danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Gość   
Gość

Jak by tak było to by głośno o tym było, a jakoś nie jest. 

Myślę że Pan slomek sprzedał do tej firmy pszenicę a ta go poprosiła o nagranie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, Supersebusiek napisał:

Ja daje 5 dni mleko od krowy , potem miesiąc delta idzie , po tym piją dwa miesiące sprayfo niebieskie , i daje musli z sano bo tylko takie mi chcą jeść od urodzenia do 4 miesięcy dodatkowo swoja osypka z soją , rzepakiem i witaminami i jakoś w miarę dobrze to wychodzi .

wiadomo, że kazdy z nas ma swój "system" na tyle ekonomiczny jak mozemy, a jednocześnie pozwalajacy na szybki wzrost jałowek. A takie gadki jak na filmiku wrzuconym ma kazdy przedstawiciel :) za bardzo bym tego nie brała do siebie :)

@Audel a Ty Karol? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakiś nie wyraźny ale tak, 6130, trzeba będzie wrócić do starej nazwy. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a czemu padło na Adela ? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aaaaaa 😁😁😁😁😁😁 noooooo uffff !!!! 👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12230
pafnucy napisał:

a czemu padło na Adela ? 🤔

znasz to https://youtu.be/RPFqr1KPjSs😁🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    45

@radekz200 Jak często podciągasz w rozrzutniku łańcuchy i czy odchodzi płatami farba z elementów malowanych na czarno ?  Bo ja u siebie dość często podciągam. A w czasie 9 lat eksploatacji skróciłem każdy łańcuch o cztery ogniwa, ponieważ nie można było łańcuchów już naciągać.

@malorolny121 wałki kręcą się parami ponieważ, jak by obracały się naprzemiennie, to środkowe kręciłyby się do wewnątrz. Wówczas wciągały by jeszcze bardziej obornik pod łańcuchy, co prowadziłoby do blokowania posuwu. A i tak w obecnym układzie zbiera się na środku dużo obornika. Tak to już zostało konstrukcyjnie rozwiązane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6796
11 minut temu, wujekk110 napisał:

@radekz200 Jak często podciągasz w rozrzutniku łańcuchy i czy odchodzi płatami farba z elementów malowanych na czarno ?  Bo ja u siebie dość często podciągam. A w czasie 9 lat eksploatacji skróciłem każdy łańcuch o cztery ogniwa, ponieważ nie można było łańcuchów już naciągać.

@malorolny121 wałki kręcą się parami ponieważ, jak by obracały się naprzemiennie, to środkowe kręciłyby się do wewnątrz. Wówczas wciągały by jeszcze bardziej obornik pod łańcuchy, co prowadziłoby do blokowania posuwu. A i tak w obecnym układzie zbiera się na środku dużo obornika. Tak to już zostało konstrukcyjnie rozwiązane.

Co to farby to nie mam zastrzeżeń jedynie w jednym miejscu z zasuwy zeszła płatem a tak wszystko OK, No teraz to już musze pilnować naciagów, a wczesniej od nowości to przez 2 lata nie naciągałem i pewno przez rozrzucanie wapna się popsuły 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    207

Jakoś  cynkomet i inne firmy potrafią  zrobić  naprzemiennie  i jest ok. Ciagnik ma sporo lżej  i rowniej sie rozdrabnia. Zewnetrzne wałki  kreca sie do srodka. Więc  takie tłumaczenie  nie przemawia do mnie. A mam jeden i drugi.

Edytowano przez malorolny121
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    45

Malorolny

A cynkomet ma dwie, czy jedną taśmę? I może ma lepsze rozwiązanie, żeby obornika nie wciągało do środka.

  Radek,

 u mnie na aparacie rozrzucającym farba odpada płatami, na burtach czerwona jest OK. Na podwoziu miejscami. Widać, że te elementy nie były odtłuszczone przed malowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

Łańcuchy w metalfachu to plastelina, też schodzi farba grafitowa płatami, może dlatego że musi stać pod chmurką. W tym roku chyba będę musiał wymienić łańcuchy i listwy

U mnie wozi minimum 100 rozrzutników rocznie a łańcuchy wykańcza najbardziej składowanie na ziemi a później załadunek z nią..

Można kupić do niego łańcuchy jakieś lepsze?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

Ale jak jest z ziemią robi opory niesamowite, staram się zawsze ładować bez ale wiadomo jak jest, koleiny czy coś i idzie na niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861
19 minut temu, komizmo napisał:

Łańcuchy w metalfachu to plastelina, też schodzi farba grafitowa płatami, może dlatego że musi stać pod chmurką. W tym roku chyba będę musiał wymienić łańcuchy i listwy

U mnie wozi minimum 100 rozrzutników rocznie a łańcuchy wykańcza najbardziej składowanie na ziemi a później załadunek z nią..

Można kupić do niego łańcuchy jakieś lepsze?

tu dostaniesz jakie chcesz

http://www.chojnowskielancuchy.pl/oferta.html

 

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianek2019    70

mam takie pytanko jak to  u was wygląda z zasuszeniem.po podaniu tubek na zasuszenie przez jaki okres trzymaci krowe na diecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    578

ja zapieram śrutę(daje ciutkę cały czas na bakterie), zmniejszam kuku o 2/3 i sianokiszonka kilka dni mniej. Jak 3 tygodnie do wycielenia to wszystko sukcesywnie do pełnych dawek, no może z wyjątkiem treściwej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianek2019    70

czyli  mozna tak powiedziec ze 2 tyg. po tubce dietka .apotem stopniowo wszystko zwiekszane.A termin wycielenia to liczycie 9 mies. i 9 dni czy równo 9 mies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, piotrek91p napisał:

Orientuje się ktoś jaka jest kara za antybiotyk w mleku w mlekpolu? 

Zależy czy mleko zmieściło się w jednej komorze czy poszło do dwóch. Objętość komory razy aktualna cena. Tak mi się wydaje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj