danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
11 minut temu, Paulina1985 napisał:

Haha, nie mogłam się powstrzymać...🤣🤣chociaz ja oczywiscie jestem genialnym kierowcą 😅😅😅😅

 

FB_IMG_1575638902843.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Daj spokój teleturniej to jest 1 z 10 😁albo byla jaka to melodia z Robertem Janowskim

Edytowano przez GrzesiekAgro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xpaxpa    13

Cześć, wiem że to nie to forum ale liczę na pomoc. Mianowicie krowa od poniedziałku przestała jeść, zero mleka. Był wet stwierdził przeladowany zwacz/zapchany żwacz dostała wlewy z soli gorzkiej i drożdży.. lekki apetyt ale była poprawa, krowa się wyróżnila. Wczoraj znowu to samo brak apetytu, brak odchodów. Był wet dostała znowu soli gorzkiej, ruchamax i rumen i na chwilę obecną brak poprawy... co to może być? Jak pomóc tejkrowie? Krowa w 1laktacji i 4 miesiącu ciąży 

Żwacz pracuje, gorączki nie ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rano i wieczorem Rumen Active czy co tam jej dawaliście, drożdże i powoli ruszy. Lekarz mógłby jeszcze chociaż NO SPE podać rozkurczowo, u mnie ostatnio pomogło jak byly żolądkowe problemy. Powodzenia.

P.S. To chyba TO forum 🤔🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xpaxpa    13

Rano daje ruchamax A wieczorem rumen active, wet jeszcze mówił abym zalał jej jeszcze olej roślinny. A drożdże to zmieszać z piwem czy z ciepłą wodą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z ciepłą wodą, ja rozpuszczam 5kostek, czyli 500g w 500ml ciepłej wody i pięknie akurat mi wychodzi na podanie w litrowej butli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Paczkę sody rozpuścić w wodzie i do pyska. U mnie dopiero to ruszyło krowę.  2 razy dostała wlew i apetyt wrócił. Wcześniej Rumem Active itp i działało ale tylko na chwilę. 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

kukurydza ma mało skrobi. Dlatego 2kg jęczmienia na szt do wozu paszowego. Więcej witamin bo mało wychodzi nie muszą być w górnej półki. Wysłodki mokre do 15kg i więcej słomy . A i kredy 30kg. Obserwować jakby nie było więcej mleka to dzwonić. W ostateczności bufor dać . 

Tmr książkowo nie wyszedł ale tylko dlatego że za mało treściwej idzie i kukurydzy. 

Z tą dużo ilością wysłodki się zdziwiłem ale już nie jednemu po 17kg wkomponował bez żadnych skutków ubocznych. 

No i warto się zastanowić nad sprzedażą gorszych krów, aby dobre krowy nie miały pusto w korycie. 

No i jeszcze kilka ciekawostek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Mam problem z jałówkami: 1. Ocielona tydzień temu, ciele martwe, siary mało, ciężko się doi tj wolno i mleko doszło do 7l na raz i teraz spada, apetyt ma, kupa normalna co jej może być? temperatury nie ma, zapalenie też nie

                                                  2. Jałówka trudny poród, parę dni przed terminem, zapalenie dostała przed porodem ale niestety zobaczone  dopiero po, dostała tubostrzykawkę, mleko dla kota albo i nawet tyle nie, apatyczna, kupa luźna dostała wlewy na kwasicę apetyt słaby.

                                         macie jakieś pomysły co z nimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Co do 1 skoro ma apetyt i dobry kal to co bys chcial z nią robić ? 

Paszy na ful i czekac aż się rozdoi

2, spr trawienca? Jaka temperatura? 

Jedna tubostrzykawke? Mleko biale, czy brudy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223
1 godzinę temu, zetorr6441 napisał:

Co do 1 skoro ma apetyt i dobry kal to co bys chcial z nią robić ? 

Paszy na ful i czekac aż się rozdoi

2, spr trawienca? Jaka temperatura? 

Jedna tubostrzykawke? Mleko biale, czy brudy? 

Co do 1 to że mleko jej spada i nie wiem dlaczego.

2. Temp ok, mleko białe ale z 'serem', dostała 3 tuboktrzykawki, jutro pewnie wet przyjedzie, ogólnie przed porodem zaczęła już słabo jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Tylko ile przed porodem bo to ważne. Choroba metaboliczna albo co gorsza wątroba siada. 

Zmieniałeś coś w żywieniu sianokiszonka się zmieniła ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

około 4 dni przed porodem tak zaczęła. Na 2 tyg przed terminem dostawała jedzenie jak dla krowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

tylko czy były zmiany jakieś ?? 

U mnie zawsze są problemy jak sianokiszonka jest kiepska. 

ty masz paszowoz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20
16 godzin temu, Paulina1985 napisał:

@poziomka Obite, ukłute, po podaniu leku...jakis uraz milechaniczny był.

Ja mam pytanie  co kolezanka po lewej ma z lewym przodem 😬 chyba stłuczenia czeste u Ciebie.

Możesz po wyciśnięciu to przeplukać jodyną żeby zaschlo, albo delikatnym roztworem nadmanganianu potasu. Tam gdzie wejście prysnąć jakiś psikadłem odkazającym.

To pierwiastka z stodoły slizgala się że aż rozerwala skórę, miala zszywana noge na antybiotyku była teraz antybiotyk zszedł i spowrotem puchnie noga . 

Edytowano przez poziomka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
37 minut temu, GrzesiekAgro napisał:

To już rok jak nie lepiej jest 😁

Oby napewno wiesz o czym piszesz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj