danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dream1990    170
23 godziny temu, Konrad531 napisał:

Jaka sucha masa, parametry i wydajność ?

średnia 305 dni 9708 kg  4,06 tł. 3,38b. pomimo słabej skrobi w kukurydzy teraz śr. ze zbiornika trochę ponad 30L/szt./dzień

Muszę popracować nad rozrodem, bo chyba toksyny mocno na niego wpłynęły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryroj    15

Mam pytanie. Dzisiaj w nocy wycieliła mi się jałówka bez żadnych komplikacji. Za to mam pewne mieszane uczucia co do cielaka. Cielak bardzo szybko wstał na nogi, siarę wypił też bez większych problemów, po południowym udoju też wstał i  zaczął pić, ale jest dziwnie spokojny przez resztę dnia. Ciągle leży, normalnie oddycha, ale nie próbuje nawet wstawać, jeśli się go postawi na siłę to nie ma problemu z ustaniem, ale zaraz kładzie się z powrotem i wpada w taki jakby letarg. Nigdy nie spotkałem się z czymś takim i nie wiem co za bardzo w takiej sytuacji robić. Wzywać weta, czy to jest jednak normalne i nie ma się czym przejmować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3230

jak poród? może wymęczony? jak piję i chce to wszystko powinno być ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryroj    15

Poród był lekki, mam rasę RP więc cielaki same z siebie nie są duże, większość porodów odbieramy w pojedynkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

ostatnio miałem takiego byczka rasy bbb że trudno go było dobudzić, miałem wrażenie że się udusił. Szturałem, cuciłem i nic. Aż w końcu się obudził i super zdrowy cielak.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194

nie ma co się przejmować jak je i wstaje może po prostu leń

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
9 godzin temu, Adamqq3 napisał:

Dolfos nie produkuje paszy tylko witaminy i minerały, ja stosuje od nich witaminy do krów, cielakow, jałówek I biorę jeszcze bufor i jestem mega mega zadowolony w tym roku chce spróbować ich zakiszaczy do kiszonek. A co do mleka to nie wiem jakie jest bo ja odpajam naturalnym od krów.

Z ktorych konkretnie witamin dla krow jestes zadowolony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    604
4 godziny temu, Kryroj napisał:

Mam pytanie. Dzisiaj w nocy wycieliła mi się jałówka bez żadnych komplikacji. Za to mam pewne mieszane uczucia co do cielaka. Cielak bardzo szybko wstał na nogi, siarę wypił też bez większych problemów, po południowym udoju też wstał i  zaczął pić, ale jest dziwnie spokojny przez resztę dnia. Ciągle leży, normalnie oddycha, ale nie próbuje nawet wstawać, jeśli się go postawi na siłę to nie ma problemu z ustaniem, ale zaraz kładzie się z powrotem i wpada w taki jakby letarg. Nigdy nie spotkałem się z czymś takim i nie wiem co za bardzo w takiej sytuacji robić. Wzywać weta, czy to jest jednak normalne i nie ma się czym przejmować ?

U mnie było podobnie z byczkiem, taki ospały, nie brykał jak to mają w zwyczaju kilkudniowe małe byczki. Jak śpi to pada jakby zdychał i jeszcze chyba jakieś sny miał. Do tego problemy z piciem, które ustąpiły po przejściu ze smoczka na wiaderko. Teraz, po dwóch tygodniach pierwszy raz zaczął wesoło brykać.

26 minut temu, asus921 napisał:

Z ktorych konkretnie witamin dla krow jestes zadowolony?

A ja mam trochę inne pytanie: Czy Lactan z Dolfosu jest w jakiś sposób lepszy od Krowy 150 Plus z Ekoplonu? Różnica w cenie ok. 20 zł, Dolfos droższy.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, asus921 napisał:

Z ktorych konkretnie witamin dla krow jestes zadowolony?

Dolfos Lactan met 30 ja stosuje, do krów zasuszonych BZ 2. Ja za 20 kg płacę 132 zl, a do krów zasuszonych za 10 kg 100 zl.

 

1 godzinę temu, niesamowity90 napisał:

U mnie było podobnie z byczkiem, taki ospały, nie brykał jak to mają w zwyczaju kilkudniowe małe byczki. Jak śpi to pada jakby zdychał i jeszcze chyba jakieś sny miał. Do tego problemy z piciem, które ustąpiły po przejściu ze smoczka na wiaderko. Teraz, po dwóch tygodniach pierwszy raz zaczął wesoło brykać.

A ja mam trochę inne pytanie: Czy Lactan z Dolfosu jest w jakiś sposób lepszy od Krowy 150 Plus z Ekoplonu? Różnica w cenie ok. 20 zł, Dolfos droższy.

A wstaw etykietę tego Ekoplonu to porównamy. 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

Lactan to już do bardzo wydajnych krów.moze być tańszy BMP+ z dolfosa on jest z buforem.lactan to do krów o wydaj.10 12 tys. Do zasuszonych najpierw zalecany jest bz1 ma dużo wapnia potem na 3 tyg.przed porodem bz2 .ja stosuję dolfosa już 19 lat i wspieram Polskę  skład jest lepszy od niektórych zachodnich

Edytowano przez nikolas29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@nikolas29 po ile płacisz za BZ i jak podajesz krowom? Mieszasz z czymś ? Mam 2 sztuki za jakiś miesiąc do wycielenia i zawsze się mocno zapasaja. Jedna już miała niedobór wapnia kiedyś. Ostatnio był przedstawiciel i mocno zachwalał właśnie sole gorzkie ale nie stosowałem jeszcze 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Lactan czy BMP+ to jedyne witaminy, ktore podajecie w danym momencie, tak ? Do tego pewnie ida drozdze aktywne ? Musze sie zastanowic nad wspolpraca z Sano.

Obecnie idzie 250kg Protamilk Complete + 50kg rzepaku + 30kg kredy + 670kg zboza. Wedlug zywieniowca 250kg protamilk complete to wystarczajaca dawka bialka, witamin, drozdzy, a rzepak dodaje dodatkowo od siebie. Ewentualnie namawial kiedys na 10kg drozdzy Sano dodatkowo.

Jakbym nie liczyl, to protamilk korzystnie wypada, 250kg okolo 550-600zl (zalezy od ceny soji), a taki np. lactan (130zl) + drozdze aktywne (150zl), do tego soja + rzepak, to wyjdzie drozej, tylko pytanie czy nie lepiej.

Stosuje ktos ten Dolfos Dolmet ? Warto, czy to zwykly mocznik paszowy ? Dawkowanie duze, wiec sam mocznik to chyba to nie jest.

P.S

@Adamqq3 @Primula94 @nikolas29 lub ktokolwiek kto stosuje Dolfos.

Mozecie opisac swoja tresciwa? Moze byc na pw

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    170

10% białka w protamilku to mocznik, przelicz teraz taka treściwą z większą ilością śruty rzepakowej i podbite białko zwykłym mocznikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
22 minuty temu, Dream1990 napisał:

10% białka w protamilku to mocznik, przelicz teraz taka treściwą z większą ilością śruty rzepakowej i podbite białko zwykłym mocznikiem

W complete mocznik to chyba 6%. Sama rzepakowa nie starczy, trzeba liczyc sojowa. Glownie mi chodzi wlasnie o premiks, czy witaminy + drozdze.

Dlatego wlasnie zapytalem o przykladowa tresciwa z udzialem tego dolfosu lub w sumie innych witamin, bo nie mozna Complete zastapic tylko rzepakowa + mocznik tak jak piszesz. Trzeba uwzglednic wszystko czyli tak naprawde to rzepak, rzepak chroniony, soja, witaminy, drozdze aktywne, mocznik i  w sumie nawet cukry proste.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    170

Też kiedyś używałem protamilka complet i wtedy było 10% białka z mocznika. Masz etykietę z worka teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

Wstawcie etykietę tego Lactana z dolfosu

 

20210217_105512.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
10 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

Wstawcie etykietę tego Lactana z dolfosu

 

IMG_20210217_152141.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj