danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
niesamowity90    604

Na pompie uszczelniacz sprawdzany pod tymi łopatkami co pompują? Jeśli bulgocze w jednostce to może być to. Chyba że masz inaczej niż u mnie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, danielhaker napisał:

Mam problem z pompą mleczną. Podczas dojenia podciśnienie trzyma mleko w jednostce końcowej i pompa nie pompuje mleka. Jak zbiję ciśnienie do zera to pompuje normalnie. Zaworek zwrotny jest dobry, dla pewności wymieniony na nowy i bez różnicy. Widać, że podczas napełniania naczynka jednostki bulgocze powietrze w wężu łączącym jednostkę z pompą. Mogę doić max jedną krowę, by pompa coś tam ciurkiem nadążała wygonić z jednostki. Jakieś pomysły?

W pompie mlecznej masz tą sprężynke i plastikowy docist, on jest pęknety. Idzie kupić taki zestaw naprawczy ze sprężynką podkładną i tym plastikiem.        

O ten element mi chodzi. Podczas ciśnienia pękniecie się powiększa. 

IMG20240224121647.jpg

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

Jeśli powietrze to zaworek zwrotny lub ten uszczelniacz pod łopatkami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zagzagel    1
4 godziny temu, danielhaker napisał:

Mam problem z pompą mleczną. Podczas dojenia podciśnienie trzyma mleko w jednostce końcowej i pompa nie pompuje mleka. Jak zbiję ciśnienie do zera to pompuje normalnie. Zaworek zwrotny jest dobry, dla pewności wymieniony na nowy i bez różnicy. Widać, że podczas napełniania naczynka jednostki bulgocze powietrze w wężu łączącym jednostkę z pompą. Mogę doić max jedną krowę, by pompa coś tam ciurkiem nadążała wygonić z jednostki. Jakieś pomysły?

Nie wiem co za pompe masz ale jeżeli nie masz nieszczelności na zaworki zwrotnym ani na wężu to zostaje ci uszczelnienie pod paletka w pompie mlecznej , albo gumowa uszczelka albo grafitowy uszczelniacz z oringiem które uszczelniają os wirnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi821    0

Witam panowie krowa z wycieleniem na 16.04 dostała zapalenia jako że już wcześniej miała zapalenie i od razu nawrót mleko poszło do badania ver stwierdził że najlepiej podać antybiotyk i po antybiotyku zasiedzenie na 7 tygodni wczoraj wieczorem dostała pierwszą z 3 dawek leku Permacyl w poniedziałek miała być zasuszona arentor a ona przed chwilą się wycieliła miał ktoś taki przypadek? Źle dobrany lek? Czy raczej po prostu wycieleniem przed terminem? Co teraz? Podpowie ktoś? Bo ja w szoku jestem nie miałem jeszcze takiej sytuacji 😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53

Jeszcze w tej pompie jest taka kijanka kulka z ogonkiem i ten ogonek się obłamuje i kulka się blokuje można na jego miejsce wkręcić wkręta to jest w przewodzie co idzie od pompy do małego słoika podciśnienia. U mnie czasem pierwszy raz nie da rady spuścić później jak w przeważnie jest mleko to trzyma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
48 minut temu, Adi821 napisał:

Witam panowie krowa z wycieleniem na 16.04 dostała zapalenia jako że już wcześniej miała zapalenie i od razu nawrót mleko poszło do badania ver stwierdził że najlepiej podać antybiotyk i po antybiotyku zasiedzenie na 7 tygodni wczoraj wieczorem dostała pierwszą z 3 dawek leku Permacyl w poniedziałek miała być zasuszona arentor a ona przed chwilą się wycieliła miał ktoś taki przypadek? Źle dobrany lek? Czy raczej po prostu wycieleniem przed terminem? Co teraz? Podpowie ktoś? Bo ja w szoku jestem nie miałem jeszcze takiej sytuacji 😐

2 miesiące przed?  Ciele żyje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi821    0
22 minuty temu, Nintendo napisał:

2 miesiące przed?  Ciele żyje? 

No niecałe 2 przed zacielenie było 07.07 według kalendarza wycielenie na 16.04. narazie żyje ale nie wiem co z tego będzie bo jest wielkości niezbyt dużego jagnięcia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

kiedyś takie miesiąc odchowałem i sprzedałem . kupujàcy mówił że normalnie urosło...


bardzo dużo spało jadło i spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
1 godzinę temu, Adi821 napisał:

Witam panowie krowa z wycieleniem na 16.04 dostała zapalenia jako że już wcześniej miała zapalenie i od razu nawrót mleko poszło do badania ver stwierdził że najlepiej podać antybiotyk i po antybiotyku zasiedzenie na 7 tygodni wczoraj wieczorem dostała pierwszą z 3 dawek leku Permacyl w poniedziałek miała być zasuszona arentor a ona przed chwilą się wycieliła miał ktoś taki przypadek? Źle dobrany lek? Czy raczej po prostu wycieleniem przed terminem? Co teraz? Podpowie ktoś? Bo ja w szoku jestem nie miałem jeszcze takiej sytuacji 😐

Przede wysztkim musisz ją wyleczyć. Jeżeli chodzi o mleko to zależy od krowy. Możliwe że się rozdoi, nie będzie szału, ale jakby szybko się zacieliła, to może będzie kolejna laktacja. Zobaczysz, czy w ogóle się wyleczy i wtedy sam musisz podjąć decycje, czy ją sprzedajesz czy zacielasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi821    0
9 minut temu, slawek74 napisał:

kiedyś takie miesiąc odchowałem i sprzedałem . kupujàcy mówił że normalnie urosło...

 

bardzo dużo spało jadło i spać

 

A ile mu mleka dac? Bo to takie malutkie to żeby nie przesadzić 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
1 minutę temu, Adi821 napisał:

A ile mu mleka dac? Bo to takie malutkie to żeby nie przesadzić 😅

Musisz ogarnąć siarę. Masz w zamrażalce ? bez tego padnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

a skąd mnie to wiedzić 🤔🤪 litr dwa 🤔🤷‍♂️ u mnie teraz taka nieduża jałówka 4.5L zapierdziela i głodna 🙆‍♂️ ile będzie chciało 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi821    0
6 minut temu, slawek74 napisał:

a skąd mnie to wiedzić 🤔🤪 litr dwa 🤔🤷‍♂️ u mnie teraz taka nieduża jałówka 4.5L zapierdziela i głodna 🙆‍♂️ ile będzie chciało 🤔

Samo to nie wiem czy wgl będzie chciało wygląda jak takie jagnię po urodzeniu tylko oddycha i wcale się nie rusza 😅😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

nikłe szanse... moje ze 20kilo miało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592

Miałem że dwa lata temu takie 7dnio miesieczne kilak dni pożyło i padło,  lekarz  mówił że ono jeszcze niema płuc dobrze ukształtowanych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9920

@Leszy pisaliśmy kiedyś o samosiewach trawy w lucernie. Zobacz tam gdzie zawsze są rzędy nasiona trawy z przyczepy się sypią 

IMG_20240224_164926.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi821    0
25 minut temu, slawek74 napisał:

nikłe szanse... moje ze 20kilo miało...

Ten może ma z 12-13kg i "leje się" chyba nie ma wykształconych jeszcze mięśni 

22 minuty temu, robert1226 napisał:

Miałem że dwa lata temu takie 7dnio miesieczne kilak dni pożyło i padło,  lekarz  mówił że ono jeszcze niema płuc dobrze ukształtowanych. 

Możliwe bo tak jakby charczy oddychając 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5035
29 minut temu, szymon09875 napisał:

@Leszy pisaliśmy kiedyś o samosiewach trawy w lucernie. Zobacz tam gdzie zawsze są rzędy nasiona trawy z przyczepy się sypią 

IMG_20240224_164926.jpg

Nieźle. U mnie lucerna przestarzała była i nasiona posypały się. Nawet włóką to poprawiłem, ale chyba nie specjalnie się nie zagęści. Trawa zaś zawsze z czasem się jakaś pojawia. Może dzika, a może tak jak tu, jakaś szlachetniejsza z łąk zawleczona. 

P.S. co w lucernie robisz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5035
49 minut temu, leszek1000 napisał:

Musisz ogarnąć siarę. Masz w zamrażalce ? bez tego padnie. 

Nie padnie od razu. Chyba, że cała gama chorób zakaźnych panuje w oborze. Wtedy zaraz coś złapie. 

@Adi821 cielaka daj gdzieś w pojedynczy kojec jak możesz. Bez kontaktu z innymi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi821    0
21 minut temu, Leszy napisał:

Nie padnie od razu. Chyba, że cała gama chorób zakaźnych panuje w oborze. Wtedy zaraz coś złapie. 

@Adi821 cielaka daj gdzieś w pojedynczy kojec jak możesz. Bez kontaktu z innymi. 

Lepiej w oborze czy za duża wilgotność i dać do stodoły tylko czy nie będzie zbyt chlodno? Kojca nie potrzebuje jest tak malutki i słaby że nie wstanie na bank 😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5035

By sucho było. Normalnego to bym powiedział, ze pod gołe niebo nawet do jakiej budy, ale takiego wcześniaka to nie wiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi821    0
2 minuty temu, Leszy napisał:

By sucho było. Normalnego to bym powiedział, ze pod gołe niebo nawet do jakiej budy, ale takiego wcześniaka to nie wiem. 

Normalne mam 2 doby około w oborze a później stodoła kojce pojedyncze z palet wiatru nie ma wilgoci też powietrze jak na dworze tylko minimalnie ciepłej jak na dworze ale niedużo a taki przypadek 1 raz mam i nie wiem co zrobić czy da rade czy raczej marne szanse ma 🤷

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Mogles dac od razu tego steryda na płuca skoro już tyle przeżył to może by mu pomogło coś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj