danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

slawek74    12203
ThePerkins napisał:

@slawek74, ile Ci studzi ta wanna ?. u mnie westfalia to chechła 2-3h ... Gaz jest wszystko ok a majstry mówią że ten typ tak ma ...

trudno teraz powiedzić ale napewno dużo krócej zimą jak kiedyś było ze 3\4 mleka to gora 10 minut po dojeniu jak cieplej to do pół godziny razem z myciem dojarki albo wcześniej się wyłącza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12203

Perkins powiedz jeszcze w jlu % masz obciążony zbiornik ? u mnie dwa razy agregat wymieniany ale raz z winy instalacji drugi prawdopodobnie foto u sąsiadów mocno przeładowywało ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6726
30 minut temu, slawek74 napisał:

Perkins powiedz jeszcze w jlu % masz obciążony zbiornik ? u mnie dwa razy agregat wymieniany ale raz z winy instalacji drugi prawdopodobnie foto u sąsiadów mocno przeładowywało ....

jaki kupiłeś ten zbiornik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    331
1 godzinę temu, ThePerkins napisał:

Mi wet i w sklepie doradzali aby zmieniać raz jod raz kwas tylko pytanie co ile bo jod szybko wysusza.U mnie póki co ostra jazda z zapaleniami ... 

Szukaj przyczyny w żywieniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12203
radekz200 napisał:

pytam tylko jaki ? 

no taki jaki był potrzebny 😛 a jaki byś wzią na 30 dojnych?


japy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Te japy maja zabezpieczenie że bodajże powyżej 260v się wylaczy czy w jakiś tam tryb wchodzi i jak napiecie spadnie to chodzi normalnie. Bynajmniej u mnie. A wiem bo jak foto założyli to były przypadki takie, a teraz pogrzebali przy trafo i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablos_1970    129
2 godziny temu, niesamowity90 napisał:

Byłem w agencji to mi powiedzieli że ten numer jest potrzebny tylko od strony handlarza a rolnik nie musi tego mieć, ale proponuję przejść się do ARiMR bo co oddział to mogą chcieć co innego i tam pomogą wypełnić, podpowiedzą

Jeśli chodzi o wycielacz mam patent dla ekstremalnych Januszy. Ja kupiłem na jarmarku wyciągarkę o uciągu 800kg za 50zł, zamontowałem na słupku za krową, albo na ciągnik jeśli poród na polu, jeden kręci korbką, drugi łapie cielaka :D

I  krowa  cofa się razem z  wyciągarką .  Poza  tym krowa  do porodu układa się lub  stoi nie koniecznie w punkcie w którym byś sobie życzył  .  Jak  będziesz  miał  okazję   wyprubuj   wycielacz  nie  ma porównania pod warunkiem  że  wiesz jak się z nim obchodzić bo  nie sztuka  ciągnąć na chama tylko  z  wyczuciem .  i pomagać a nie  wyrywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12203

bo yo jest przyżąd do pomocy a nie do wyrywania... przy jednym z tych porodów co był cięższy u mnie żadns wciągsrks by nie zdała egzaminu bo krowa była lekka i we dwóch ją ciągaliśmy a ciele dalej w środku wycielaczem kolegi poszło jak po maśle ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6726
43 minuty temu, slawek74 napisał:

no taki jaki był potrzebny 😛 a jaki byś wzią na 30 dojnych?

 

japy

 

1200 l ? 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12203
radekz200 napisał:

43 minuty temu, slawek74 napisał:

no taki jaki był potrzebny 😛 a jaki byś wzią na 30 dojnych?

 

japy

 

1200 l ? 😂

x2...


danielhaker napisał:

slawek74 napisał:

https://www.olx.pl/d/oferta/zbiornik-chlodnia-do-mleka-1500-l-schladzalnik-odzysk-CID757-IDXbic9.html może ktoś chętny?cena do negocjiacji...

Tanio. Ze 2 tys więcej można go cenić

to bierz i te dwójkę zarobisz...


Radziu tobie tysią starcza 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    604
1 godzinę temu, Pablos_1970 napisał:

I  krowa  cofa się razem z  wyciągarką .  Poza  tym krowa  do porodu układa się lub  stoi nie koniecznie w punkcie w którym byś sobie życzył  .  Jak  będziesz  miał  okazję   wyprubuj   wycielacz  nie  ma porównania pod warunkiem  że  wiesz jak się z nim obchodzić bo  nie sztuka  ciągnąć na chama tylko  z  wyczuciem .  i pomagać a nie  wyrywać

Miałem raz taki poród, że przyjechał weterynarz z profesjonalnym wycielaczem , obsługa też profesjonalna no bo przecież sam doktor, a i tak cielęciu kręgosłup pękł przy wyciąganiu. Wiem w którą stronę ciągnąć w zależności od tego jak się krowa ułoży, spokojnie. Tak jak mówiłem wyciągarką kręcisz ręcznie i masz duże wyczucie, to nie elektryczna że rozerwie. No i jak się krowa cofa z wyciągarką to już serio ciężki poród, wtedy telefon do weta i nie żałuję tych 150zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RadekGawryluk    213
Dnia 28.10.2023 o 07:20, danielhaker napisał:

 

IMG_20230518_112841.jpg

Jak ktoś chętny to mam do sprzedania 1500l z myjnia tylko że bez agregaty do chodzenia bo zostawiłem sobie. Cenna 3500zl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876
2 godziny temu, niesamowity90 napisał:

Miałem raz taki poród, że przyjechał weterynarz z profesjonalnym wycielaczem , obsługa też profesjonalna no bo przecież sam doktor, a i tak cielęciu kręgosłup pękł przy wyciąganiu. Wiem w którą stronę ciągnąć w zależności od tego jak się krowa ułoży, spokojnie. Tak jak mówiłem wyciągarką kręcisz ręcznie i masz duże wyczucie, to nie elektryczna że rozerwie. No i jak się krowa cofa z wyciągarką to już serio ciężki poród, wtedy telefon do weta i nie żałuję tych 150zł. 

To jak przy wycialaczu pękł kręgosłup to co powinno pęknąć jak cielaka ładowarką teleskopową wyciągali 🤣🤣🤣 

  • Haha 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    189

Po jakim czasie krowy wam zaczynają jeść po trawiencu? Wczoraj przestała jeść po południu, dziś rano zrobiony trawieniec i dalej nie chce nic dłubać zabardzo doslownie 2 garści siana zjadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5053
45 minut temu, karol091193 napisał:

To jak przy wycialaczu pękł kręgosłup to co powinno pęknąć jak cielaka ładowarką teleskopową wyciągali 🤣🤣🤣 

Wycielacz masz oparty o krowę. Ładowarką raczej pociągniesz całą krowę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    239
michal_19 napisał:

Po jakim czasie krowy wam zaczynają jeść po trawiencu? Wczoraj przestała jeść po południu, dziś rano zrobiony trawieniec i dalej nie chce nic dłubać zabardzo doslownie 2 garści siana zjadła.

u mnie mimo zrobienia trawieńca padła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Na te przytyczki czy jak to się nazywa miała robione ? I od razu padła czynjak ? 

52 minuty temu, michal_19 napisał:

Po jakim czasie krowy wam zaczynają jeść po trawiencu? Wczoraj przestała jeść po południu, dziś rano zrobiony trawieniec i dalej nie chce nic dłubać zabardzo doslownie 2 garści siana zjadła.

A ketoze wykluczył? To jak widziałeś że przystała jeść po południu to czemu rano robiłeś? U mnie z miesiąc temu robiliśmy to za godzinę juz wystartowała ale kroplówki dostała na ketoze bo cukier juz byl nisko i ciała ketonowe byly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj