danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawek74    12203

tylko kto weźmie jak każdy ma swój 🤔🤦‍♂️😁 trawy zbierają sieczkarniami przyczep też kilka qq sieją ale tych usług akurat nie świadczą🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5061
7 minut temu, slawek74 napisał:

nie słyszałem u nas by ktoś gnoja usługowo rozwoził 🤷‍♂️

U nas czasem ktoś obornik kupuje i wtedy wynajmują zestaw do rozwozu, bo swojego nie mają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12203
pawlak2507 napisał:

Bogate ludzie u was

a żebyś wiedział 🤭 🤦‍♂️


u nas jedynie podkład czasem z pieczarek biorą ale żeby obornik ktoś sprzedawał to nie słyszałem sporadycznie wymiana za słomę


pawlak2507 napisał:

Bogate ludzie u was

najbardziej ''mleczna gmina'' w lubelskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

Licho rozwinięte usługi w terenie... u mnie da się zamówić usługę na każdą robotę jedynie paszowozu nikt nie miesza usługowo. Co do wapna interwencyjnie można rzucić granule można też rzucać systematycznie gdy ph uregulowane wtedy koszt rozkłada się na każdy rok ale jeśli ktoś chce ph podnieść to tylko i wyłącznie dobre wapno sypkie ilość 3-4 tony na ha i to też nie zawsze jeden taki strzał wystarczy 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5061

Sąsiadowi tirami nawozili, ale nie pytałem skąd go ciągał. Dalej jeden też kilka razy przywoził pod uprawę jakiś ziół. 

3 minuty temu, slawek74 napisał:

a żebyś wiedział 🤭 🤦‍♂️u nas jedynie podkład czasem z pieczarek biorą ale żeby obornik ktoś sprzedawał to nie słyszałem sporadycznie wymiana za słomę

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    604
19 minut temu, Qwazi napisał:

Nie możesz tego tak ocenić. Żeby taka ocena mogła być miarodajna musiałbyś zrobić badanie na jednym polu, potem na połowie stosować wapno sypkie a na drugiej połowie granulat w ilościach dobranych do potrzeb wapnowania. Potem znowu zrobić badanie i dopiero takie porównanie miałoby sens. Ale podejrzewam, że różnicy by wielkiej nie było

Nie mogę zauważyć, że miejscami ginął jęczmień albo że kukurydza miejscami była bardzo mało wyrównana i już się to nie dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8014
25 minut temu, michalcium napisał:

Licho rozwinięte usługi w terenie... u mnie da się zamówić usługę na każdą robotę jedynie paszowozu nikt nie miesza usługowo. Co do wapna interwencyjnie można rzucić granule można też rzucać systematycznie gdy ph uregulowane wtedy koszt rozkłada się na każdy rok ale jeśli ktoś chce ph podnieść to tylko i wyłącznie dobre wapno sypkie ilość 3-4 tony na ha i to też nie zawsze jeden taki strzał wystarczy 

Nigdy jeden strzał nie wystarczy. A dawkowanie nie liczy się w ten sposób. Wapno sypkie jest traktowane jako budowlane i dlatego podawana jest zawartość CaO a granulat jest nawozem i podają zawartość w przeliczeniu na CaO3. Są trzy główne rodzaje wapna. Do podawania interwencyjnego zalecane jest wapno tlenkowe, które nie podnosi pH w dłuższej perspektywie. Trzeba dobrać odpowiedni nawóz to będą efekty

17 minut temu, niesamowity90 napisał:

Nie mogę zauważyć, że miejscami ginął jęczmień albo że kukurydza miejscami była bardzo mało wyrównana i już się to nie dzieje?

Myślisz,że to od wapna? Powodów może być wiele. Dlaczego moja kukurydza ma 4 metry a sąsiada przez miedzę 2? Były siane tego samego dnia a sąsiad dał nawet więcej nawozu

Edytowano przez Qwazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanR    50
30 minut temu, Qwazi napisał:

Nie możesz tego tak ocenić. Żeby taka ocena mogła być miarodajna musiałbyś zrobić badanie na jednym polu, potem na połowie stosować wapno sypkie a na drugiej połowie granulat w ilościach dobranych do potrzeb wapnowania. Potem znowu zrobić badanie i dopiero takie porównanie miałoby sens. Ale podejrzewam, że różnicy by wielkiej nie było

Co tu oceniac chłopie? 600 kg to jest nic i tyle. Chcesz to równać do 3 ton i piszesz  że to nie ma różnicy. Gdzie tu rozum się podział ? W wapnowania liczy się dawka na ha w tonach a nie pierdoly o cudownym granulacie. 

Wapno tlenkowe idzie na ciężkie ziemie. Co ty tu wypisujesz za  głupoty" profesjonalisto "

Edytowano przez JanR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8014
2 minuty temu, JanR napisał:

Co tu oceniac chłopie? 600 kg to jest nic i tyle. Chcesz to równać do 3 ton i piszesz  że to nie ma różnicy. Gdzie tu rozum się podział ? W wapnowania liczy się dawka na ha w tonach a nie pierdoly o cudownym granulacie. 

Przepraszam Cię najmocniej ale ja już skończyłem z Tobą dyskutować. Liczy się nie dawka w tonach tylko ilość CaO3. Poza tym z Twojego profilu wyczytałem że jesteś w wieku mojego syna i nie życzę sobie żebyś się do mnie zwracam  niegrzeczny sposób ( w tym przypadku słowem ”chlopie” ). Ja jestem kulturalny i argumentuje to o czym pisze. W przeciwieństwie do Ciebie

Edytowano przez Qwazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanR    50

To przelicz ile będzie tego cao w dobrym sypkim wapnie a ile w 600 kg kredy. Kreda sypka tyz występuje. O czym chcesz dyskutować jak takie dyrdymały pocisz? 

 

Edytowano przez JanR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8014
1 minutę temu, JanR napisał:

To przelicz ile będzie tego cao3 w dobrym sypkim wapnie a, ile w 600 kg kredy. Kreda, sypka tyz występuje. O czym chcesz dyskutować jak takie dyrdymały pocisz? 

Przeczytaj raz jeszcze mój post bo go edytowalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanR    50

Ale mi argumenty wytoczył "profesjonalista". Cyrk. 

Edytuj te głupoty które tu wypociles bo to oczy bolą to czytać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    604
9 godzin temu, Qwazi napisał:

Myślisz,że to od wapna? Powodów może być wiele. Dlaczego moja kukurydza ma 4 metry a sąsiada przez miedzę 2? Były siane tego samego dnia a sąsiad dał nawet więcej nawozu

Jak były placki kilka na kilka metrów że jęczmień ginął, a kukurydza była połowę niższa niż reszta, a po wapnowaniu zginęły to chcesz powiedzieć że to nie od wapna tylko tak przypadkiem?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7244

No dobra, a do tego granulowanego wapna to dopłaty macie? Bo poprzednie lata wychodziło mi pyliste za grosze, nie wiem jak teraz


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8014
1 godzinę temu, niesamowity90 napisał:

Jak były placki kilka na kilka metrów że jęczmień ginął, a kukurydza była połowę niższa niż reszta, a po wapnowaniu zginęły to chcesz powiedzieć że to nie od wapna tylko tak przypadkiem?

Tego nie wiem. Nie wiem też jak rozpoznać niskie pH patrząc na roślinę uprawną. Bardziej można to zrobić patrząc na chwasty jakie pojawiają się na polu, albo robiąc badania. Raczej nie bardzo da się wyregulować pH w ciągu jednego roku. Chyba trzeba wapnować więcej niż raz. Dla mnie wygodne jest wapno granulowane, a patrząc na chwasty widzę, że działa co też potwierdzają badania. Poza tym mogę je siać pogłównie, co też jest ważne, kiedy praktycznie co roku daję obornik

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1596
32 minuty temu, pedro2 napisał:

No dobra, a do tego granulowanego wapna to dopłaty macie? Bo poprzednie lata wychodziło mi pyliste za grosze, nie wiem jak teraz

Oczywiście że są , a dlaczego by nie , chociaż nigdy z tego nie korzystałem bo zanim to weszło miałem już pH w normie ,a teraz jak się tylko uzupełnia to nie warto za te kilka zł z papierami latać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12203

podobnie i u mnie porobiłem badania a ph w normie i nie składam trzeba by próbki kombinować... 🤦‍♂️ po sąsiadach czy jak 🤪

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7244
22 minuty temu, robert1226 napisał:

Oczywiście że są , a dlaczego by nie , chociaż nigdy z tego nie korzystałem bo zanim to weszło miałem już pH w normie ,a teraz jak się tylko uzupełnia to nie warto za te kilka zł z papierami latać.

Mówisz nie warto 😉 no kto bogatemu zabroni... 

 

 

W itealnym świecie to mnie nawet nie dziwi 🙈

4 minuty temu, FarmerDyzio napisał:

a po co skoro masz pH w normie ? a sąsiady takie paproki?

 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj