danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzychu121    3931
2 godziny temu, Troker1979 napisał:

power stretch to niemiecka, białe pudełko? Rolka papierowa czy plastikowa ma to znaczenie? W zwykłej przy silotite mysiałem zmieniać naciąg, luzować pod koniec.

Ile średnio belek jest więcej z 750?

Hiszpańska. Czerwono-czarne pudełko. 

W tamtym roku akurat robiłem i 750 i 500 i z 500 wychodziło mi około 23-24 belki a z 750 wychodziło 33-34 belki. W power stretchu jest plastikowa tuleja. Jak dla mnie nie ma znaczenia czy plastik czy papier. Ważne aby ta na papierowej tulei nie zmokła bo wtedy puchnie 

2 godziny temu, Troker1979 napisał:

power stretch to niemiecka, białe pudełko? Rolka papierowa czy plastikowa ma to znaczenie? W zwykłej przy silotite mysiałem zmieniać naciąg, luzować pod koniec.

Ile średnio belek jest więcej z 750?

Hiszpańska. Czerwono-czarne pudełko. 

W tamtym roku akurat robiłem i 750 i 500 i z 500 wychodziło mi około 23-24 belki a z 750 wychodziło 33-34 belki. W power stretchu jest plastikowa tuleja. Jak dla mnie nie ma znaczenia czy plastik czy papier. Ważne aby ta na papierowej tulei nie zmokła bo wtedy puchnie 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
15 minut temu, pawelmf napisał:

żywieniowiec mi to zaproponował w dobie wycofywania antybiotyków spróbuję

Daj znać, jakie efekty o ile będą 😉

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256
4 godziny temu, Troker1979 napisał:

W tym roku zaczynam przygodę z owijarką  samozaładowczą(Pronar). Napiszcie jaką folię polecacie by spokojnie bez nerwów pracować(nie rwie się, nie trzeba zmieniać naciągu, wychodzić z traktora tylko na zmianę rolki). Folia chyba 750 bo szybciej. Są jakieś minusy względem 500? Cena wyższa ale chyba więcej balotów wychodzi z 750 mimo że ma mniej metrów? ile średnio wychodzi?

Jak miałem taką owijarkę jaką masz teraz to nie wiem czemu ale szło owijać tylko na papierowej rolce, na plastiku przepuszczała i naciągu nie było za nic nie mogłem dojść od czego tak się działo ale na papierowej szło idealnie to szedł tylko ensibal. Teraz w prasoowijarce najlepiej sprawdza się power stretch także w praniu wyjdzie co tam u ciebie będzie się najlepiej sprawdzało

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931
19 minut temu, roni9411 napisał:

co uważacie o tej paszy? 2200 brutto. 

Screenshot_20230417_210540_com.google.android.apps.messaging.jpg

Z agrocentrum 23 % bialka i lekko  ponad 2100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5066

Słuchajcie, co można by jarego jeszcze zasiać na paszę dla bydła(chodzi o zboże na ziarno ale nie kukurydzę)? Mogę wejść na działkę gdzie w poprzednim sezonie była kukurydza na ziarno, ale areału kukurydzy już nie chce u siebie zwiększać. Owies, pszenicę, pszenżyto jare, czy jakiś jęczmień? Co by najbardziej było efektywne o tej porze roku? Z tym, że jeszcze nawet w tym tygodniu z tematem nie ruszę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113
3 godziny temu, PolandOnion napisał:

Silozet jak byś dostał taniej niż ensibala to będziesz zadowolony. Nie ustępuje niczym droższym firmom.

Od 5 lat używam. Jak sierściuchy nie podrapią to nigdy się nie psuje. Pięcio warstwowa zawsze była tańsza od silotite czy jak jej tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256
8 minut temu, Leszy napisał:

Słuchajcie, co można by jarego jeszcze zasiać na paszę dla bydła(chodzi o zboże na ziarno ale nie kukurydzę)? Mogę wejść na działkę gdzie w poprzednim sezonie była kukurydza na ziarno, ale areału kukurydzy już nie chce u siebie zwiększać. Owies, pszenicę, pszenżyto jare, czy jakiś jęczmień? Co by najbardziej było efektywne o tej porze roku? Z tym, że jeszcze nawet w tym tygodniu z tematem nie ruszę 

Jeczmień zdecydowanie

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5066
6 minut temu, pawlak2507 napisał:

Jeczmień zdecydowanie

Zastanawiałem się jeszcze czy jakiejś mieszanki nie walnąć. 

Pod taki jary jęczmień, to np. mocznik pod korzeń dać i zapomnieć o nawożeniu, czy potem saletrę sypać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    333
19 minut temu, Leszy napisał:

Słuchajcie, co można by jarego jeszcze zasiać na paszę dla bydła(chodzi o zboże na ziarno ale nie kukurydzę)? Mogę wejść na działkę gdzie w poprzednim sezonie była kukurydza na ziarno, ale areału kukurydzy już nie chce u siebie zwiększać. Owies, pszenicę, pszenżyto jare, czy jakiś jęczmień? Co by najbardziej było efektywne o tej porze roku? Z tym, że jeszcze nawet w tym tygodniu z tematem nie ruszę 

 

Edytowano przez Supersebusiek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256
1 minutę temu, Leszy napisał:

Zastanawiałem się jeszcze czy jakiejś mieszanki nie walnąć. 

Pod taki jary jęczmień, to np. mocznik pod korzeń dać i zapomnieć o nawożeniu, czy potem saletrę sypać? 

Ja tam polifoskę i mocznik wszystko przed siewem daje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

Wycielenie wczoraj 9 rano. Cielak wielki LM po długim porodzie na 4 odpoje wypił może liter 4xszklanka. Jak mu pomóc, co mu może dolegać. Czekać? Zatrybi w końcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5066

Z tą wyką to nawet nie głupie. Zawsze trochę białka dojdzie. 

@pawlak2507 jak do skutku dojdzie to cały nawóz przedsiewnie dam. Kurczę ostatni raz z jarych to owies siałem  w 2015 r. 😜 i to tylko dlatego, że w biznesplan na młodego wpisałem.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569
1 minutę temu, pawlak2507 napisał:

To sondą mu siary nie dawałeś?

Nie mam, nie wiem jak to wygląda i jak to się robi. Ale po tej sondzie przecież nie zacznie pić. Rozumiem że chodzi o przeżycie, podanie pierwszego mleka. Siary w sumie wypił z liter na raty bo rozmrażam za każdym razem ale co zrobić by miał apetyt, chciał sam pić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jondir989    8
2 minuty temu, Troker1979 napisał:

Nie mam, nie wiem jak to wygląda i jak to się robi. Ale po tej sondzie przecież nie zacznie pić. Rozumiem że chodzi o przeżycie, podanie pierwszego mleka. Siary w sumie wypił z liter na raty bo rozmrażam za każdym razem ale co zrobić by miał apetyt, chciał sam pić.

Może problem ze smoczkiem, zbyt szybko mleko leci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256

Polecam kupić rzadko ale właśnie w takich przypadkach sie przydaje a użycie jest bardzo proste. A teraz to możesz podać mu profilaktycznie witamine e z selenem np, ale jeśli cokolwiek pije to powinien załapać ale wzmocnić go nie zaszkodzi

Edytowano przez pawlak2507
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    437

dobra. Oficjalnie ładowarka na sprzedaż:D https://www.olx.pl/d/oferta/manitou-634-od-rolnika-2009r-CID757-IDU84LJ.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    189

Woził ktoś kiedyś do badania mleko mrożone pod kątem parametrów? Z racji tego że do laboratorium mam spory kawałek drogi a do końca miesiąca chciałbym co 2 ,dzień badać mleko i wozić np 1raz w tygodniu? Czy parametry byłyby wiarygodne w porównaniu z mlekiem świeżym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj