danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

krzychu121    3898
3 godziny temu, robert1226 napisał:

Krzychu121;)  ale żeś Pitagoras odwalił popisówe , ja to biorę miarę i mierze jaka ma być folia bez wzorów i komputera dzwonię i za chwilę jest folia .

A z braku miejsca na długość jestem zmuszony trochę szerszą robić na zimę jest ok .

W szkole kamieniami nie rzucałem 😄 ja tak samo biorę miarę i zamawiam taka jaka wychodzi. A tak na poważne chciałem zobrazować co niektórym że nie wszystko jest takie proste jak się wydaje. I że pod takim samym rozmiarem folii można zmieścić znacznie więcej towaru i nie jest to mój wymysł tylko tak twierdzi nauka :) Podobnie się ma z rozmiarem belki. W tym przypadku znacznie więcej osób rozumie  o co chodzi, chociaż niektórzy jeszcze nie pojmują że robiąc belki 150 cm średnicy zmieścimy w nie około 50% więcej materiału niż przy belkach 120 cm. A to przecież tylko 30 cm średnicy wiecej. Czyli 25% względem belki 120 cm. I wolą zapłacić komuś 16 zł za zrobienie belki 120 cm niż 20 zł za zrobienie belki 150 cm. Są stratni 4 zł na sztuce już przy belowaniu a nie mówię o zwozeniu itd. Nie wspominając o tym że belki o takiej średnicy robią zazwyczaj prasy pasowe więc zmieszczą jeszcze więcej materiału niż te dodatkowe 50% wzgledem stalokomorowych 120. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 pppppPOD WARUNKIEM ŻE MASZ ŁADOWACZ PRZYNAJMNIEJ TONA ,A JAK MASZ PRZY SZEŚĆDZIESIĄTCE TO JUŻ KONCEPCJA GINIE 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

A to mokra slome prasujesz ze chcesz w 150cm miec 1t slomy? Bez przesady pewnie przy dobrze sprasowanej słomie to maks 500kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

 Musi być dobry pokos i słoma pod 20 wilgotności , żeby 500 kg zrobić.

Krzychu121 - chyba frajerzy 150 tke robią za 20zl

Edytowano przez Zenonim
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192

a ja mam wydruk z sieczkarni ile ton... i jaka sucha masa


67 ton z ha o zawartości 32.2 suchej masy


robert1226 napisał:

130 ski po pasowej  słoma z pszenicy zbite porządnie 188 kg sztuka.

to raczej nie zbyt porządnie...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

No popatrz nie pomyślałem rzeby zapytać czy wydajność mu pokazuje😑u nas w tym roku przecietne qq porosly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7923
8 minut temu, ChiquitaB napisał:

No popatrz nie pomyślałem rzeby zapytać czy wydajność mu pokazuje😑u nas w tym roku przecietne qq porosly

Ja też. Patrzyliśmy tylko na areał. Ale dzisiaj będę u mojego usługodawcy to dopytam czy ma takie funkcje. Sucha masa u mnie też chyba coś koło 30% będzie patrząc na tzw oko. Z kolby leciutko po optymalnym terminie ale niewiele

Edytowano przez Qwazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

a ja mam wydruk z sieczkarni ile ton... i jaka sucha masa

 

67 ton z ha o zawartości 32.2 suchej masy

 

 

to raczej nie zbyt porządnie...

 

Ja wiem ze ty masz lepiej zbite , jak brał ładowarką  chwytakiem je sciskał i nie uginaly  się to chyba zbite.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7923

Proszę się że Sławka nie nabijać 😉. Jeden lubi córkę, inny teściową a jeszcze inny lubi być lepszy😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192

co tu będę ściemniałł bele ważyłem kilka razy w tym roku do tego niektórzy twierdzą że po stałokomorowej tyle ważą moje wyszły po 220kg


robert na jakim ciśnieniu zbierasz u mnie 220bar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7923
3 godziny temu, slawek74 napisał:

a ja mam wydruk z sieczkarni ile ton... i jaka sucha masa

 

Sławek a robił Ci próbę sieczki zanim zaczął ciąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192

to znaczy? chciałem tą dłuższą schledrecz czy jak to się pisze dałem zakiszacz i czekać do wiosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
25 minut temu, slawek74 napisał:

co tu będę ściemniałł bele ważyłem kilka razy w tym roku do tego niektórzy twierdzą że po stałokomorowej tyle ważą moje wyszły po 220kg

 

robert na jakim ciśnieniu zbierasz u mnie 220bar

 

120 bela tyle waży ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7923
3 minuty temu, slawek74 napisał:

to znaczy? chciałem tą dłuższą schledrecz czy jak to się pisze dałem zakiszacz i czekać do wiosny

Gadałem ze swoim usługodawcą. On nie ma tego systemu w sieczkarni ale wie o co chodzi. Powiedział, że żeby te pomiary były choćby zbliżone do stanu faktycznego to trzeba wjechać na metr, zrobić próbę wilgotności, masy i coś tam jeszcze, jakimś specjalnym przyrządem. Potem w zależności od wyniku tej próby ustawić system pomiarowy w maszynie i dopiero wtedy te pomiary coś mogą mówić ale też nie muszą. Jak to stwierdził wyniki są zawsze wątpliwe bo to działa na zasadzie pomiaru przepływu masy mierzonego przez fotokomórki i wpływ ma tutaj dosłownie wszystko. Mówił, że zrobienie tych ustawień to strata co najmniej pół godziny na każdym polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588
50 minut temu, slawek74 napisał:

co tu będę ściemniałł bele ważyłem kilka razy w tym roku do tego niektórzy twierdzą że po stałokomorowej tyle ważą moje wyszły po 220kg

 

robert na jakim ciśnieniu zbierasz u mnie 220bar

 

Chyba 200 bo to syn pracował to wagę co podałem to jest średnia z całej lawety kolega ważył, nie wiem jak to się ma do innych ale ten kolega był zadowolony z jakości prasowania i zbicia  bel ,  robił mu przedtem ktoś inny taka samą prasą  to mowi ze nawet nimi co porównywać tamte jak złapał w chwytak  to kapcie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Jak porównujecie wagi belek to nie każda prasa zmiennokomorowa robi taka sama wage!! Zależy czy jest miękki rdzeń. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588

Na wagę byli dużo czynników  się  składa jak piszesz czy miękki rdzeń czy nie z jakiego zboża,  o jakiej  porze dnia prasowanie, czy słoma czysta czy coś tam na dole w zbożu rosło  itd itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj