danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Primula94    373
13 minut temu, marcinffff napisał:

@Primula94 mam rurę, nawet obecnie przerabiam, tzn do przodu przesuwam i w dół. Garby trochę się robiły tym mniejszym mućkom. 

wg kalendarza rujowego jadę

 

No i od tej rury puchna mocno nogi, u mnie tak bylo, pozdejmowalem rury z jednej strony i obrzeki nóg sie skończyły (tylko krowy brudne).

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devon    1

Hej. Czy możliwe że  grzyb w paszy rozwalił mi skuteczne zaciemnia ? Pod kątem  jakich chorób  warto zbadać  krowy z takimi problemami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

U mnie pierwiastki i jak krowy urodzą jałówki to zazwyczaj dzień krycia lub 2-3 od tego dnia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6793

No i wycielila się 😛 rozciąłem szwy to nogi same wyskoczyły hehe trochę pociągnąłem i cielak wyskoczył, za 15 min wet znów zaszył i mogę spać spokojnie 😛 na pocieszenie zostało mi ze ładna Norweżka przybyła do stada 😛

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bop23    84
1 godzinę temu, marcinffff napisał:

daj trochę szczęścia , 7 byków 2 jałoszki od stycznia , jedna padła :/ czym te krowy stare wymieniać

Ja mam od połowy listopada 16 byków i 2 jaloszki to jest seria...... w cieletniku pajęczyny sie robią....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, radekz200 napisał:

No i wycielila się 😛 rozciąłem szwy to nogi same wyskoczyły hehe trochę pociągnąłem i cielak wyskoczył, za 15 min wet znów zaszył i mogę spać spokojnie 😛 na pocieszenie zostało mi ze ładna Norweżka przybyła do stada 😛

👏👏👏👏👏👏👏👏 jupi  !!! A gdzie zdjęcie  !!?!?!?!?!?!?!?!? 😁😁 

8 godzin temu, marcinffff napisał:

 

istne zoo się zrobiło w tej oborze. HF SM siwe (po RW) RW , 

to muzyka dlaa moich uszu...oczu 😍😍😍😍😍😍😁😁😁😁😁 kooolooorooowoooooo 🤣 

7 godzin temu, devon napisał:

Hej. Czy możliwe że  grzyb w paszy rozwalił mi skuteczne zaciemnia ? Pod kątem  jakich chorób  warto zbadać  krowy z takimi problemami?

Możliwe. Daj do paszy mycosorbant jakiś 🤷‍♀️ nie bardzo jest co badać w krowie, bo zawartosci grzyba w krowie nie zbadasz...

8 godzin temu, Troker1979 napisał:

Toż ty dla mnie jak wyrocznia na tym forum więc pytam ile dni średnio z doświadczenia przyjąć ile taka ciąża trwa

ale śmieszne 🤣  Ja jestem leń i oblicza za mnie komputer 🤭🤭🤭 podaje dzien zasuszenia idzien wycielenia :)

Musialabym sprawdzic na ile mam dni ustawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

o o o o o.takie takie coś 😁 bedę szukac zaraz, pierwsze co to na gospodarskim zlomie 🤣 a sprezy e nawet w mojej srebrnej szczale wymienial, ale zlamana w polowie.

Ogłoszenie Parafialne (Piotr Zaremba_Pamietnik zootechnika) 

☝️☝️☝️Za ok 2 max 3 mc będzie do kupienia od jednego z moich hodowców ciekawa partia 10 jałówek. Genetyka 100% sim pod oceną PFHBiPM ok 7 800 kg/rok przy żywieniu pastwiskowym. Duży kaliber. Wysoka kazeina. Osoby zainteresowane kupnem CAŁEJ partii proszę o kontakt na…messenger☝️☝️

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Paulina1985 Orientujesz się w jakiej cenie te jałówki? 

jest gdzieś do pobranie ten kalendarz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@matik123  na FB albo You tube znajdz Pamietnik Zootechnika albo Piotr Zaremba, on odpowie na pytania. 

O kalendarzach kiedyś @przezuwaczka pisala gdzie zdobyć 😁

albo @danielhaker???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chodzi o ten dla wszystkich sztuk. Ja bym wolał zrobić to w programie ale rodzice wolą na papierze :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Jakby to były czyste NRF albo Jersey to bym kupił  😁🤣 

Jeszcze mogłyby mieć 9000 . Zootechnik co u mnie doi , mówił ,że gość ma właśnie takie sztuki i doi od nich ponad 9000 u nas na podlassiuu .

Edytowano przez GrzesiekAgro
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Ja mam taki w każdym pomieszczeniu i w domu. Proś o takie zootechnika😉

20191126_213409.jpg

Blattin(jeśli się nie mylę) miał na ten rok kalendarz ścienny z datą wycielenia przy każdym dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
32 minuty temu, GrzesiekAgro napisał:

Jakby to były czyste NRF albo Jersey to bym kupił  😁🤣 

Jeszcze mogłyby mieć 9000 . Zootechnik co u mnie doi , mówił ,że gość ma właśnie takie sztuki i doi od nich ponad 9000 u nas na podlassiuu .

Przy pastwiskowaniu ma 9 tyś? Mi te niecałe 8 przy pastwiskowaniu i jak najmniejszych kosztach jak najbardziej by wystarczyło. 

@Paulina1985 Napisałem maila. Się okaże co za temat z tymi jałówkami ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
34 minuty temu, GrzesiekAgro napisał:

Jakby to były czyste NRF albo Jersey to bym kupił  😁🤣 

Jeszcze mogłyby mieć 9000 . Zootechnik co u mnie doi , mówił ,że gość ma właśnie takie sztuki i doi od nich ponad 9000 u nas na podlassiuu .

zalezy jak żywione. tam jest napisane, ze pastwiskowane, wiec niski koszt utrzymania raczej a nie mocny tmr caly rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

No fakt nie doczytałem. Ale to tak samo , jak w Holandii na życicy , chodzą hf i dają 12000. Ziemia super i wody nie brakuje , jak coś to podlewają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6793

A ja kiedyś dostałem z ekoplonu taki kalendarz na którym jest data inseminacji a obok data wycielenia i nie musze liczyć w pamięci 😛 ps u mnie wet jak wydrukuje potwierdzenie inseminacji to tam jest podana planowana data USG data zasuszenia i data wycielenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6938
matik123 napisał:

Chodzi o ten dla wszystkich sztuk. Ja bym wolał zrobić to w programie ale rodzice wolą na papierze :) 

Jeżeli tylko wycielenia Cię interesują na tym kalendarzu to zapytaj tam gdzie pasze bierzesz czy nie mają kalendarza wycieleń. Blattin takie kalendarze rozdaje ale inne fitmy pewnie też. MCHiRZ też takie ma. U mnie to od razu lądowało w koszu 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    305

kalendarz ścienny z federacji też ma te terminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    305

a mnie co roku zootechnik pyta czy chce. postaram się wrzucić zdjęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

od razu wez od zootechnika i koledze byś wysłał 😁😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj