danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

TheraRolnik    4172
1 minutę temu, soltys48 napisał:

Bo?

 

Cielaki duże, ciężkie wycielenie 

U nas tylko krowy które się lekko cielą były zacielane bbb i sim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710
11 minut temu, szymon09875 napisał:

W jakim wieku najlepiej dopuszczać jałówki ? Producentem mleka nie będe, chodzi mi o 2-3 sztuki żeby było mleko dla cieląt. No i czym najlepiej pokryć pierwszy raz hfke żeby nie było problemów z wycieleniem ale żeby cielak coś sobą reprezentował ? 

Kryjemy w wieku 15 miesięcy, jeśli to ma nie być buhaj HF to ja bym próbował angusem.

3 minuty temu, Paulina1985 napisał:

nie ma czegoś takiego jak mleko sojowe, nazwy "mleko" nie mogą uzywac producenci tego...czegoś...napoju białego z soi 🥴

👏  o to topopieram 

  • Thanks 1

Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Paulina1985 napisał:

na pewno wybornie 😁 daj znać jak już posmakujesz 😅

aaa. póki co zostanę przy mleku.....z biedronki. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192
Paulina1985 napisał:

5 minut temu, soltys48 napisał:

Bo?

Ciele ma coś sobą reprezentować...a po hf?

ja zrozumialam, ze ma jakis poziom genetyczny prezentować, a nie umieśnienie 😅 To ja chyba zle zrozumiałam 🤦‍♀️

jak widać różne są priorytety 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
4 minuty temu, TheraRolnik napisał:

Cielaki duże, ciężkie wycielenie 

U nas tylko krowy które się lekko cielą były zacielane bbb i sim

Widac te ciężkie porody to zasługa albo szuwaru albo krów wielkości kozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192
Pafnucy napisał:

aaa. póki co zostanę przy mleku.....z biedronki. 

owady doisz 🤭🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223
41 minut temu, pawelmf napisał:

Jak zaczołeś je żywić przed wycielenie bo to teraz ma duże znaczenie, żeby w momencie wchodzenia w laktację niebyło problemów. Ja zaraz po porodzie podaję drink. A na 2 tygodnie przed wycielenie powoli wprowadzam żywienie takie jak będą dostawały w dalszych etapach laktacji odkąd to stosuję w Moim stadzie to się sprawdza. Wet ostatni był mówi dawno mnie u Ciebie niebyło.

U mnie wet też tak powiedział z rana jak pobierał urzędowo krew a popołudniu kotkę rozjechali co mówiłem że na sterylizację do niego z nią przyjadę. A ostatnio powiedział że mam się 2 razy zastanowić zanim po niego zadzwonie bo rachunek za gaz dostał ponad 300% większy za ogrzewanie lecznicy

24 minuty temu, gregor1284 napisał:

Dobra teraz proszę was o trochę uwagi i pomocy. Jest opcja przebicia się i potrzebuje kilku opinii. Według was co potrzeba zmienić w naszym sektorze, jakie chcielibyście zmiany wprowadzić żeby było nam lepiej produkować, rozwijać się i żyć? Jakie problemy i jakie według was rozwiązania tych problemów? 

W telewizji wystąpisz czy u ministra? Mniej papierologii i biurokracji a sami sobie poradzimy. Przede wszystki możliwośc weryfikacji parametrów mleka z mleczarni bo teraz to jesteśmy  zdatni na łaskę zakładu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
3 minuty temu, soltys48 napisał:

Widac te ciężkie porody to zasługa albo szuwaru albo krów wielkości kozy

Akurat krowy są spore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

 gregor1284

odpowiedzialna polityka rządu nastawiona na rozwój i  innowacje a nie socjal. 

Spytam jeszcze raz czy jest możliwe w ogóle dosypywanie cukru białego do paszy treściwej?

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116
9 minut temu, Xawier napisał:

 

W telewizji wystąpisz czy u ministra? Mniej papierologii i biurokracji a sami sobie poradzimy. Przede wszystki możliwośc weryfikacji parametrów mleka z mleczarni bo teraz to jesteśmy  zdatni na łaskę zakładu

Nie muszę ją wystąpić bo jeśli okażesz chęci i masz czas to możesz i Ty wystąpić. Nie ważne chyba kto pójdzie z tymi postulatami ale ważne żeby coś zmienić. Z tymi parametrami właśnie dumam. Jakiś organ który by na tym rękę trzymał ale to znów kilku ludzi których to my jako dostawcy byśmy musieli utrzymywać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
6 minut temu, Mateusz1q napisał:

Spytam jeszcze raz czy jest możliwe w ogóle dosypywanie cukru białego do paszy treściwej?

W jakim celu?🤔

1 minutę temu, Mateusz1q napisał:

żeby zwiększyć energie

Żeby zwiększyć energię to mielone ziarno qq albo tłuszcz palmowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
2 minuty temu, PRIMO napisał:

Żeby zwiększyć energię to mielone ziarno qq albo tłuszcz palmowy. 

Tłuszcz 8 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116
10 minut temu, Mateusz1q napisał:

 gregor1284

odpowiedzialna polityka rządu nastawiona na rozwój i  innowacje a nie socjal. 

Tu chodzi o nasz rynek póki co 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 minutę temu, Mateusz1q napisał:

Tłuszcz 8 zł

Co "Tłuszcz 8 zł"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116
4 minuty temu, PRIMO napisał:

W jakim celu?🤔

Żeby zwiększyć energię to mielone ziarno qq albo tłuszcz palmowy. 

Jest jeszcze jakiś "mydlany" tańszy ale podobno nie chcą pobierać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9914
29 minut temu, soltys48 napisał:

Bo?

Ciele ma coś sobą reprezentować...a po hf?

No i widać że mleka nie odstawiasz bo złapałeś odrazu :D

27 minut temu, slawek74 napisał:

jałówka hf która będzie mlecznicą

A na co mnie to :o fakt nie sprecyzowalem 

23 minuty temu, Paulina1985 napisał:

ja zrozumialam, ze ma jakis poziom genetyczny prezentować, a nie umieśnienie 😅 To ja chyba zle zrozumiałam 🤦‍♀️

No trochę zle to ująłem :o chodzi mi o materiał na opasa, to czy to będzie byk czy jałówka to mniejsze o to, ale mając możliwość wyboru wolał bym cielaka z dolewka mięsnego, a że nie mam doświadczenia z krowami to się pytam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    45
13 godzin temu, Łolek napisał:

@wujekk110@wujekk11

Zdążyłem podać fatro i nie doje czubek strzyka zastrupil się i część dzisiaj odpadło ćwiartka nabrana ale bez obrzęku jasna nie zaczerwieniona może laktacje dokończy 

Łolek dobrze postąpiłeś zasuszając tę ćwiartkę. Ja pierwszym razem walczyłem o uratowanie ćwiartki miesiąc czasu, do momentu zassania kaniuli do zatoki mlecznej. Zastanawiałem się przy tym, dlaczego kaniula nic nie wystaje poza strzyk.

Przy drugiej ćwiartce jak odpadł strup, a wraz z nim zwieracz strzyka, uzmysłowiłem sobie dlaczego kaniula wchodziła tak głęboko do kanału strzykowego. Ponieważ krowa nie dawała się doić, ze względu na dużą bolesność i była to już druga ćwiartka, postanowiłem ją sprzedać.

W obu przypadkach było tak jak sugerowała @Paulina1985 wyczuwało się pogrubienie kanału strzykowego.

Może koleżanka Paulina - ekspert tego forum - podpowiedziałaby co jest tego przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj