danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

kizak    2226

 Ja  tam patrzę mleko tylko od tej krowy i w razie draki won, żadnych a może przejdzie,i śpię spokojnie😐

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, karol091193 napisał:

Jak rozcieńczyć mleko od krowy z antybiotykiem z zdrowym mlekiem? 2 czy już 3dni po okresie karencji i pokazuje B-laktamy

byli tacy spece i teraz mają wstrzymany odbior mleka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    879
Paulina1985 napisał:

11 godzin temu, karol091193 napisał:

Jak rozcieńczyć mleko od krowy z antybiotykiem z zdrowym mlekiem? 2 czy już 3dni po okresie karencji i pokazuje B-laktamy

byli tacy spece i teraz mają wstrzymany odbior mleka. 

Wiem czym to skutkuje i ile kosztuje bo już raz oddałem mleko z antybiotykiem. Przede wszystkim chcę oddać 2 próbki od jednej krowy tzn. jedna 100% mleko od danej sztuki a druga 50/50 z mlekiem z zbiornika. Trochę lipa codziennie wozić i sprawdzać, a nie mam 5km do mleczarni.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12230
karol091193 napisał:

Paulina1985 napisał:

11 godzin temu, karol091193 napisał:

Jak rozcieńczyć mleko od krowy z antybiotykiem z zdrowym mlekiem? 2 czy już 3dni po okresie karencji i pokazuje B-laktamy

byli tacy spece i teraz mają wstrzymany odbior mleka. 

Wiem czym to skutkuje i ile kosztuje bo już raz oddałem mleko z antybiotykiem. Przede wszystkim chcę oddać 2 próbki od jednej krowy tzn. jedna 100% mleko od danej sztuki a druga 50/50 z mlekiem z zbiornika. Trochę lipa codziennie wozić i sprawdzać, a nie mam 5km do mleczarni.

przykładowo masz 20krów i u jednej w jedną ćwiartkę podałeś antybiotyk 1/10 zrób jak nie wyjdzie to 100% nie będzie antybiotyku w mleku podając tylko mleko z ćwiartki leczonej może i po 30 dniach wychodzić antybiotyk spraktykowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Albo jak krowa ma rozwaloną wątrobę,albo jak mykotoksyny masz w paszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankeson    48

Wy tu sobie gadu gadu a na rynku poważne rzeczy się dzieją.... Piątnica przejęła Bielmlek :-) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, jankeson napisał:

Wy tu sobie gadu gadu a na rynku poważne rzeczy się dzieją.... Piątnica przejęła Bielmlek 🙂

ale to już chiba dawno sie dzieje? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    336

Ciekawe jak będzie z parametrami po przejęciu u mnie lekarz mówił , że w Bielmleku to aby białe było i brali i każdy doił po koleji i nie patrzyli za bardzo na lks itp. to teraz ci co tam zostali to dopiero się dowiedzą co to znaczy mieć mleko w klasie ekstra .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

W bielmleku Zostały już tylko niedobitki i fanatycy Romanczuka, także jeżeli będą chcieli ruszyć tam z produkcją muszą od nowa szukać dostawców. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    500
10 godzin temu, karol091193 napisał:

Wiem czym to skutkuje i ile kosztuje bo już raz oddałem mleko z antybiotykiem. Przede wszystkim chcę oddać 2 próbki od jednej krowy tzn. jedna 100% mleko od danej sztuki a druga 50/50 z mlekiem z zbiornika. Trochę lipa codziennie wozić i sprawdzać, a nie mam 5km do mleczarni.

Mi w mleczarni sami powiedzieli żeby mieszać 30%  z antybiotykiem resztę ze zbiornika. 

Od jednej krowy jak wlejesz do zbiornika i ci wykaże tak samo w Probce zmieszane wykaże. 

Kiedyś w zlewni badali na antybiotyk bo wozilo się próby i jak krowa po zapaleniu A już na końcu laktacji i mleko tłuste to wogle nie chciało pokazać wyniku czy jest antybiotyk czy nie ma. I pani co badała kazała sama zmieszać z mlekiem że zbiornika . I następnym razem już wykazało i ta sama krowa. A na mleczarni jak wychodzą takie cyrki to Od razu wladuja że jest antybiotyk i Ty się martw że już tyle po karencji i dalej antybiotyk w mleku. 

Zawsze mieszam i nigdy nie wykazało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    336
9 minut temu, kr9292 napisał:

W bielmleku Zostały już tylko niedobitki i fanatycy Romanczuka, także jeżeli będą chcieli ruszyć tam z produkcją muszą od nowa szukać dostawców. 

Myślę , że to nie będzie problem , wystarczy , że przejedzie się odpowiedni przedstawiciel po okolicznych rolnikach takich poważniejszych którzy odstawiają do mlekovity i będzie dobra załoga , ciekawe co z Romańczukiem będzie zostanie czy z miejsca do widzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Mlekovita ucierpi najbardziej bo w Siemiatyczach idzie bezstresowo i mało kto będzie chciał to zmienić. Tylko co Darek na to?? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    336
12 minut temu, leszek1000 napisał:

Mleka jest tyle w kraju, że się ulewa. 😂

Ale nie zawsze takiego jakie Piątnica lubi , chyba , że chodzi ci o mlekovite .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, kr9292 napisał:

W bielmleku Zostały już tylko niedobitki i fanatycy Romanczuka, także jeżeli będą chcieli ruszyć tam z produkcją muszą od nowa szukać dostawców. 

a ciekawe co z tym @michalk5340 ? oni do bielmleku odstawiali podobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    940

Położyła mi się krowa po porodzie ( śpiączka niestety). Ocieliła się wczoraj , dostała drina i wstawała normlanie, rano już nie. Rano wet dał jej wapno, fosfor, sód i witaminy. Da radę ją postawić, czy dać sobie spokój?. Kawał krowy z niej i wyciągnąłbym na korytarz ale to ciężko będzie bo ona strasznie długa. A miałem Calcium, mogłem dać :( . Jeszcze wczoraj padł mi 800kg byk ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj