danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz20    710

Cytując mojego inseminatora o pytanie jak podchodzą do tego w okolicy rolnicy "po pytaniu czym kryć - najtańszym i na mleko" 🤣

  • Haha 1

Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
5 minut temu, slawek74 napisał:

Radek pochwal się jak dobierasz buchaje?

Który umie skakać 😂😂🐂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nooo..nikt jeszcze wielu rolnikom nie powiedział, ze najwazniejsze jest zywienie, a to "mleko" to ma odziedziczalnośc...no właśnie...jaką? 🤣 

Zresztą mi to tam obojetne czym kto kryje 😁 jak zadowoleni to co 😁😁😁   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192

Paulina patrz wyżej😁 jak ja robię to temat rzeka dobrze że są na forum osoby takie jak Ty mobilizujace do dzialania lub takie co odwalają lipe i wiem jak nie robić czasem glupie komentarze mobilizują do działania mam syna 20lat który też mnie mobilizuje i duuużo pomaga

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Mam pytanie na ile tygodni zasuszyć krowę która ma za sobą najpierw pierwszą długą laktację z wydajnoscia ponad 10tys za 305dni i teraz druga laktacje w ktorej jest ponad 11 tys za 305 dni? a doi się ponad rok i musi się jeszcze podoić z 5,6 miesięcy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, slawek74 napisał:

Paulina patrz wyżej😁 jak ja robię to temat rzeka

Ty to w ogóle bajkopisarz 😝😝😝😝😝

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

@poziomka moim zdaniem około 2 miesiące przed planowanym porodem, chyba że sama zarwie mleko. Ale co ja tam wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192
poziomka napisał:

Mam pytanie na ile tygodni zasuszyć krowę która ma za sobą najpierw pierwszą długą laktację z wydajnoscia ponad 10tys za 305dni i teraz druga laktacje w ktorej jest ponad 11 tys za 305 dni? a doi się ponad rok i musi się jeszcze podoić z 5,6 miesięcy ?

wszystko zależny od kondycji grunt by nie zatuczyć Paulina?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

U mnie przy doborze byków najważniejsze parametry to: zdrowotność (nogi i racice, długowieczność), somaty, wymię, wydajność, płodność i łatwość porodów (szczególnie dla jałówek) ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, poziomka napisał:

Mam pytanie na ile tygodni zasuszyć krowę która ma za sobą najpierw pierwszą długą laktację z wydajnoscia ponad 10tys za 305dni i teraz druga laktacje w ktorej jest ponad 11 tys za 305 dni? a doi się ponad rok i musi się jeszcze podoić z 5,6 miesięcy ?

pytanie jak wygląda?? ile w tym momencie daje mleka?? 

 

1 godzinę temu, RusiL napisał:

@poziomka moim zdaniem około 2 miesiące przed planowanym porodem, chyba że sama zarwie mleko. Ale co ja tam wiem...

wiesz wiesz, tylko rzadko się udzielasz :)

@slawek74 masz oczywiście rację, czasem niestety nie udaje się nie zatuczyć 😩 wstawię moze jutro zdjęcie mojego misia, ktory chyba nie zmiesci się do robota w tej laktacji 🤣🤣🤣 tylko, że akurat taka jej uroda, czy poczatek czy koniec laktacji wyglada tak samo 🤭 15tys za laktację...

1 godzinę temu, Optimus napisał:

Coś dla Pauliny 😀ten u mnie idzie na jałówki teraz

1585485411188132808357467239628.jpg

Dzięki. Nie korzystam z ABSu, ale niestety ten odpada, muszę teraz unikać potomków Sympatico, bo mam mega dużo sztuk pokrytych lub dzieci buhaja PatRed 😋 Co na krowy dajesz??

55 minut temu, mfek3050 napisał:

U mnie przy doborze byków najważniejsze parametry to: zdrowotność (nogi i racice, długowieczność), somaty, wymię, wydajność, płodność i łatwość porodów (szczególnie dla jałówek) ;) 

trochę dużo tych parametrów na jednego buhaja, ja trochę już mądrzeję i przestawiam się na dobór na kilka buhajów poprawiających określone cechy, a resztę w normie, ale nie wybitnie :)

Jeśli my bedziemy miec jednak chociaz wiedzę minimalną na temat cech, dziedziczenia, analizy liniowek, to nie będą wciskać nam partacznych byków za kupę kasy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
3 godziny temu, Paulina1985 napisał:

nooo..nikt jeszcze wielu rolnikom nie powiedział, ze najwazniejsze jest zywienie

Możesz walić jak grochem o ścianę. Ja to już tematu unikam, bo przecież od osypki krowy zapaleń dostają, a od kiszonki się zakwaszają. Wodę im trzeba zakręcić, bo rozlewają. Jak można w zasuszeniu kukurydzy nie dać, kiedy ryczy...😆

Insyminator drogi, bo wziął za usługę i nasienie 50zł 😂

I to wina byka, że się cielak 70 kg urodził, krowa zdechła i to podobno hf miał być.

Takie to na żywo rozmowy miałam. Siedziałam i słuchałam i za wami tęskniłam😄

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No cóż...wina leży po obu stronach, gospodarz ufa inseminatorowi i to już jest jego błąd, a inseminator ma interes zacielić, ale niekoniecznie dać jakiś wybór buhajow gospodarzowi, a już na pewno w jego zakresie obowiazkow nie lezy dobor buhaja do stada. 

Dlatego znajdźmy osoby zaufane, specjalistę, chociaż kolegę, który nam lepiej zyczy niż sąsiad zza miedzy i ma jakieś pojęcie 😝 🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może ktoś wyrazić opinię na temat buhajów Jefe, Silicon i Powerman? Według indeksów wyglądają nieźle i inseminator bardzo je chwali. Ale czy warto w ogóle je brać

Screenshot_20200329-190956_Drive.jpg

Screenshot_20200329-190802_Messenger.jpg

Screenshot_20200329-190742_Messenger.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Ja ostatnio robiłem dobór, wysłałem  8 buhajów jakie chcę to tylko jeden wszedł na jałówki jak trzeba i dwa na krowy, więc jak tu zamawiać na oko 🤷

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To zależy jakie stado...jak duzy inbred i kryjesz tylko w hfie to trzeba pilnować 🤷‍♀️

@rolas360 pierwsze pytanie to jak długo są w katalogach. Czy to swieżynki z genotypowania, czy już są kilka wycen. Ja obiektywna nie jestem, bo kocham wycenę konwencjonalną 🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Paulina1985 Powerman to świeżynka z katalogu 2020 A Jefe i Silicon są w katalogu z 2019 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To stawiałabym na coś co już trochę wisi.  Ale decyzja należy do Ciebie. 

Nie znam tych ich oznaczeń, ale chyba powerman ma gen bezrozności i RC - red faktor?

Co chcesz poprawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Głównie mleczność i budowę wymienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj