danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
areek9869    71

Ja podaje glukozę dożylnie w cięższych przypadkach, a tak profilaktycznie mieszam sobie pół na pół glikol z gliceryną i drencherem 300g do pyska, nie ma opcji zalania , kiedyś butelką, ale prawie dwie krowy bym załatwił i zainwestowałem w drencher, który fortuny nie kosztuje (80 zł), a jest dużo bezpieczniej aplikować nim 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja właśnie wlewał butelkę ale trochę się teraz boję tak robić. Mógłbyś pokazać zdjęcie lub link jak twój  wygląda. Trzeba wlać do niego glikol i włożyć krowie do pyska ta rurke i wcisnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194
dominik1703 napisał:

Część, jakie dodatki paszowe polecacie na ketozę? Chodzi o to żeby miało jak najwięcej energii. Wydaje mi się, że najlepszy będzie glikol ale trochę boję się go dawać żeby nie zalać płuc. Ma ktoś sprawdzony sposób jak wlewać żeby nie poszło na płuca?

są bolusy energetyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areek9869    71

Tak dokładniej wkładasz tą "rurkę" do pyska i tam wyciskasz zawartość tuby. Wpisz w Google drencher i masz tam na początku linki do allegro. Ja dostałem to od szefa za free. Zamawiał większe ilości i dostał jakiś gratis. Jeżdżąc w terenie u ludzi często pytają właśnie o takie drenchery, żeby samemu wlać nie wołając weta i nie załatwić krowy przy okazji . Bolusy też można, ale z tego co widzę, boją się rolnicy(większość) sami wkładać. A każde włożenie kosztuje, więc taki drencher jest alternatywą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194

czy bolus czy wlewka to bolus bezpieczniejszy i dłużej działa nie wiem czego się bać🤔

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areek9869    71

Też tego nie rozumiem, ale jak dzwoni klient, żeby przyjechać mu włożyć jego aplikatorem bolusy to taki mam wniosek, że po prostu się boi🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194

jak się boja takich rzeczy to nie wiem czemu chodują zwierzęta dzisiaj trzeba być elastycznym zrobić podstawowe zabiegi bo obsługa z zewnątrz drogo kosztuje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Panowie jak to jest z ubojem gospodarczym jalówki? do jakiego wieku można ja trzymać według agencji zanim dostanie obuchem miedzy uszy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

U was teraz też tak białko poleciało , za czerwca mam 3.0 a kwiecień 3.3-3.4. Mam tak co roku. Da się to jakoś podciągnąć czy po prostu tak ma być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194

perkins zbadaj w innym labolatorium strasznie duży spadek chyba że dużo krów świerzo wycielonych i ogólnie zmiany w żywieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Od temperatury jeszcze nie. Parametry zawsze trochę spadają w upał. A jak trochę żarcie się zgrzeje to wszystko w dół ma prawo pójść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie...grzeje Wam sie tmr? Mimo iż dodajemy sorbinian tmr wciąż sie zagrzewa. Do tej pory wszystko było ok. Nie wiem co myśleć mam podejrzenia co do niego. Sorbinian wzięty z tego samego źródła co zawsze, niby wygląda tak samo ale jakby gorzej sie rozpuszcza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
2 godziny temu, dabrowskit napisał:

A jak litry spadły wam już ?

U mnie 100 l na dzień. Kierowca mówił że ponad tysiąc na trasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Grzeje. U mnie idzie kwas propionowy. 

Tylko u mnie idą na łąkę. Zrobię żeby do rana wyjadły i git. 

No i na mykotoksyny zwiększyłem żeby zapaleń nie przybyło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

narazie spokój i oby jak najdłużej, po 50 gram na sztuke soli idzie.

jak zacznie się grzać to tmr 2 razy dziennie w tamtym roku sprawdziło się w 100%

mleko narazie się jescze trzyma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    231
kr9292 napisał:

2 godziny temu, dabrowskit napisał:

A jak litry spadły wam już ?

U mnie 100 l na dzień. Kierowca mówił że ponad tysiąc na trasie

To i u mnie podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159

Jak tam startujecie już z drugim pokosem? U mnie DSV2013 za tydzień będzie się nadawać do koszenia A starsze łąki za niecałe 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj