danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

robert1226    1659

A może powtarzała i nie zapisałeś albo jakaś inna pomyłka czasem się coś przeoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    4032
1 godzinę temu, ChiquitaB napisał:

Tylko One już są po mleku. W kojcu 5szt. Zamówiłem kolczyki zobaczymy co wyjdzie

Krowa już 3 tyg po terminie zero wymienia, na łapę cielna. Wet przyjechal i cielak jest ale siedzi głęboko i nie wie czy żywy czy nie. Kazal dzwonić po tygodniu może inaczej się ułoży. Miał ktoś coś takiego?

Ja miałem. Pierwszy wet twierdził że wszystko ok. Dopiero drugi który bardziej rozrodem się zajmował stwierdził że cielak jest zmumifikowany i trzeba wywołać poród. Z krowy nic nie było bo nie nabrała wymienia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    308
ChiquitaB napisał:

Tylko One już są po mleku. W kojcu 5szt. Zamówiłem kolczyki zobaczymy co wyjdzie

Krowa już 3 tyg po terminie zero wymienia, na łapę cielna. Wet przyjechal i cielak jest ale siedzi głęboko i nie wie czy żywy czy nie. Kazal dzwonić po tygodniu może inaczej się ułoży. Miał ktoś coś takiego?

Miałem mumię ale u jałówki. Wet widział na USG i wyjazd na kotlety. Dodatkowo tego samego roku wodomacicze u krowy, drugi taki przypadek w 25 letniej karierze zawodowej weta....ale po kuracji hormonalnej zacielona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    793

Dzisiaj był i mówi że raczej żywy. Czekamy dalej krowa je i normalnie funkcjonuje. Zawsze można wywołać poród. Zawsze odrazu w sola wrzucam zacielenia i w sumie raz badana na potwierdzenie.

Jak tam u was dopłaty spływają? Dzisiaj widzę że u mnie obsługa wniosku zakończona ale jeszcze decyzji nie ma ani kwot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    308

Na epue takie rzeczy można podejrzeć 😉 a dziś przelew przyszedł z resztą doplat🤑

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    793

Powiem szczerze że kombinując z ekoschematami na pewno można więcej wyciągnąć niz wcześniej kasy. A jak ktoś tylko podstawę robi no to bez szału. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    422

Co polecacie zasiać na poplon po jęczmieniu ozimym? najlepiej, żeby zasiać jeszcze pszenice na jesień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    793
Napisano (edytowany)

Zależy czy chcesz najtaniej czy żeby ziemia i roślina z tego coś miala to jakieś rośliny wiążące azot plus głęboko korzeniące żeby np składniki podciągnęły do góry

Przyszedl sms że decyzja już do dopłat jest.

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7526
21 minut temu, SamaPrawda napisał:

Co polecacie zasiać na poplon po jęczmieniu ozimym? najlepiej, żeby zasiać jeszcze pszenice na jesień

Gryka

Sąsiad miał

Pięknie wyrosła do końca września 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    950
3 godziny temu, ChiquitaB napisał:

Powiem szczerze że kombinując z ekoschematami na pewno można więcej wyciągnąć niz wcześniej kasy. A jak ktoś tylko podstawę robi no to bez szału. 

nakombinowałem gorzowskiej xD , tylko qq nie wschodzi już od ponad tygodnia ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    422
ChiquitaB napisał:

Zależy czy chcesz najtaniej czy żeby ziemia i roślina z tego coś miala to jakieś rośliny wiążące azot plus głęboko korzeniące żeby np składniki podciągnęły do góry

Przyszedl sms że decyzja już do dopłat jest.

chyba najbardziej chciałbym to skosić na kiszonkę, ziemia 2/3 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    373
1 godzinę temu, SamaPrawda napisał:

chyba najbardziej chciałbym to skosić na kiszonkę, ziemia 2/3 klasa

Życice westerwoldzka z wyka jak dobra Ziemia to urośnie i jakościowa pasza będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    373
Napisano (edytowany)

Jak to zrozumieć? cała fala Mnie ominie 😂 

Screenshot_2024-05-23-12-55-40-741_de.wetteronline.wetterapp.jpg

Edytowano przez dantur96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    4032

Nic nie mów. Mnie wszystko omija. Rano 100% szans na burze , teraz już 30%. A nie będzie nic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    373
Przed chwilą, krzychu121 napisał:

Nic nie mów. Mnie wszystko omija. Rano 100% szans na burze , teraz już 30%. A nie będzie nic 

Mnie tak samo 2/3 km leję mnie omija tylko ze tam akurat idzie rzeka i widać idzie rzeka wszystko ściąga bo idzie wzdłuż rzeki fala 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    4032

To do mnie dochodzi. Chmury się rozchodzą i za mną znowu się tworzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    373

Kilka km odemnie i cały czas leję 

IMG_20240523_134342.jpg

A u Mnie słońce świeci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    793

U mnie wczoraj, 20minut 23l deszczu plus Grad. Na szczęście Grad rowno z ulewą więc szkód nie narobił.

20240522_194515.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    4032

Żeby u mnie 23 l spadły to chociaż byle jaki ale jakiś drugi pokos bym zrobił na torfach. A tak nawet torfy się poddają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    889

Weźcie nie narzekajcie 🤣 ja z kuzynem chyba zaczynę szukać tak chociaż ze 100ha trawy do zebrania na mazurach na spółkę. Nawet nie liczę, że kukurydza w tym roku urośnie. 10ha sianych koniec kwietnia jest ładne(5-6liść), ale pozostałe 4 po gorzowskiej to tak z 3-4% wzeszło a po życie rządki nawet nieźle widać 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj