danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

robert1226    1598
2 godziny temu, ChiquitaB napisał:

Widzisz ja mam końcową jednostkę z nierdzewki i dużo większą. A o jaka dysze ci chodzi? W przewodowce miałem takie kolanko w srodku zeby inaczej ruch wody szedl tu mam w srodku wszystko na prosto wyloty

Ja posadzkę robilem frezarka do betonu wielkości tej tarczówki co pokazałeś. Myślę nająć do nacinanie juz pozadnie firmę albo wypożyczyć frezarkę ale duza taką 300kg co 3cm robi rowek gleboki

Ale sanitarny masz taki  sam , tak jak Leszek napisał  ta czarna rurka z otworami co wchodzi w sanitarny z góry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Właśnie rozebrałem i faktycznie było zapchane zero przeplywu, ten mały element wywaliłem na razie bo słabiej woda Leci z nim. U mnie widać dodatkowo ponacinana jest ta dysza

20220927_121224.jpg

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

U moich krów wrzody się robiły bo były podkwaszone . Ten co korekcję robił naciskał na racice i była bardzo miękka jak plastikowa piłeczka nawet u zdrowej krowy . Tym nożykiem skrobał szło jak w masło . A pokazał u innej sztuki jak powinno wyglądać to było takie twarde że za skarby nieszło nożyka wbić . Miałem krowy i na matach i na samym betonie. Wrzody się pojawiały i tu i tu. Teraz daje więcej buforu i do tego  kupuje kredę paszową. Jest dużo lepiej wiadomo że się zdarzają ale naprawdę mało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
Paulina1985 napisał:

wrzody w sensie przy poślizgu powstają mikro urazy w tkance, z ktorych robi się wrzód 

U mnie sporo może właśnie od tego, obstawialem że za dużo twardego jak chodzę i mam zamiar zamiast betonu materac slomiano wapienny zrobić tylko nie ma kiedy przerobić. posadzkę miałem nacinana 3 lata i jak na lodowisku pomimo tego że rowki nadal są głębokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
8 minut temu, czesio1612 napisał:

U mnie sporo może właśnie od tego, obstawialem że za dużo twardego jak chodzę i mam zamiar zamiast betonu materac slomiano wapienny zrobić tylko nie ma kiedy przerobić. posadzkę miałem nacinana 3 lata i jak na lodowisku pomimo tego że rowki nadal są głębokie

U mnie były na rzadko ponacinane. Może u ciebie podobnie i powinna być taka kosteczka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Ja robiłem wzdłużne nacinanie tylko w galerii gdzieś mam zdjęcie, z.tego względu że wygarnialem ciągnikiem i nie chciałem kostki, teraz zgarniacze są ale firma i tak odradza kostkę bardziej w jodelke proponują nacinac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Kiedyś pytalem to 17zl m2 a teraz nie wiem. U mnie by wyszło z 4tys nacięcie w tej cenie. Zastanawiam się czy to tak w ch roboty jest? Czy samemu nie wypożyczyć maszyny i opierdzielelic obore. Spalinowa maszyna 120zl netto doba plus zużycie tsrczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585
27 minut temu, czesio1612 napisał:

U mnie sporo może właśnie od tego, obstawialem że za dużo twardego jak chodzę i mam zamiar zamiast betonu materac slomiano wapienny zrobić tylko nie ma kiedy przerobić. posadzkę miałem nacinana 3 lata i jak na lodowisku pomimo tego że rowki nadal są głębokie

u nas też chlopaki robili wzdluz maszyną swoją - tragedia 🥴 Może błąd w nacinaniu, moze karo powinno być 😬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Podpytam żywieniowców bo jego znajomy robi usługi co najlepsze.  W sumie wzdłużnie to tak półśrodek bo na boki noga bedzie miala podparcie a jak inaczej stanie to i tak noga ucieknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585

powiem Ci, ze nie wiem jak oni robili, ale mi się tak krowy rozjezdzają na tych wzdłużnych, ze nie wiem co byloby najlepsze 😬😬😬😬 Na pewno też zgarniak robi swoje. No cóż...🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

No u mnie zgarniacz tez lata i już 2 razy frezowalem i jak chodzą normalnie to ok ale jak zaczną sobie wyścigi dookoła robic to już gorzej

Czy używa ktoś płyny z karchera do mycia hali udojowej? RM91 , RM92, RM93.  Jakiś czas temu myjka wyzianela ducha karcher k5 i jako że i tak byl za słaby to nie kupowałem nic po taniości. Chcę kupić jakiegoś hds z grzaniem wody i myślę co tu użyć do umycia bo zapewne wiecie jak to wygląda po dłuższym plukaniu tylko wężem

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
ChiquitaB napisał:

Kiedyś pytalem to 17zl m2 a teraz nie wiem. U mnie by wyszło z 4tys nacięcie w tej cenie. Zastanawiam się czy to tak w ch roboty jest? Czy samemu nie wypożyczyć maszyny i opierdzielelic obore. Spalinowa maszyna 120zl netto doba plus zużycie tsrczy

zobaczysz potem jak Cię podlicza za zużycie tarczy to Ci wyjdzie że taniej było firmę wynająć hehe. 200m2 nacinali maks 7h teraz za nacinanie w jodelke 32zlm2 ale była też firma która za frezowanie nie nacinanie dała ofertę 120zl m2, chyba zero dodali przez pomyłkę ale taka byla rozmowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Bez przesady ciałem 25cm betonu z 3 warstwami zbrojenia gęstego fi 14 na odcinku z 5m. Szlo dlugo ze względu na grubość betonu i to był maks możliwości maszyny. Zero zużycia tarczy. To myślę że tu zużycie bedzie minimalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

przy takiej pile do betonu też firma jak założy dobra tarcze to i nie ma takiego zużycia. miałem wypozyczona taka pile z najtańsza tarcza to starczyło na 10m i koniec tarczy hehe druga tak samo to pojechałem i kupiłem swoja tarczę do została do dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8036

Jak tak sobie czytam co piszecie na temat betonu w oborach to coraz bardziej podoba mi się głęboka ściółka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Zajebał by się z robota na głębokiej ściółce. Ja jak słyszę te chece przy przejsciu na robota to się odechciewa. Myślę że Nie ma idealnego wyjścia. Pod koniec października maja byc u mnie pokazy z korekcji racic takie dla małej grupy ludzi zeby każdy mogl dobrze się przyjrzeć prowadzone przez jakiegoś szpeca to podpytam jakie nacinanie najlepsze. Firma co pasze biorę z Agrocentrum organizuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8036

Czemu? Mam jałówki na głębokiej jest bardzo w porządku. Z krowami pewnie też by było nieźle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Jak ma się dużo swojej slomy i lubi makaron przewalać, chociaż to cenny nawoz. Ja teraz gnojowice 25zl/m3 sprzedaje bo nie mam gdzie wylac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

Wszystko ma swoje plusy i minusy ja osobiście nastawiam się na 100% stada na głębokiej po pierwsze ze względu na to ze już młodzież mam na głębokiej teraz budowa  głównej na krowy+ przeróbki obecnych na ruszt to koszta kolosalne a i patrzac w przód na to co wyrabiają ekooszołomy to dla nich ruszt to zło dla zwierząt a nawet w europarlamencie chyba  pomysły do dopłat dla zwierząt utrzymywanych na słomie względem czasu obsługi ruszt nie ma sobie równych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12210
Qwazi napisał:

Czemu? Mam jałówki na głębokiej jest bardzo w porządku. Z krowami pewnie też by było nieźle 

przy małej ilości ok ale kuż ze 40 dojnych to spora kupka malaronu do tego duża wydajniść to i gnoju więcej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8036

Powiem Ci że nie widzę żeby szło więcej słomy niż jak były na płytkiej ściółce. A roboty mam sporo miej. Co jakiś czas towarzystwo wyprosze na zewnątrz i gnój turem wywalę

2 minuty temu, slawek74 napisał:

przy małej ilości ok ale kuż ze 40 dojnych to spora kupka malaronu do tego duża wydajniść to i gnoju więcej....

Są tacy co mają po 100 i więcej dojnych i więcej na głębokiej. Ja miałem też zamysł zrobić tak dla krów ale odpuszczę bo po pierwsze nie mam miejsca a po drugie zestarzalem się chyba i nie widzi mi się juz budowanie i przebudowywanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12210
Qwazi napisał:

nie przesadzaj żeś stary 🤦‍♂️ ja tam myślę się rozwijać już plany są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8036
Przed chwilą, slawek74 napisał:

nie przesadzaj żeś stary 🤦‍♂️ ja tam myślę się rozwijać już plany są...

To 74 to rocznik? Jeśli tak no to jesteś troszkę starszy. Ale ja nie mam następcy bo zdezerterował i gospodarzy na własną rękę. Druga latorośl zapewne będzie działać w hodowli ale nie własnej 

Tak rocznik. Teraz mi przyszło do głowy spojrzeć na Twój profil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585
10 godzin temu, Qwazi napisał:

Jak tak sobie czytam co piszecie na temat betonu w oborach to coraz bardziej podoba mi się głęboka ściółka 

nie oszukujmy się, beton ze zgarniakami i ruszta powstaly po to żeby czlowiekowi żylo się lepiej a nie krowom - większa czystość, przy mniejszej pracy, możliwość produkcji gnojowicy do biogazowni. Mozna to probowac nadrobić nacinaniem posadzek i dobrymi legowiskami, wybiegami , a wychodzi jak wychodzi...

Jeśli ktoś dałby mi wybór to ja też wybrałabym głeboką ściółkę na odpoczynek plus zgarniak lub ruszta na stole 🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12210

przy gnojowicy mniej pracy i maszyn a jak bardziej za awansowana beczka to praca bez wysiadania z ciągnika a towaru cieaz więcej bo i hodowle co raz większe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj