danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

leszek1000    1816

Kiedyś pracownik jak doił coś jakby grzybicę dostał. Ale nie pamiętam dokładnie wiem że coś było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192
tumiwisizm napisał:

Mieliście kiedyś styczność z grzybica która przeszła z krowy na człowieka? Jak to wyglądało? U mnie w stadzie nie widzę żadnych oznak ale byłem dzisiaj u lekarza z podejrzeniem boreliozy... Ale jeszcze chce się dowiedzieć czy może to coś od zwierząt co przeoczyłem...

jak najbardziej grzybica ze zwierząt moze przejść na ludzi i długie leczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Sek w tym że nie widzę u siebie w stadzie grzybicy... I mam bardziej boreliozowe plamy, z tym że nie wiem kiedy mnie ten kleszcz mógł ugryźć. No nieciekawie, taka przestroga dla innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryroj    15
2 godziny temu, tumiwisizm napisał:

Sek w tym że nie widzę u siebie w stadzie grzybicy... I mam bardziej boreliozowe plamy, z tym że nie wiem kiedy mnie ten kleszcz mógł ugryźć. No nieciekawie, taka przestroga dla innych

Mój ojciec też nie wiedział kiedy go ugryzł kleszcz, ale z badań krwi wyszło, że kleszcz z boreliozą go dziabnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, tumiwisizm napisał:

Sek w tym że nie widzę u siebie w stadzie grzybicy... I mam bardziej boreliozowe plamy, z tym że nie wiem kiedy mnie ten kleszcz mógł ugryźć. No nieciekawie, taka przestroga dla innych

mógł być we włosach, nawet mozesz nie zdawac sobie sprawy ile lat z tym walczysz. Moja przyjaciółka w tym roku ma zdoagnozowaną boreliozę, wrak człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Kurde lipa. Lekarz mnie chce ganiać po dermatologach ale myślę że najpierw trzeba zrobić testy, nawet prywatnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331
10 godzin temu, Paulina1985 napisał:

nie doić, wyleci :) jak najmniej dotykać.

Zgadza się, wszystko wylecialo samo. Dzięki i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, tumiwisizm napisał:

Kurde lipa. Lekarz mnie chce ganiać po dermatologach ale myślę że najpierw trzeba zrobić testy, nawet prywatnie...

a jak z objawami? tylko ta skóra? czy cos wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario98    7

Witam Panie i Panów. Na pewno do kogoś z Was odzywał sie Agrolok z ich wspaniałym, doskonałym, bezkonkurencyjnym produktem jakim jest protina fat. Moje pytanie brzmi czy stosuje ktos ten specyfik? Drugie pytanie jak to jest Waszym zdaniem z tłuszczem chronionym zawartym w tym produkcie? Przedstawiciel z agroloku twierdzi, że jest to tłuszcz chroniony sojowy, ktory nie obciaza watroby. Palmowy pobciąża. Kolejna sprawa, ze przedstawiciel twierdzi, ze bialko w zwyklej soi nie jest by pass (no moze jakis tam maly procent jest) i ze wiekszosc bialka jest trawione w zwaczu a to, ze soja ma wiecej bialka trawionego by pass niz rzepak to mit. Czy ktos moze sie do tego odniesc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
20 minut temu, mario98 napisał:

Witam Panie i Panów. Na pewno do kogoś z Was odzywał sie Agrolok z ich wspaniałym, doskonałym, bezkonkurencyjnym produktem jakim jest protina fat. Moje pytanie brzmi czy stosuje ktos ten specyfik? Drugie pytanie jak to jest Waszym zdaniem z tłuszczem chronionym zawartym w tym produkcie? Przedstawiciel z agroloku twierdzi, że jest to tłuszcz chroniony sojowy, ktory nie obciaza watroby. Palmowy pobciąża. Kolejna sprawa, ze przedstawiciel twierdzi, ze bialko w zwyklej soi nie jest by pass (no moze jakis tam maly procent jest) i ze wiekszosc bialka jest trawione w zwaczu a to, ze soja ma wiecej bialka trawionego by pass niz rzepak to mit. Czy ktos moze sie do tego odniesc?

Ja stosuję już kilka miesięcy. 

7 minut temu, Dream1990 napisał:

Ile kosztuje ta protina fat?

Ok 2150 brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441
Paulina1985 napisał:

1 godzinę temu, tumiwisizm napisał:

Kurde lipa. Lekarz mnie chce ganiać po dermatologach ale myślę że najpierw trzeba zrobić testy, nawet prywatnie...

a jak z objawami? tylko ta skóra? czy cos wiecej?

Tylko skóra. Byłem u innego lekarza dostałem jeszcze jakieś leki na uczulenie i trochę te plamy zbladły. Możliwe że to tylko jakieś uczulenie.. A co do agroloku to u mnie się nie sprawdził. Protina FAT i amirap efekt. Po protinie u wycielonych nie podskoczyła energia ale po amirapie faktycznie spadł mocznik. Ale mleka nie było więcej, za to koszty duże. Może te zwykle rzepak i soja dają radę ale mi przeszła ochota na eksperymenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 Weżmiesz na próbę 1 t,a ci co rusz wydzwaniają jaki efekt,a ja na to ,,w tej cenie co za to nakupię rzepaku,się da bydełku,i przynajmniej wyjdzie więcej białka i energii i kilogramów'',a oni buuuuu [z agroloku]😜.No z energią to nie wiem,bo to ponoć ,,dopracowane'' całe ziarna z olejem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Nie zauważyłem u siebie skoku energii na tabulogramach. Moze żeby to działało trzeba się nad tym bardziej pochylić ale za te cenę chyba lepiej dorzucić jakiś tłuszcz chroniony albo mocniejszą pasze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Ja 3 miesiące stosowałem i efektów brak. Szło 250kg na tonę amirapu 

może kiedyś jeszcze z innym żywieniowcem wprowadzę ale póki co zwykłą daje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Swoją drogą, jak zamawiałem to tona protiny kosztowała prawie tyle co tona Soi non gmo I suchego ziarna kukurydzy. Może bez 100 czy 150 zł. Jak nie było efektów to zywieniowiec zalecał dawać jeszcze więcej i częściej, w mniejszych partiach. Nie zastosowałem się i nie pociągnąłem tego dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    597
Dnia 16.07.2020 o 22:33, pedro2 napisał:

Jaką masz stratę na mleku przez koronę, a jak opas w dół poleciał? W porównaniu do zeszłego roku na opasie było -2zl na kilogramie. 

Druga sprawa to radził bym wstrzymać się z liczeniem kasiorki bo jeszcze może jeden hvj z tego być jak to często bywa z pomocami 😉 zaraz coś wymyślą, w nocy podpiszą i dostaniemy ochłapy za 2-3lata moze. Nie chce mi się wierzyć, że dostanę pomoc w takiej kwocie. Przewertowałem księgę i było 33opasy + krowy= 17tys nie uwierzę dopóki nie zobaczę na koncie. . 

Nie mówię o stracie na koronie, mówię o stracie na suszy z roku 2019. Wtedy musiałem dokupić kilkadziesiąt bel, pomocy nie dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario98    7
Dnia 18.07.2020 o 08:13, tumiwisizm napisał:

Swoją drogą, jak zamawiałem to tona protiny kosztowała prawie tyle co tona Soi non gmo I suchego ziarna kukurydzy. Może bez 100 czy 150 zł. Jak nie było efektów to zywieniowiec zalecał dawać jeszcze więcej i częściej, w mniejszych partiach. Nie zastosowałem się i nie pociągnąłem tego dalej.

Chodzi mi bardziej o ten tłuszcz chroniony w protinie. Kobita z agroloku mi tlumaczyla, ze sojowy nie obciaza wątroby tak jak palmowy. Pytanie czy to prawda? Szukalem w necie informacji i nigdzie nie znalazłem zestawienia roznic pomiedzy tymi tluszczami a przeciez powinny byc jakies publikacje jesli rzeczywiscie istnieje roznica w efektach stosowania. Chce zmienic lub zmodyfilowac rozdojeniowke bo ta ktora daje jest srednio smakowita. A to najpewniej przez tluszcz chroniony. 

Amirap stosowalem i tez nie widzialem wymiernych korzysci. A teraz tak zmieniac pasze co dostawa to tez glupiego robota bo krowy pierdolca dostaja. Jak zmienic to raz ale na cos na prawde lepszego. 

Widze slaby odzew na temat protiny z czego wnioskuje, ze malo jest chetnych na ten produkt i temu tak agrolok wydzwania i na uszach staje zeby tylko przekabacic rolnika. Oni są cwani bo najpierw dzwoni zywieniowiec i przeprowadza wywiad jakie pasze stosuje, parametry mleka itd. Potem oczywiscie gadka ze on NIE JEST handlowcem a zywieniowcem i ceny nie poda. I to ze NIE JEST zywieniowcem powtarza kilka razy. No i po takiej rozmowie kieruje sprawe do handlowca. Dzwoni handlowiec i gadka w stylu: "to jak tam ile pan ton by potrzebował"? No rozwalają mnie czasami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

Z tego co mi mowil jeden gosc, to ta cala protina to sie nadaje bardziej do swin niz do krow bo ma jakiegoś tluszczu za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Nikt się nie odzywa bo nie ma za bardzo o czym mowic. Sensacji nie ma, nawet jak ci po tym mleko podskoczy to pieniędzy z tego miał nie będziesz. Jak chcesz lepszych rozdojeniowek to kup droższa pasze z dodatkowym białkiem i glikolem albo pokombinuj z tłuszczem chronionym. Co do strategii handlowych- każdy ma swoje ale jak ktoś jest żywieniowcem w firmie x, pracuje na tych produktach i nie chce poinformować albo nie wie ile kosztują to trochę śmiech na sali. Mnie osobiście irytuje ich podejście i nie handluje z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areek9869    71

Ostanio słuchałem webinaru na temat tych cudownych preparatów(protina) i wg mnie lepiej za te pieniądze kupić lepszą paszę tak ja pisze kolega wyżej . Stosowaliśmy ponad 3 miesięce i efektów nie było żadnych. Po przekazaniu info do handlowca, że efektów nie ma żadnych skończyły się telefony z ciągłym namawianiem 🤷‍♂️ Współpracuje ktoś z agrocentrum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Czy ktoś ma takie poidła w stanowiskach? Podoba mi się wielkość misy. Tylko ciekawe jak z wykonaniem korpusu🤔

Poidło

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Ja właśnie teraz wykanczam obore i takie zastosowałem. Zobaczymy za kilkanaście dni jak się sprawuje. Przepływ wody to mają naprawdę konkretny w porównaniu z takimi standardowymi z zeliwnym językiem. 

Edytowano przez Pawel29
Ort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj