danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
radekz200    6716

Kukurydze to ja zwykłym agregatem elegancko wyrównam 😛 gorzej z trawa ale tez mam uczepiony zawsze trochę wiecej kg, sąsiad aktywna rozgarniał zyto ale słabo było pocięte to i efekt rozgarniania był słaby 🙂 kiedy ruszacie z drugim pokosem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nic nie padało, nawet kropli. Dziś tylko coś w nocy zwilżyło piach to o 9:00 już śladu po tym nie było. II pokos nie istnieje, wypalone albo krowy już zjadły. Do kukurydzy to mam spych do śniegu i idzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Drugi zebrany. Ale takiej małej pryzmy to dawno nie było. Jak w lato nie popada to trawa uschnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

U mnie dzisiaj 5mm spadło 😛 tam gdzie łąki niżej to trochę trawy jest a na górkach to wypaliło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Ja jestem po drugim pokosie zycicy wielokwiatoej. 7 balotow z 0.75ha tak spalilo, ze niechce odbic. Pierwszy pokos 23 baloty z 0.75ha. Moglobyc super, a wyszlo jak zawsze :) Laki torfowe jako tako jeszcze sie trzymaja, ale do drugiego pokosy z lak jeszcze daleko

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1230    3

Ja myśle ze pod koniec lipca juz bede kosił bo trawa wmiarę rośnie dzis w nocy troche jeszcze popadało ale jak ostatnio nawozy siałem to kałuże wody stiją i mokro jest ale to torfy są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192

U mnie jeszcze rośnie pierwsze w deszcz kosiłem to z drugim poczekam trochę popaduje to podrośnie😃 i masy nabierze a to już będzie zapas albo na sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie mamy już dobrej oferty na testy. Dać 150 od przyczepy zalac kocioł i jeszcze ciągnik swój piłowac sredni biznes. A Fendta drugi raz nie chca dać 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie jest duzo mniej niektóre łąki nawet lepsze niż pierwsze średnia wyjdzie podobna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

hmm a azotany z nawozów już rozłożone? białko no super teraz ale..., "mleko na sprzedanie" . dziś polało konkretnie... sąsiedzi leżące żniwa będą mieli, nie podniesie się nie skracane :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

Czego połowy nie ma ? Jak trawy to zawsze drugiego mniej niż pierwszego

Tego co na zdjęciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

podniesie się, dobrze że gradu nie było, gnojowice we wtorek pod 2 pokos ciągałem dopieru, awarie za awarią... na torfach ma 30 cm trawa kładzie się bez nawożenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
7 minut temu, kr9292 napisał:

Tego co na zdjęciu.

Patrząc na poyebana pogodę to się nie dziwię że ludzie idą w qq jak Ty, a nie trawy. 

Qq jak na zdjęciu wyżej, nie jest źle i jakoś rośnie ale trawa to porażka 

13 minut temu, damianzetor9540 napisał:

 

 

20190621_133148.jpg

 

 

20190614_135511.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj