danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
artek27    358

Mial ktoś ostatnio kontrol z weterynarii? Jutro mają mnie odwiedzić. Mówiła że będą sprawdzać kolczyki, paszporty i książkę rejestru bydła. Co jeszcze mogą chcieć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Robił u siostry pare lat temu narazie ok. Znany w okolicy 25lat starzu,duże projekty place robią także firma sprawdzona. Jeszcze jeden gościu ma przyjechać polecony przez firmę co handluje zobaczymy co powie niby też fachowiec...4lata to też inne ceny były robocizna bardzo zdrożała...klient nasz robil w tamytym roku po 150bez faktury i średnio zadowolony z jego ekipy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19839
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, artek27 napisał:

Mial ktoś ostatnio kontrol z weterynarii? Jutro mają mnie odwiedzić. Mówiła że będą sprawdzać kolczyki, paszporty i książkę rejestru bydła. Co jeszcze mogą chcieć? 

 

Miałem 21.01

Sprawdzają ogólnie pomieszczenia, mierzą , kolczyki czy wszystkie są i czy nie ma w nie ingerencji, paszporty czy podpisane i czy z tyłu jest obecny właściciel, karty leczenia, leki dezynfekujące, VIRKON

Z czego Masz kontrolę? Dobrostan? Cross?

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

U mnie chcieli jeszcze zaświadczenie że woda jest przydatna do użytku i książeczka zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Magic jaka podbudowę masz? Ten proponował kruszywo 10cm b10 - 25cm podsypka 4cm i kostka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
Napisano (edytowany)
8 minut temu, artek27 napisał:

Mial ktoś ostatnio kontrol z weterynarii? Jutro mają mnie odwiedzić. Mówiła że będą sprawdzać kolczyki, paszporty i książkę rejestru bydła. Co jeszcze mogą chcieć? 

Szczepienie psa, puszki od deratyzacji, w miare czysto i sucho tam gdzie bydlo, ates na opryskiwacz, ksiazka zabiegow ochrony roslin, uprawnienia na opryskiwacz, wazne badania lekarskie, atest dojarki.

Edytowano przez damiano12332

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19839
Przed chwilą, damiano12332 napisał:

, ates na opryskiwacz, ksiazka zabiegow ochrony roslin, uprawnienia na opryskiwacz.

to już nie IW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12217
soltys48 napisał:

Przed chwilą, damiano12332 napisał:

, ates na opryskiwacz, ksiazka zabiegow ochrony roslin, uprawnienia na opryskiwacz.

to już nie IW

uprawnienia nie koniecznie ale książkę zabiegów i atest opryskiwacza lub umowę z kims na pryskanie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    606
Napisano (edytowany)

A z tym atestem to nie jest tak że jak korona grasuje to nie trzeba? Coś w tv mówili

Czy uprawnień nie trzeba było przedłużać?

Edytowano przez niesamowity90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19839
9 minut temu, damiano12332 napisał:

U mnie sprawdzali z powiatu jak byli na dobrostan.

weterynaria?? Arimr i owszem ale IW nigdy tego nie chciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas sprawdzają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3907

A u mnie była kiedyś dziewczyna z miasta wojewódzkiego na kontroli to byka od krowy nie rozróżniała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12217

nic dziwnego 😁 Franek Dolas też nie rozróżniał 🤪😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
29 minut temu, soltys48 napisał:

weterynaria?? Arimr i owszem ale IW nigdy tego nie chciała

Tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19839
7 minut temu, Krzysztof81 napisał:

A u mnie była kiedyś dziewczyna z miasta wojewódzkiego na kontroli to byka od krowy nie rozróżniała.

wytłumaczyłeś jej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3907

Fajna dupa była, ubrana jak do biura a nie na gospodarstwo, pożartowaliśmy, wypełniła papiery a raczej przepisała z kontroli oddziału powiatowego i pojechała. Tylko raz miałem taką kontrol, to była raczej kontrola kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12217

coś kręcisz 🤔 była sama ? nie ma takich kontroli jednoosobowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    358
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

 

Miałem 21.01

Sprawdzają ogólnie pomieszczenia, mierzą , kolczyki czy wszystkie są i czy nie ma w nie ingerencji, paszporty czy podpisane i czy z tyłu jest obecny właściciel, karty leczenia, leki dezynfekujące, VIRKON

Z czego Masz kontrolę? Dobrostan? Cross?

Nie pytałem tylko powiedziała o tych rzeczach co pisałem żeby przygotowac, a więcej nic nie mówiła. Prawdopodobnie to największa skuzbistka czyli może się przyjedzie.... c wszystkiego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj