danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damianzetor9540    2705
5 godzin temu, slawek74 napisał:

 

bo mocznik wolniej działa i ma dluższą karencje

 

Jak jest ciepło to działa równie szybko jak saletra 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Jak Myślicie czy jak nie dam na kilkuletnie łąki, pastwiska teraz na wiosnę fosforu to obniży to plon. Myślę że pogłównie to na wiosnę nawożenie tym składnikiem to i tak na następny rok. Ewentualnie jak ceny spadną to późną jesienią superfosfat by poszedł. Planuje 150 kg soli i 250 saletry na pierwszy pokos. Jak warunki będą mokre to nawet 200 kg saletry. Zastanawiam się jeszcze czy nie dać tylko 100 kg soli na pierwszy pokos i drugie tyle dorzucić po I pokosie. Chyba że jeszcze inaczej zmienić proporcje soli?

Edytowano przez Troker1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Dużo zależy od zawartości w glebie jak jest nisko i nie dasz nic może być widać że brakuje i fakt fosfor to śmiało można sypać jesienią po ostatnim pokosie żeby to działało od wiosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5019
43 minuty temu, damianzetor9540 napisał:

Jak jest ciepło to działa równie szybko jak saletra 

Nie ma takiej możliwości. Chemii nie oszukasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
43 minuty temu, Leszy napisał:

Nie ma takiej możliwości. Chemii nie oszukasz. 

Ja wiem co mówię, Tobie tylko się wydaje że wiesz co mówisz bez urazy i powtarzasz co się utarło na wsi  

Poczytaj o hydrolizie mocznika, jak ona przebiega w różnych temperaturach, warunkach. Nie musisz dziękować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256

Dokładnie ja mało kiedy stosuję saletrę na trawę, od jednego przedstawiciela słyszałem że wbrew temu co każdy myśli to karencja na saletre wynosi 6 tygodni i dlatego później wysokie moczniki w mleku a jak jest naprawdę to trzeba by jakąś mądrą książkę przeczytać tylko w każdej co innego jest napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

To też od dawki zależy. Dać 400 kg a 200 kg to chyba różnica. Jest też zawsze jakiś górny pułap po przekroczeniu którego wzrost plonu jest nie opłacalny albo i wzrostu nie będzie bo roślina tego nie wykorzysta . Sypać dla ciemno zielonego ciut nie czarnego koloru trawy to chyba bez sensu. A i jeszcze później trucizna wychodzi.

Edytowano przez Troker1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238

Mam wynik mleka z wczoraj. T. 51 B3, 47 M 293. Zrobiłem jeszcze 3 krowom i martwi mnie trochę taki wynik T5, 88 B3, 63 M 304. Wtedy jak miałem 370 dodawałem tym krowom które dawały najwięcej mleka po ok. 0,4 kg soji. Potem odstawiłem i teraz mocznik 293

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238
slawek74 napisał:

soi nie odstawiaj tyko pełnoprcjówkę lepiej

Sławek soji to ogólnie niedaję od września tylko w od 20 grudnia dawałem tym krowom które dają najwięcej mleka na ten moment i są tak do pół roku po wycieleniu i mocznik 10 grudnia był 230 a 7 stycznia 370. Po odstawieniu soji do dzisiaj spadł na 293..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192

ogólnie białko jelitowe powinno pomóc obniżyć mocznik może jeszcze gdzieś coś jest na odległość trudno coś zauważyć Ty gdzieś z okolic siedlec czy się mylę ,?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238

Wiem że dobrze bybyło dawać soję ale jak sianokiszonka jest taka to niema co krów męczyć aby mocznik był ok. 400. A tak środkiem prawdy wynik ekonomiczny jest dodatni mało dodatków mleka może mniej ale zostaje z każdego miesiąca a o to chodzi aby zostawało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192

ja ładuję sporo i też na plusie ale cały czas coś trzeba poprawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Soja nie jest białkiem 100% jelitowym. Co do wysokiego mocznika, wystarczy zmniejszyć sianokiszonkę i zwiększyć kukurydzę. 

Wtedy soja miała by sens. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

25-01 sprzedałem bydło , dziś zgłosiłem to jest 1- 02 , chyba przekroczyłem te 7 dni 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
1 minutę temu, Ursus932 napisał:

25-01 sprzedałem bydło , dziś zgłosiłem to jest 1- 02 , chyba przekroczyłem te 7 dni 🤔

Dzwoń do agencji i poinformuj o zaistniałeś sytuacji 🙃 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, leszek1000 napisał:

Dzwoń do agencji i poinformuj o zaistniałeś sytuacji 🙃 

 

1 minutę temu, danielhaker napisał:

Nie, dzisiaj jest siódmy dzień

Leszek już wysłane zgłoszenie przez irz 

Daniel mówisz że 7 dni od dnia sprzedaży liczy się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Uff to dobrze , kawe mogę w spokoju wypić. 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj