danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

slawek74    12194

farmer albo jd ważyć nie ważyłem ale pewnie ponad 300kg kukurydzę to trochę tak ukrusza ścianę przez to że jest drobna a trawę to tnie na równo

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12931
53 minuty temu, PRIMO napisał:

A co to za ustrojstwo?🤨

Ty chyba raczysz żartować?😲

5314 ma tak dupną hydraulikę że wycinak szczękowy czy łyżkokrokodyl to tylko pomażyć można. 

To 309 zapne i utnie  a  5314 mam z pompą tandem 

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

farmer albo jd ważyć nie ważyłem ale pewnie ponad 300kg kukurydzę to trochę tak ukrusza ścianę przez to że jest drobna a trawę to tnie na równo

Tnie do końca czy dół i boki wyrywa? Wstaw zdjęcie. Mam podobny i chyba na złom go wyp***dole

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 1.06.2021 o 22:25, Pablo16 napisał:

Np ja

IMG_20210601_114314.jpg

Kurde bardzo fajna zgrabiarka 💪

Ile chcesz i dlaczego tak drogo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Była fajna ale łożysko z wałkiem atakującym na jednej karuzeli padło.

 


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12931
1 godzinę temu, robert1226 napisał:

Też taki 1,4 m miałem cieszę się że jeszcze ktoś to kupił ,do kukurydzy się nie nadaje.

Ale taki jak Sławka czy taki co ja wstawiłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194
kr9292 napisał:

1 godzinę temu, slawek74 napisał:

farmer albo jd ważyć nie ważyłem ale pewnie ponad 300kg kukurydzę to trochę tak ukrusza ścianę przez to że jest drobna a trawę to tnie na równo

Tnie do końca czy dół i boki wyrywa? Wstaw zdjęcie. Mam podobny i chyba na złom go wyp***dole

na zdjęcie trzeba poczekać bo pryzma się kończy i bedę otwierał nową zrobię za jakieś 10 dni jak już w nową się mocniej ubierze


robert1226 napisał:

Też taki 1,4 m miałem cieszę się że jeszcze ktoś to kupił ,do kukurydzy się nie nadaje.

wraz lepsze niż krokodyl czy łychokrokodyl trzeba trochę się wprawić i łopatą czy widłami poprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589
46 minut temu, Łolek napisał:

Ale taki jak Sławka czy taki co ja wstawiłem 

Taki jak Sławka .

Jego podstawową wadą jest że się mało otwiera .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194

mi starcza choć mógłby się więcej otwierać teraz z 80cm zmieniłem tylko z przodu nóż na taki zębaty z płaskiego bo lepiej odcina i nie zrusza tak daleko


to trzeba było kupić wóz z frezem i silosy betonowe to i rękami nie trzeba ja robię na dzień do 1.5 tony paszy to mi starcza


teraz mam takie zęby https://images.app.goo.gl/UUxsbAZhRAq6bL2D8 a to jedne z pierwszych prac https://youtu.be/ih_lqgYg3-4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

Dzis miałem dziwna sytuacje, kierowca przywiózł paliwo 1500 l, cena przez telefon ustalona na 5zl, a po wylaniu kierowca liczy od jakiejś ceny netto plus VAT i mu wychodzi 7509zl, a zawsze jak kupowałem to ile litrów było to tyle płaciłem brutto i koniec. Jak jest u Was z tym?

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
8 minut temu, Karol6130 napisał:

Jak by nie patrzeć to prawie dwa litry paliwa, albo trzy piwa. 

 

Jak trafisz na promocje to i 4 pak był 😂😂

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    437

damiano12332 napisał:

Nie chodzi o te 9 zł bo to wiadomo nie majątek, tylko czemu tak liczą.

no licza bo taka cena? dla Ciebie to tylko 9zl, a przy 1000 transakcji to juz 9000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194
damiano12332 napisał:

No musiałem się fatygować do domu jeszcze po 9 zł i marnować swoj cenny czas 😁

dalej nie rozumiem czemu donosiłeś pieniądze skoro zgodzone po 5zł to po 5 a nie po 5.006 czy coś


równie dobrze mógł i ten sprzedający 9 wydać 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

Zadzwoniłem na ich firmę i tez mi tak policzyli, wiec mowie nie będę się kłócił bo może nie mam racji, ale zawsze miałem pieniądze naszykowane (litry razy cena brutto ustalona przez telefon) płaciłem i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901
damiano12332 napisał:

Dzis miałem dziwna sytuacje, kierowca przywiózł paliwo 1500 l, cena przez telefon ustalona na 5zl, a po wylaniu kierowca liczy od jakiejś ceny netto plus VAT i mu wychodzi 7509zl, a zawsze jak kupowałem to ile litrów było to tyle płaciłem brutto i koniec. Jak jest u Was z tym?

Widocznie Twój dostawca rozlicza w cenach netto. Wychodzi że 4,07 netto, czyli powinieneś mu jeszcze 15gr dopłacić 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj