danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Gość   
Gość

Nigdy nam się to nie zdarzylo 😳  

Podejrzewam, ze to nie to samo co skręt w trakcie porodu gdzie lekarz może przytrzymać macicę przez otwarty kanał rodny i trzymając za cielę w środku odkręcać 😳 

Badał rektalnie i to stwierdził???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

wiem że w takiej ciąży może to być problem, dlatego pytam czy póbował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    436

Wczoraj wycielona jalowka wieczorem. Przy doju dawala z jednego strzyka. Myslalem ze popusci rano ale nic z tego? Bardzo skomplikowany jest zabieg udrazniania kanalow strzykowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
30 minut temu, Paulina1985 napisał:

Nigdy nam się to nie zdarzylo 😳  

Podejrzewam, ze to nie to samo co skręt w trakcie porodu gdzie lekarz może przytrzymać macicę przez otwarty kanał rodny i trzymając za cielę w środku odkręcać 😳 

Badał rektalnie i to stwierdził???

 

W niedziele mlody lekarz śtwierdzil ze to księgi ale w poniedzialek przyjechal taki doświadczony i przez usg stwierdzil skret. Powiedział ze 1/10 przypadkow uda sie operacja ale jak macica bedzie juz sina to po krowie i nic z niej nie bedzie a tak to chociaz na mieso pare groszy, a obracac to nie przejdzie bo ona moze znowu sie obrocic i ze to nie ma sensu. Szkoda bo jedna z najlepszych pierwiastek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kuuurcze, szkoda...współczuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

ja na twoim miejscu próbowałbym chociaż spróbować odkręcić, a nóż się uda, ale na zabieg bym się nie pisał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200
30 minut temu, damiano12332 napisał:

W niedziele mlody lekarz śtwierdzil ze to księgi ale w poniedzialek przyjechal taki doświadczony i przez usg stwierdzil skret. Powiedział ze 1/10 przypadkow uda sie operacja ale jak macica bedzie juz sina to po krowie i nic z niej nie bedzie a tak to chociaz na mieso pare groszy, a obracac to nie przejdzie bo ona moze znowu sie obrocic i ze to nie ma sensu. Szkoda bo jedna z najlepszych pierwiastek.

 Zawsze z najgorszą hol...[holenderką]😔😉,nie masz problemów i dożywa sędziwego wieku w zdrowiu,i nie ma na co ją zamienić,tak szybko wypadają lepsze. Mam taką co żyd za nią oczy wypatruje z 3 rok. Mleka,, szklanka'',a somatyka zawsze ok 70000,no normalnie żal sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    228
Paulina1985 napisał:

kuuurcze, szkoda...współczuję...

Mam do Ciebie pytanie. Czy mogą być beztlenowce w nowy zaczętym worku preparatu mlekozasępcznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    228

jedna jałoszka tygodniowa z nocy padla. Wzdeta była . Jeszcze dwie są wzdete. Lekarz mój mówi ze mogą być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mialam takie przypadki. nawet sekcje robilismy. Powodem nie bylo mleko tylko wrzod trawienca lub przemieszczenie trawieńca. Cielę wspaniale piło jednego dnia zeby kilejnego padłi, pod skórą wyczuwalne powietrze na calej powierzchni ciała. Przemieszczenie trawienca nastąpilo wczesniej, cielak zyl normalnie, w nocy doszło do skrętu i jego peknięcia, wszystko wylało się do otrzewnej i padł w kilkanascie minut.

Czy trawieniec nie jest przemieszczony? to "zwykłe" wzdecie? wzdyma się zwacz, w ktorym nie powinno być mleka, natomiast przemieszczenie trawieńca i jego zgazowanie moze tez wygladać jak wzdęcie zwacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    228

Tym 2 podałem pyralgine i przeszło narazie


Tym 2 kolejnych podałem szybko pyralgine i przeszło na ten moment

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie powodem na pewno nie byly beztlenowce w preparacie, bo na ponad 20odpajanych cieląt takie przypadki były incydentalne. Prawdopodobnie powodem był stres, brak pobrania paszy(lub wody), następnie dużo podskoków lub ruchu (cos jak u buhajow niby sie zdarza, ze skaczą na krowy z niewypelnionym żwaczem). 

A takie "zwykłe" wzdecia u cielat mialam jak w suchym tmrze bylo za mało włokna (i struktury), dochodzilo do nadmiernej fermentacji, kwasicy, wzdęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

U mnie jak krowa miała skręt macicy to wyglądało że będzie się cielić tj tupała podnosiła ogon ale np. worka owodniowego nie było. Wezwałem weta za 2 dni to stwierdził że ona już się zamyka. Dał coś na rozluźnienie macicy i próbowaliśmy ciągnąć(wtedy młody wet jeszcze nie wiedział że to skręt. Namacalnie wyczuł że cielak jakoś dziwnie ułożony. Wezwał posiłki i drugi wet stwierdził że to skręt i za pomocą długich sznurów przewrócili krowę i przekręcili ją przez kręgosłup. I po tym cielaka wyciągneliśmy normalnie z tym że już martwego. Krowa dostała zapalenia macicy a może pochwy ale po kuracji antybiotykowej zacieliła się po 2 miechach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Praktykuje ktoś odchów cieląt na produktach Kaliber z De heus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

używam ich suchego tmru już tylko. Kiedyś uzywalam musli i kiedys uzywałam preparatu kaliber GOLD. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli warto spróbować? Bo dotychczasowe mleko josery pobierają dobrze Ale jest kłopot z pobieraniem musli z sano których już 3 worki poszły w błoto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja używam od kilku miesiecy z Piasta i pobranie jest mega dobre. Wcześniej z Biofeedu i było Ok. A wczesniej z DeHeusa i bylo źle. Moze coś zmienili i teraz jest Ok, ale juz nie wrocę do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328

Ja stosuje musli sano i mam takie pobranie , że już zaczynam je owsem odchudzać bo oni bez przerwy by tylko te musli jedli , jeden nawet potrafi z kojca wyskoczyć aby z wiaderka zjeść .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszystko zależy od oczekiwań hodowcy. Kogos zadowala jedzenie musli po dwoch tygodniach a innego od czwartego dnia..

Poza tym jakośc preparatu mlekozastępczego i dostęp do wody ma znaczenie. Po 3tygodniu zycia to już suchy tmr wchodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tmr z dehausa, jalówka tylko czeka aż dostanie, musli nie chciała jeść, dłubała tylko mordą, siana też nie bardzo, sianokiszonke na słońcu wysuszę to wpierdziala i ryczy żeby dać jeszcze, dziwna bska mi się trafiła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj