twojego stada. Mogę tylko tyle powiedzieć tyle że zawsze jakaś szczepionka cos daje jak się ją zastosuje🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104
1 godzinę temu, Pawel29 napisał:

Panowie dostawcy mlekpolu takie pytanie do Was czy u kogoś był kiedyś po odbiorze mleka SMS z wykrycie wody? U mnie wczoraj wieczorem zabierał mleko o 22 A dziś rano SMS że jest 2.3% wody w mleku. Dzwoniłem do skupu to powiedzieli że ten odbiór będzie jako pozaklasowe. Gdzie szukać przyczyny tej wody skoro wiem że zbiornik dobrze działa nie zamraża mleka i nikt nie dolal wody do zbiornika.  

Ja miałem taki przypadek,tylko z tym ze wiedziałem że poszła mi woda do basenu, i też jakoś taniej policzyli mi ten odbiór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
1 godzinę temu, marcinffff napisał:

1 nie badałem, padł po 10 dniach zagęszczania, nawodniania, kroplówki, 2 jałoszka 32 dni miała i  padła. Co ciekawe miała krypto w kale, poszły antybiotyki wg antybiogramu i halocur , przeszło na kilka dni , piła normanie z wiaderka już. Po tygodniu nawrót biegunki , zagęszczanie i elektrolity , 48 h i sztywna. Cielak nr 3 , biegunka , wynik krypto , nawawadnianie glukoza , elektolity, ten proszek Speed z overa 4 sztuki , 10 dzień walcze , leży w stanie krytycznym. 4 cielak wczoraj 5 dzień  życia i halocur od początku i sika d*pą :/ nie badałem jeszcze 😪😪 z tysiąca poszło

Dwa lata temu miałem identycznie. Chyba z 8 cielaków padło wtedy. Pierwszy test wykazał, krypto (dawałem halocur i dalej padały)laboratorium praktycznie nic, drugi test wykazał coronawirus i to było trafne. Zacząłem szczepić kolibinem i na razie spokój

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szkoda pieniędzy na ten wykrywacz ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
37 minut temu, MichalForterra1993 napisał:

jake macie zdanie na temat wykrywacza ruji draminski ? warto kupic?

daj se spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Patrz na ogon jak merda ogonem i jest śluz to ma ruje 🤣

Albo byczka przyprowadź on jest lepszym wykrywaczem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    316
6 godzin temu, Pawel29 napisał:

Panowie dostawcy mlekpolu takie pytanie do Was czy u kogoś był kiedyś po odbiorze mleka SMS z wykrycie wody? U mnie wczoraj wieczorem zabierał mleko o 22 A dziś rano SMS że jest 2.3% wody w mleku. Dzwoniłem do skupu to powiedzieli że ten odbiór będzie jako pozaklasowe. Gdzie szukać przyczyny tej wody skoro wiem że zbiornik dobrze działa nie zamraża mleka i nikt nie dolal wody do zbiornika.  

Z jakich jesteś okolic? U Nas ostatnio też była afera z wodą w mleku. Okazało się że na zbiorniku 2.5tys litrów jest ok 160 litry wody. Zaraz przyjechał ich "opiekun" i powiedział że ten odbiór pójdzie w poza klasowe. Później okazało się że u kilku sąsiadów po kolei też było. Oddział w Sokółce chciał im puścić ten odbiór w pozaklasowe.Ci nie po czuwając się do winy zadzwonili do Borowskiego i powiedział że zobaczy o co w tym chodzi bo to niemożliwe. Po jakimś czasie sam odzwonil i powiedział że mleko pójdzie w normalnej klasie, a on sam postara zająć się tą sprawą. Ogólnie w powiecie Sokolskim już nie jeden miał problem z wodą w mleku. 

Edytowano przez maxler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian1322    1
6 godzin temu, marcinffff napisał:

1 nie badałem, padł po 10 dniach zagęszczania, nawodniania, kroplówki, 2 jałoszka 32 dni miała i  padła. Co ciekawe miała krypto w kale, poszły antybiotyki wg antybiogramu i halocur , przeszło na kilka dni , piła normanie z wiaderka już. Po tygodniu nawrót biegunki , zagęszczanie i elektrolity , 48 h i sztywna. Cielak nr 3 , biegunka , wynik krypto , nawawadnianie glukoza , elektolity, ten proszek Speed z overa 4 sztuki , 10 dzień walcze , leży w stanie krytycznym. 4 cielak wczoraj 5 dzień  życia i halocur od początku i sika d*pą :/ nie badałem jeszcze 😪😪 z tysiąca poszło

Jaki antybiotyk dawałeś? Podejrzewam, że możesz mieć oprócz Cryptosporidium parvum - Clostridium perfringens. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    316

Pawel 29 sprawdź czy z rolników z trasy samochodu nikt nie ma podobnego problemu i jak coś dzwońcie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

No jutro przyjadę się do tych sąsiadów co zabiera razem ze mną i zobaczę czy to pojedynczy przypadek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewink    141

Paweł29 a skąd jesteś dokładnie bo ja też powiat Augustów tylko że Suwałki zabierają mleko i też były cyrki niedawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140
1 godzinę temu, MichalForterra1993 napisał:

masujecie jajniki zeby krowa ruszyla z ruja ?

Jak krowa ma cicha ruję i mam podejrzenie to wołam weta jak ma to kryję. Jak nie ma to mówił że krowa po włożeniu ręki i lekkim masażu (dotykanie wystarczy) czasami ruszy. I widzę że u niektórych sztuk to się sprawdza ale nie u wszystkich. Po takim zabiegu widzę że może u 20-30% badanych widać poprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

u cielaka z biegunką, elektrolity, węgiel 2,5  l ciepłej wody przez 2 dni , zero mleka, rehydrat , woda do woli co jeszcze dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na samym elektrolicie nie powinien byc dłużej niż 2 dni. Na 3.dzień ja już bym podawała jakiś Pectolit lub Pectospeed (chlopakom skutkował), stopniowo wprowadzać mleko z pectolitem jeśli już nie będzie kupa jak siki. 

Jeśli była wodnista biegunka to powinien wypijać 8litrów elektrolitu na dobę żeby uzupełnić ubytki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

3 zdechł, 4 byczek ma wodnistą biegunkę, kolor zielony. Sika du..ą dalej niż widzi na zielono :/ lekarz dziś go widział, duże oczy zrobił jak mały się załatwił i wie że to nie żarty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj