danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

conny    111

Co stosujecie na robactwo na pastwisko?

Moje wyszły parę razy I wymię pogryzione. Problem jest z dojem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305
Napisano (edytowany)

Witam dzisiejszej nocy w moim gospodarstwie miał miejsce atak wilka w wyniku którego zginą mój pies. Atak miał miejsce przy samym domu co już samo w sobie jest niepokojące. Byłbym bardzo wdzięczny za udostępnianie tego nagrania bo problem jest nie mały

 

Edytowano przez kokoman0
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238

witam. koledzy chciałbym zbudować silos na kukurydzę na ok. 5ha jaki wymiar zrobić i czy teraz trzeba robić pozwolenie na budowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

Pozwolenia nie trzeba, wystarczy zgłoszenie w starostwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, conny napisał:

Co stosujecie na robactwo na pastwisko?

Moje wyszły parę razy I wymię pogryzione. Problem jest z dojem.

Sputop stop on 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Jak zamówić duplikaty kolczyków i nową pulę dla bydła w nowym irz ? Jak przedstawia się cała ta procedura ? 

Edytowano przez DzikiSimental25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolandOnion    147

Problem z krową mam, może ktoś wie jak pomóc. Krowa dość stara, z 10 lat ma, zawsze miała dość wysoka somatyke ale nie zarażała innych, W czerwcu do wycielenia. Od jakiś dwóch tygodni jedną ćwiartka zrobiła się twarda ale mleko normalne, dwa dni temu zaczęło lecieć z tej ćwiartki mleko z krwią i w tym czasie z drugiej zaczęły iść lekkie grudy. Dziś już z tej drugiej ćwiartki też leci mleko z krwią. Maście nic nie dają, bezkarencyjne strzyki też nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Zrobiłeś test tok. Najlepiej leczyć przez 2-3 dni i podać tubki na zasuszenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Na co czekałeś 2 tyg? 😩 Wet ci zdalnie diagnozy nie postawi a gdzie my. Mogłeś posiew zrobić eh szkoda zwierzęcia tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588
4 godziny temu, PolandOnion napisał:

Problem z krową mam, może ktoś wie jak pomóc. Krowa dość stara, z 10 lat ma, zawsze miała dość wysoka somatyke ale nie zarażała innych, W czerwcu do wycielenia. Od jakiś dwóch tygodni jedną ćwiartka zrobiła się twarda ale mleko normalne, dwa dni temu zaczęło lecieć z tej ćwiartki mleko z krwią i w tym czasie z drugiej zaczęły iść lekkie grudy. Dziś już z tej drugiej ćwiartki też leci mleko z krwią. Maście nic nie dają, bezkarencyjne strzyki też nie bardzo.

Tą maścią i tymi bezkarencyjnymi

tubami to se ptaka wysmarój

Przy tak poważnych objawach to weta i antybiotyk do żyły by jak najszybciej zadziałał. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588

Za nim będzie wynik z diagramu trzeba czymś zatrzymać postęp  choroby bo może być za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablos_1970    129
Dnia 2.05.2023 o 20:58, kokoman0 napisał:

Witam dzisiejszej nocy w moim gospodarstwie miał miejsce atak wilka w wyniku którego zginą mój pies. Atak miał miejsce przy samym domu co już samo w sobie jest niepokojące. Byłbym bardzo wdzięczny za udostępnianie tego nagrania bo problem jest nie mały

 

Ja  pitolę  to  u mnie w okolicy   spokój   i niech tak  zostanie  szkoda    psiaka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
53 minuty temu, robert1226 napisał:

Za nim będzie wynik z diagramu trzeba czymś zatrzymać postęp  choroby bo może być za późno.

No tak tylko żeby nie dał mleka do badania jak antybiotyk da bo nic z tego nie będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz2623    22

Hej, gdzie zamawiać teraz kolczyki i duplikaty? Jakąś inna strona jest? Zmieniła się procedura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588
11 godzin temu, ThePerkins napisał:

No tak tylko żeby nie dał mleka do badania jak antybiotyk da bo nic z tego nie będzie 

To oczywiste najpierw mleko do badania i w międzyczasie coś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Ktoś miał taki przypadek ? Czytałem o Promienicy ale mam wątpliwości bo sąsiądka ją mocno poniewierała rogami . Twarde w dotyku, wielkości piłki  w okolicy mostka jak widać 

IMG_20230505_163821_044200.jpg

Edytowano przez tomislawwitow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

Pewnie krwiak. Z czasem powinien się wchłonąć. Ale dobrze byłoby ją wygonić na pastwisko bo o ten murek będzie obijała a to nie pomoże w leczeniu. Miałem taka delikwentkę w tym samym miejscu sobie nabiła o murek na stanowisku, krwiak wielkości piłki do kosza. Po 2-3 miesiącach na polu się wchłoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz2623    22

Miał ktoś z Was tak, że z dnia na dzień krowa nie chce się wydoić dojarką z jednego strzyku? Zapalenie minimalnie się pojawiło ale dziwny fakt że ani dojarka przewodowa ani bańka nie doi tego strzyku.

Jedynie ręką się da. Antybiotyk już dostała i myśleliśmy że to jakoś odblokuje ale nie poprawiło się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Coś tam czujesz jak zdajasz ? . Miałem taką krową dużo leczenia(kaniula i antybiotyki). Po porodzie się poprawiło i jakoś się doiła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koyack    12

Mam pytanie czy ktoś z was magazynował śrutę rzepakowa w silosie zbożowym lejowy? Czy śruta się nie zawiesza i idzie łatwo wybierać ją z silosu dolnym zsypem?  Mam w chwili obecnej wolny silos 30 t. i myślę czy by go nie załadować śruta jak bym zamówił całe auto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.05.2023 o 07:44, lukasz2623 napisał:

Miał ktoś z Was tak, że z dnia na dzień krowa nie chce się wydoić dojarką z jednego strzyku? Zapalenie minimalnie się pojawiło ale dziwny fakt że ani dojarka przewodowa ani bańka nie doi tego strzyku.

Jedynie ręką się da. Antybiotyk już dostała i myśleliśmy że to jakoś odblokuje ale nie poprawiło się. 

Mam też taką deliwkentkę i kiedyś miałem. Generalnie im to dłużej trwa tym gorzej. Pamiętam, że u nas dostała w końcu gronkowca na pozostałe strzyki od tego wtykania cały czas kaniuli. Jedynie reką ale jak ktoś ma 100 szt to 1 bardziej wymęczy niż pozostałe zdrowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Ma ktoś jakiś link gdzie można kupić takie petardy odstraszacz do ptaków co wystrzelą co godzinę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj