danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

pawlak2507    269
12 godzin temu, krzychu121 napisał:

Przykwasily mi się trochę niektóre sztuki. Najbardziej widać to po nogach. Delikatnie stają na nogi. Co byście polecili na odkwaszenie żeby dorzucić do wozu ? Kwaśny węglan sodu? Buforu daje około 170-200 gram na sztukę 

Mg soda z soymaxu tj kwaśny z tlenkiem magnezu, po 200 gram na szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Tak pany i panie kończy się stara pryzma to mieszamy już z nową i w nowej jakości, próbki wzięte zobaczymy co wyjdzie

20221103_074256.jpg

20221103_074237.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1845
10 godzin temu, plati napisał:

Jak cenowo takie szczepienie wygląda? 

20zl sztuka 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    939
13 godzin temu, Mateusz1q napisał:

Co ile szczepicie na bvd? Jeden wet mówi 6miesiecy drugi co 12 starczy i bądź mądry pisz wiersze

Tydzień przed zasuszeniem 0 paszy treściwej i objętościowa bez lucerny itp wysokobiałkowej i po tygodniu ostatni doj czopy keratynowe i finito

U mnie Bovela to co roku szczepię..

 

Pytanie o szczepienie IBR, czym najlepiej bo będę musiał zaszczepić w końcu ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrZet    8

Jaką polecacie mieszankę traw lub traw z motylkowymi dla krów mlecznych? Ziemia 4 i 5 klasa glinka jak i piach okresowo suche. 

Edytowano przez PiotrZet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1845
2 minuty temu, PiotrZet napisał:

Jaką polecacie mieszankę traw lub traw z motylkowymi dla krów mlecznych? Ziemia 4 i 5 klasa glinka jak i piach okresowo suche. 

Czysta lucerna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrZet    8
18 minut temu, Mateusz1q napisał:

Czysta lucerna 

Własnie z tą lucerną jest problem bo nie zawsze wychodzi tak jak chce. Problem ze wschodami po zasianiu, nie zawsze chce się zakisić. Dlatego myślę nad zmianą lucerny na jakieś trawy z motylkowymi, może z koniczyną.

Edytowano przez PiotrZet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Panowie mam pytanie co najlepsze na dach budynku starej stodoły która jest przerobiona na bydło? Do tej pory jest eternit ale pasowało by zmienić jak coś teraz dokładają. Budynek niezbyt szczelny ale blacha to myśłę nienajlepszy pomysł. Jakaś eurofala? Co macie na swoich dachach tak zeby się jakoś straznie nie skraplało i było w miarę trwałe? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

No pewnie fajna tylko trochę drogo by wyszło grubo ponad 100 m2 z transportem a dach dość duży jest. Tym bardziej ze to dla jałówek i opasów. Jakieś bardziej budżetowe rozwiązania?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8125
1 godzinę temu, Karollorak93 napisał:

Panowie mam pytanie co najlepsze na dach budynku starej stodoły która jest przerobiona na bydło? Do tej pory jest eternit ale pasowało by zmienić jak coś teraz dokładają. Budynek niezbyt szczelny ale blacha to myśłę nienajlepszy pomysł. Jakaś eurofala? Co macie na swoich dachach tak zeby się jakoś straznie nie skraplało i było w miarę trwałe? 

Blacha z filcem antykondensacyjnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

No myśłę ze to już dla mnie ciekawsze rozwiązanie by było. Masz to u siebie sprawdza się? Jak z wytrzymałości tego filcu nie odklei się po czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8125
5 minut temu, Karollorak93 napisał:

No myśłę ze to już dla mnie ciekawsze rozwiązanie by było. Masz to u siebie sprawdza się? Jak z wytrzymałości tego filcu nie odklei się po czasie?

Jak narazie mam rok i jest ok. Jak będzie dalej zobaczymy. Budynek wysoki 4,20 bez ścian z dwóch stron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223
2 godziny temu, PiotrZet napisał:

Własnie z tą lucerną jest problem bo nie zawsze wychodzi tak jak chce. Problem ze wschodami po zasianiu, nie zawsze chce się zakisić. Dlatego myślę nad zmianą lucerny na jakieś trawy z motylkowymi, może z koniczyną.

DSV 2055 trawa z koniczyną czerwoną. U mnie się fajnie sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Nic lepszego od lucerny nie dostaniesz. Jak trzeba to lej zakiszacz albo zrob jakas mieszankę lucerny z czymś innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

panowie krowy zaczęły mi ostatnio rzadko sr** , z paszy objętościowych to z 1.5ms temu zacząłem dawać bele z lucerny i od 2 tygdoszly wysłodki. dawka wygląda tak 

kiszonka z qq 20kg

wyslodki 9kg

kisoznka z lucerki 9kg

sloma 2kg

pasza 25 cargil 5 kg 

śruta sojowa 1.2kg

witaminy 100gram

bufor 100 gram 

kreda 100 gram

Bialko 3.3 tłuszcz 4.15 mocznika nie znam, średnia wydajność 25l od sztuki. Czyżby było za dużo białka w dawce? myślę zejść z soji i dawać więcej paszy 25? Co uważacie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
1 godzinę temu, roni9411 napisał:

panowie krowy zaczęły mi ostatnio rzadko sr** , z paszy objętościowych to z 1.5ms temu zacząłem dawać bele z lucerny i od 2 tygdoszly wysłodki. dawka wygląda tak 

kiszonka z qq 20kg

wyslodki 9kg

kisoznka z lucerki 9kg

sloma 2kg

pasza 25 cargil 5 kg 

śruta sojowa 1.2kg

witaminy 100gram

bufor 100 gram 

kreda 100 gram

Bialko 3.3 tłuszcz 4.15 mocznika nie znam, średnia wydajność 25l od sztuki. Czyżby było za dużo białka w dawce? myślę zejść z soji i dawać więcej paszy 25? Co uważacie 

 

Zbadaj ten mocznik. Prawdopodobnie za dużo białka, Soje został, daj więcej kukurydzy a mniej lucerki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    269

Badania qq i lucerny robiłeś może? Ja bym lucerny nie zabierał ale bez mocznika i dokładniejszych wyników to jak wróżenie z fusów

 

 

Jaki poziom strawności macie w swoich kiszonkach z kukurydzy?

Edytowano przez pawlak2507

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
PiotrZet napisał:

18 minut temu, Mateusz1q napisał:

Czysta lucerna 

Własnie z tą lucerną jest problem bo nie zawsze wychodzi tak jak chce. Problem ze wschodami po zasianiu, nie zawsze chce się zakisić. Dlatego myślę nad zmianą lucerny na jakieś trawy z motylkowymi, może z koniczyną.

Mam kawałek samej koniczyny czerwonej z życicą. Była siana na jesieni i pierwszy rok zbiorów plon rewelacja ale niestety każdy kolejny coraz słabszy i to dość szybko "wydajność" spada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj