danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tumiwisizm    442
3 godziny temu, Luki99 napisał:

 

Możliwe jednak i tak nie dam się przekonać bo z wozu to za drobne i cały czas to trzeba podgarniać a jak dać z beli nie pociętego to nie trzeba tylko kukurydze. I jeszcze z wozu to zostawiają sporo niedojadów 😬

Z żadną z tych rzeczy nie mogę się zgodzić 😁 jak jest pocięte to właśnie chyba lepiej niż takie długie kłaki, zwłaszcza jak jest dłuższa trawa. Wiadomo że nie każdy podgarnia co chwilę, jak w poludnie raz podgarniesz i w czasie obrządków to juz jest świat i ludzie. A niedojadów bez paszowozu miałem 2 taczki dziennie, teraz tylko jedną. Rano wywalam na korytarz u jałówek i tym ściele żeby mniej słomy szło ale zanim złapię widełki do się do jedzenia tego dobierają 😅 Ja bym teraz nie chciał za żadne skarby karmić normalnie, rozbierać tych bel i szuflować kukurydzy. W tym czasie pomagam tacie cielaki odpajać bo ma jeszcze 3 lata do emerytury ale stały bywalec w oborze. Ogólnie to ja nie mam jakiejś super wydajności, gospodaruję w podobnym czasie co ty, na początku miałem w miarę dobre wyniki a potem przyszły chude lata i dopiero się rozkręcam znowu z hodowlą i mam jedną naukę z tego całego okresu. Nie daj boże wpakować się w myślenie ,,aby taniej", ,,jest dobrze tak jak jest i to mi wystarczy", ,,jak nie wydałeś to już zarobiłeś"

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

A co mu się wtrącanie do hodowli. Też jedną trzymałem dwa lata, 20litrów dawała i sobie pożyła 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

Są petardy mleczne ale nie przy takim żywieniu jak On opisuje i podejściu do hodowli. Bywa że się doi z 1,5 roku + ale jak były problemy z zacieleniem, krowa się zacieliła w końcu i szkoda bo dobra sztuka

Aproppo wozu jak obora nie przejazdowa. Może takie cudo? Ciekawe ile kosztuje? Minus to pewnie rachunki za prąd. Klasycznie przez traktor chyba taniej?

 

ciekawe rozwiązanie z tą taśmą

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

U mnie podobnie gospodarze wydajność bez szału. Tzn do 200 dnia jest super a pozniej juz słabiej. Rozród lezal i kwiczał, bo zacielac się nie chciały. szczepienie było i czekamy na efekty. Mam 6 sztuk które są już blizej 500 dnia laktacji. Dają 20l jeszcze. Sprzedam jak się zatucza bo to też średnio im idzie🤣do 100dnia średnia 30l a do 200 26l . Dużo jeszcze do zrobienia ale wiadomo najważniejsze czasu potrzebuje.

Teściowa jak doiła miala średnio 16l i takie stado 8 szt przejalem. U nich na 500kg mieszalnie szlo chyba nawet nie 50 kg soi chyba połowa mi się nawet wydaje i żadnych innych dodatków. Lato tylko pastwisko reszta roku qq I sianokiszonki i wysłodki i jakość wszystkiego duzo do życzenia pozostawiala

Technopol Januszyn czy jakoś tak teraz oferuje taśmy na stół paszowy takie wciągane gdzie podjeżdżasz paszowozem i sypiesz a taśma się pszesowa. Jest opcja połączenia z paszowozem i samo automatycznie steruje zadawanie ale chyba paszowozu elektryczny silnik by musiał miec

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Troker1979 napisał:

Stary kto trzyma niecielne krowy dwa lata po wycieleniu? Przytułek prowadzisz? I jeszcze przy takim żywieniu i wydajności. Toż one już po pół roku mleka nie dają. Przyznaj że ojciec gospodarstwo prowadzi a Ty coś tam od czasu do czasu pomożesz, podpatrzysz. Bo teksty które piszesz pewnie z nudów zaprzeczają że Jesteś hodowcą.

Trzymam kilka krów niecielnych bo jeszcze trochę mleka dają i się pasą a skąd tak nabiorę na wymianę. I mam sprzedawać chude z łapanki. A co do gospodarstwa Ojciec jest na emeryturze. Ja głównie się wszystkim zajmuje. Nie każdy dopiero w 30-40 latach dopiero przejmuje gospodarstwo 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    442

To tym bardziej na plus dla ciebie. Bierz się do roboty, pogłębiaj wiedzę i poprawiaj wyniki bo innej drogi do sukcesu nie ma. Podkręcisz wszystko to sam zobaczysz ze ci więcej w kieszeni zostaje

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288
1 godzinę temu, Troker1979 napisał:

Stary kto trzyma niecielne krowy dwa lata po wycieleniu? Przytułek prowadzisz? I jeszcze przy takim żywieniu i wydajności. Toż one już po pół roku mleka nie dają. Przyznaj że ojciec gospodarstwo prowadzi a Ty coś tam od czasu do czasu pomożesz, podpatrzysz. Bo teksty które piszesz pewnie z nudów zaprzeczają że Jesteś hodowcą.

Ja 😉

jak dobra sztuka to ponad 800 dni się cymbali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256

Też miałem taką co przez 600 dni 20 tys. litrów dała ale miejsce nie było potrzebne to jak dawała te 25 na dzień to się doiło a teraz jakby jakaś niecielna dawała mniej jak 20 na dzień to po wuj ją trzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

U każdego ten próg może być inny . To zależy od wielu czynników np. Ilość pasz i miejsca w oborze. I te miejsce w oborze ostatnio u mnie jest tego wyznacznikiem . Do tego jeszcze taka 15 stka ma duże parametry . Kilka takich sztuk ładnie je może podbić .

Jedyny minus jaki widze to w książce gorsze miejsce 😀

Edytowano przez GrzesiekAgro
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

W jakiej książce. Jeśli chodzi o federacje, oni liczą do 305 dni i zamykają laktacje. Tylko średni dzień laktacji jest trochę zawyżony. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12204

u mnie przez 3 takie przeciągnięte sztuki wyszedł dwusetny dzień lakacji a czasem i na 160 spadał ale do lata 6 ma się wycielić i marudetki wyjadą jedna już wyjechała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2207
7 godzin temu, dantur96 napisał:

Dobrze by było jak by z wozu prosto na jakiś wózek lądował ale nwm czy była by taka możliwość 

za dużo zachodu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12204

a co to ten akti...? tłuszczu nie pamiętam musiałbym przemieżyć dawka zbyt dawno ustalana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256
13 minut temu, slawek74 napisał:

ja daje ale mieszam z ziarnem qq mielonym soją i expandem

Co to ten expand?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256
16 minut temu, slawek74 napisał:

białko chronione/jelitowe

Czyli śruta rzepakowa ekstrudowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
2 godziny temu, Bercik92 napisał:

za dużo zachodu. 

Dużo zachodu.

Najlepiej żeby mieć taśmę do wysypu około 2m. Wtedy byłoby luksus. Możnaby albo na taczke sobie nasypać albo chociaż wysypać na kupe w szopie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Niektóre sztuki piją mi gnojowke, Wit dostają po 100g i drożdże 150, buforu 100 i kredy 100 . Czego gamonia może brakować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj