danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

placebo    19
dużo bo naraz potrafi 25l dac, ale doi sie minimum pół godziny. nie wiem czy to jeszcze po porodzie, czy co dlategi zastanawiamy sie nad sprzedażą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@placebo jesli przy ręcznym zdajaniu czuć, że jest twarda, przy podłączeniu mleko daje normalnie i wydaja się do końca i nie jest to związane ze słabym podciśnieniem to po prostu ten typ tak ma, żadna oksytocyna nic nie pomoże i lepiej wcale z nią nie zaczynać.

Miałam taką, dawała na raz ponad 20litrów, w czasie 25minut jako pierwiastka. Pierwszą laktację dałam szansę,zacieliłam, dała cielaka. Po wycieleniu oczywiście bez zmian, jak była twarda tak została, sprzedałam dla rolnika dla ktorego nie liczy się czas dojenia i wszyscy zadowoleni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Leszek przykład pierwszy z brzegu. Różnią się ceną w zależności od pojemności.

https://allegro.pl/separator-do-mleka-wirowka-12l-z-przewodami-i7030315728.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ds_rl=1256551&ev_campaign=_DIO_pla_firma&ev_adgr=Przemysł+-+Wyposażenie+pomieszczeń&gclid=EAIaIQobChMIwKa3tb7t3gIVEh0YCh3UuwQCEAQYBSABEgLLefD_BwE&gclsrc=aw.ds

Miewaliście w stadzie skręt macicy przed porodem? U mnie jeden całkowity skręt dzisiaj a pierwszy częściowy 2 lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Thomas2135 , jasne :) wszystkie zyją i mają się dobrze :) zacielają się ponownie. Srednio raz w roku przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6917

Miałem latem w 5 czy 6 miesiącu. Jutro miałaby termin. Była zbyt mała do odwrócenia. Nie dało się ani ręcznie ani przez obracanie krowy przez grzbiet. Piękna najwyższa krowa ponad 800kg poszła na rzeź. I to za 5zl/kg (poubojowo) jak pourazowa bo to było w sobotę wieczorem i wszystkie zakłady już pozamykane a tylko O.... bierze codziennie. Objawy to mocne bóle, parcie, pomrukiwanie, kopanie nogami i brak apetytu. Krowa ponad 800kg a na wydruku z ubojni 270kg mięsa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223
5 godzin temu, potrekk napisał:

Sano żywi bez kiszonki z kukurydzy czy sianokiszonki ?

bez sianokiszonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
6 godzin temu, leszek1000 napisał:

No podobnie robię. Jak widzę, że maść nie pomaga to leczenie. No chyba że krowa nie je to do wet dzwonie. W lato miałem kilka zapaleń. Po kilku dniach nie było poprawy to antybiotyk i ładnie się wyleczyła. Jednak w każdym piśmie rolniczym piszą żeby jak najszybciej antybiotyk podać. 

Wiadomo można się bawić,ale trzeba somatykę w normie trzymać,albo chorą ćwiartkę doić osobno. Musze sobie kupić taką bańkę na chorą ćwiartkę. 

ile takie coś kosztuję ? 

Ja mam 2 te mniejsze. Pare lat temu dużo zdaiwaliśmy i się do dwóch aparatów zakładało na raz. Rano się nie zmieściło z tej leczonej ćwiartki. Z tyłu ma skubana 8-9 l w jednej ćwiartce. Pewnie żeby nie uszkodzenia i zapalenia w tamtym roku to 60 by dała dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I tu Was zaskoczę. Pierwszy przypadek jaki miałem to był częściowy skręt i czuć było jak się rekę wkłada, że wchodzi ciasno z obrotem. Nie dało się nic wyciągnąć, zadzwoniłem po lekarza i turlaliśmy chyba 2 razy przez grzbiet krowę z +700 kg. Cielak był żywy i krowa normalnie się zacieliła a w kolejnej rui sama wycieliła. Jeśli jest tylko częściowy skręt i nożka może przejść to krowa będzie parła jak przy porodzie. 

Drugi przypadek z dzisiaj. Krowa 7 dni po terminie i straciła przedwczoraj wieczorem apetyt i wczoraj nic nie jadła. Żwacz stanął, zdarza się. Więc dzisiaj miałem dojechać po wlewki, bo zabrakło, ale wcześniej zadzwoniłem do lekarza. Opisałem sytuację i już pewnie wiedział co jest grane. Przyjechał i stwierdził całkowity skręt macicy i to 3 doby temu. Też przeturlaliśmy przez grzbiet. Krowa nie miała absolutnie żadnych objawów porodu,  skurczy, jęczenia, itp. Cielak mimo, że wielki chyba grubo ponad 50 kg i długi pewnie urodziłby się normalnie, bo krowa w 6 ciąży to jednak był już martwy. Przy takim skręcie może nie być objawów, bo każde parcie sprawia ogromny ból i krowa się poddaje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6917
Dobrze że krowie nic, bo moja wtedy konsultowana była z 6 lekarzami i każdy kazał uciekać jak najszybciej póki wstaje bo może wytrzymać 2 doby i fiknąć. Kurcze aż łza w oku się kręci jak Ci jedną z najlepszych krów i wydaje się w pełni zdrowia na Twoich oczach zastrzela...
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziwne. We właściwą stronę obracaliście? Lekarz mówił, że mojemu mogła zagiąć się noga przy obracaniu i zaczął się kręcić. Często te mniejsze są gorsze, bo bardziej się rotują z uwagi na więcej miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale Twoja była w terminie, a u Daniela 5-6 miesiac. Za niska ciąża. Chyba o to chodzilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6917

Obracaliśmy na podwórku z 7 razy. W dobrą stronę bo pod kontrolą weterynarza, ale właśnie chodziło o to, że za mały płód by obrócił się własnym ciężarem przy obrocie. Podobno bardzo rzadko się zdarza w tak wczesnej ciąży i bardzo małe szanse na odwrócenie

Sławek, to zależy o której mówisz bo są dwie M. Monika i Magda. Pewnie mówisz o drugiej? :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

kupuje ktoś z was może młóto z browaru w Łomży? potrzebuję namiaru do jakiegoś dostawcy rozprowadzającego młóto z tego browaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12212
Daniel mi chodziło o Monikę była ze trzy razy u mnie to po wizycie mieliśmy ubaw z synem z jej tekstów i wogóle odważna dziewczyna prawie jak komandos 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
placebo    19

leszek1000 napisał:

Dziwnę a oksytocyne dawaliście 

tak ale tylko kilka razy, tata nie chce jej przyzwyczaić bo sąsiad mial przypadek, że jak zaczął dawać to bez oksytocyny nie chciala mleka przepuścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12212
a po oxytocynie odaje normalnie? można podawać coraz mniejsze ilości a na koniec próbować tylko samym ukuciem lub uszczypnięciem zawsze to lepsze niż sprzedaż . Czy przechodziły u was ostatnio biegunki u mnie co przetacza się przez oborę 50% robi dość luźno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
placebo    19
jak dostaly zwykla sól to rzadko robiły bo sie nalizaly. ale teraz jest okej. znajoma wet mowila, że juz zaczyna sie sezon na biegunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Jakie macie doświadczenia z przedwcześnie ocielonymi jałówkami? 2 tygodnie przed terminem zaczął się poród, 3 dni wcześniej jałówka straciła apetyt, myślałem że przykwasiła się a okazało się ze ciele urwało pępek i już martwe było. Po podaniu rozkurczowych ciele i tak nie wyszło, cesarka zrobiona. Wymię malutkie ale coś mleka leci, apetyt się poprawił ale jeszcze daleko do ideału. Na 3 dzień po wycieleniu miała 5l rano. Jest szansa na rozdojenie? Jak u was z tym bywało (o ile mieliście takie przypadki)? Jest możliwość rozpoznać, że ciele pępek urwało żeby byłą szansa je uratować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj