danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Supersebusiek    328

Ty się lepiej jeszcze zastanów bo masz dobrze prosperujące gospodarstwo , a pchasz się na minę nie ma co się oszukiwać w kwestii robotów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

No ja też rozmawiałem z niejednym i narzeka więcej niż chwali te roboty. W Niemczech znajomi do robia to uciekają z robotów na karuzele. Teraz do karuzeli czy hali tez masz rozwiązania jak w robotach udojowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585
7 godzin temu, DanielFarmer napisał:

Widzisz same plusy,ile prądu wody płynów idzie w robocie to głowa mała.Do tego serwis, abonament i koszta części przeglądow to duuuza kasa.Jak sam ogarniesz naprawy podstawowe to jako tako a jak z byle pierdołą serwis to tysiące nie Twoje.Agregat prądotwórczy musi być wielki wtedy z dużym zbiornikiem na ON. a to też ponad 100 tys jak nie 200 przy tylu robotach,bufory mega kosztują.Jak krowa zapalenie to cała leci w kanał a to też są koszta.Lepiej spytaj Paulinę bo te pokazówki to realiów codziennych zmagań Ci nie pokażą. Ps.Paulina coś źle napisałem? jak tak to popraw

Prawda prawda, chociaż z mlekiem w kanał przy kilkuset sztukach to jednej nie odczuje. 

Ja tam nie wiem. U nas są ludzie w dzień, w nocy, właściciela nic nie interesuje. U @Kierownik a nie wiem jak jest, czy bedzie musiał sam w nocy wstawać do jakichś pierdół, czy ma kogos kto to gospodarstwo ogarnia, czy ma ze dwie osoby technicznie na tyle ogarnięte żeby usterki samemu naprawiać, bo serwis jest najwiekszą zmorą robociarzy. Poza tym koszt czesci zamiennych (warto mieć starego robota na cześci). A poza tym wszystkim technicznym to oczywiście roboty są cudowne, dają niezalezność, dają pełno informacji, nie trzeba sie martwić o to czy dojarz nie zaśpi do roboty itd. i wiele innyc plusów na rozdojeniu pierwiastek koncząc 😁

Osób do pracy nie ma. Kto jemu ma doić? ukraińcy? rzadko trafia sie goapodarstwo, ktore nie narzeka na brak dojarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585
1 godzinę temu, leszek1000 napisał:

Chwila, chwila co robi ten Lely Collector. On normalnie zbiera nieczystości ?? 

Leszek jak Ty ladnie piszesz..."nieczystości"  🥰 

Mnie by wkurzało coś jeżdżące ciagle między krowami🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Może w przyszłości też zainwestuje w zgarniacz. Aktualnie turem to robimy, 2 razy dziennie podczas doju. O ile da radę, takie coś zamontować. 

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak pytałem ze 2 lata temu przedstawiciela lely o tego collector'a to nie był w stanie mi odpowiedzieć na pytanie, czy będzie to pracowało bez problemów przy legowiskach z materacem słomiano-wapiennym, poza tym do mojej obory collector wyszedłby jakieś 2,5 raza drożej niż zgarniacz, więc odpuściłem temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
46 minut temu, ChiquitaB napisał:

Dobrego kopa od krowy dostanie I zawieche złapie 🤣 i po sprzątaniu. Już wolę zgarniacz 

20211106_163327.jpg

Ile razy to wygarnia,  w ciągu 24h ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

@Kierownik ,a jak się zapatrujesz na zielony ład i nową WPR która wczoraj zaklepał europarlament?

Poważnie pytam, chciałbym wiedzieć jak z perspektywy obszarnika na to patrzycie, w obliczu takiej inwestycji, że "strachy na lachy, jakoś to będzie" , a może "co to jest zielony ład?" 

I żeby była jasność nic nie hejtuje bo sam nie wiem czy jak bym miał roboli i ziemię to bym małpiego rozumu nie dostawał, chciałbym tylko wiedzieć jak widzisz funkcjonowanie takiej hodowli w obliczu tych chorych teorii zielonej komuny i wprowadzania restrykcji jak w totalitaryzmie. 

Edytowano przez komizmo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Rano przed dojem mam ustawiony, potem co 4 godziny mniej więcej. Bym musiał spędzić więcej czasu w oborze bo na pewno około południa bym mógł wydłużyć okres bez zgarniania. Ostatni raz jest chyba 21 ustawiony. Kanał płucze raz na dwa dni jak zona poidla raz dziennie czysci to woda sama dosyc ladnie kanal zmywa. Zamontować jak już masz posadzki gorzej bo bys musiał wyciąć rowek. Ja mam ceownik z takimi łapkami  wstawiony i zalany betonem zeby lina się chowała.

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    295

Daniel stawiaj jak najbardziej oborę ale na 2 roboty z miejscem na 3ewentualny zwiększanie ponad jest bez sensu bo ogarnąć to wszystko tzn żywienie pasze obsługa na polu nie przyniesie Ci większego zysku ale roboty oczywiście

Nie zawsze 5x więcej oznacza 5x kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12925
3 godziny temu, Paulina1985 napisał:

@komizmo  

Ta biała się wycielila i jest cieliczka po Zonda z wchirz

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Jak ktoś by powiedział przed wejściem do eurokolchozu , ze zamykamy kopalnie to by na kopach leciał  . Dziś ludzie to maja w d*pie . Przeszło jak po maśle . Konon miał racje „ nie będzie niczego „

Historia zatacza koło . Zastanawiam się jak będzie się nazywał nowy Balcerowicz 

Edytowano przez GrzesiekAgro
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585
20 minut temu, Łolek napisał:

Ta biała się wycielila i jest cieliczka po Zonda z wchirz

dawaj zdjęcie 😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12925
1 godzinę temu, Paulina1985 napisał:

dawaj zdjęcie 😁😁😁

A proszę bardzo 

16378533480328140737318245386319.jpg

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2021 o 16:09, Kierownik napisał:

no ... byłem dzisiaj oglądać obore na robotach A5 od LELY. Już wiem jaki system doju zastosuje w nowym budynku ;)

Takie pytanie? Sam byłeś czy z dealerem Lely i kto Cię skontaktował z rolnikiem? Dealer Lely czy inne źródło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ikyps    7

Witam , czy mógłby ktoś powiedzieć mi czemu mam problem z rozrodem  ? 10 szt na hormony i 10 niecielnych .. brak ruji samoczynych

Screenshot_20211125-175511_Drive.jpg

Edytowano przez Ikyps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585
18 minut temu, ogorek_kiszony napisał:

Takie pytanie? Sam byłeś czy z dealerem Lely i kto Cię skontaktował z rolnikiem? Dealer Lely czy inne źródło?

to jest genialne pytanie 🤣 Bo właśnie zastanawiałam się czy nasz dealer z okręgu by kogoś do nas zabrał i ...NA PEWNO nie 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Paulina1985 napisał:

to jest genialne pytanie 🤣 Bo właśnie zastanawiałam się czy nasz dealer z okręgu by kogoś do nas zabrał i ...NA PEWNO nie 🤣

A pomyśleć że się na was powoływał, mowa o dyrektorze 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585

@Ikyps  od kiedy masz problem? co na to lekarz? jak badanie rektalne? nie ma cyst? jajniki aktywne?

@ogorek_kiszony 🤣🤣 andrew? 😁 

Ale kiedy? kilka lat temu może 😁 to tak 😁 my mamy swój świat 😁

Mój szef nie wiem czy dobre slowo powie o robotach 🤔🤔🤔  - koszty

Ja powiem dużo dobrego - bo nie jestem obarczona kosztami 🤷‍♀️

Edytowano przez Paulina1985
lytery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj