danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

kampl    105
25 minut temu, artek27 napisał:

Mam propozycje wziaść ziemie w dzierzawe 5.5ha na takich warunkach, że umowa notarialna dopłaty paliwo itd to wszystko moje tylko dla właściciela płace 7.5tys rocznie dzierżawy. Jak myślicie oplaci sie?

U mnie w okolicy jest tak że dopłaty składa właściciel a dzierżawca płaci podatek i 500zl/ha dzierżawy. Podlaskie

U mnie jest dopłata na pół. Podatek raczej na pół a paliwo różnie. Żadnych czynszów, Przepaść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    358
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Wychodzi niecale 1400 zł za ha rocznie. Jak się postarasz to z samych dopłat tyle wyciągniesz. Czyli będzie tą ziemie robil za darmo. A notarialnie na jaki okres ?

Ma takich warunkach ja bym brał. 

Minimum 5lat a najlepiej na 10 chce. A i jeszcze chce takie cos ze co roku plus 5% od tej sumy.

Tak grunty orne.

Edytowano przez artek27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    339

Umowę podpiszesz , dopłaty zabiorą i co dokładał będziesz , jak tak na to wszystko patrzę to całe te dotowanie rolnictwa zaczyna chylić się ku końcowi , za dużo kombinują z tym wszystkim , całe te ekoschematy itp ile ludzi w to weszło ?? 5 -10 % to wszystko , ile tylko na tym zaoszczędzili , na koniec tej dzierżawy już wyjdzie około 2500 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    351
1 godzinę temu, Leszy napisał:

Poje cielaki do 3 miesięcy. 2 to jeszcze nie jest przesada. 

To pewnie mój błąd że wysłodki mokre jej daję. Jutro pojadę po musli i wymieszam lekko z kukurydza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5235

Cielakom dopóki nie zaczniesz znajdować w kale całych ziaren najlepiej podawać, owies z kukurydzą(ziarnem, nie kiszonką) i jakiś granulat, plus oczywiście siano. Kiszonki to później. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    273
6 minut temu, dantur96 napisał:

To pewnie mój błąd że wysłodki mokre jej daję. Jutro pojadę po musli i wymieszam lekko z kukurydza 

Po pierwsze to zabierz kiszonki i daj siano dobrej jakości i musli a preparat mlekozastępczy jeszcze przez miesiąc i przez kilka dni warto coś do niego dodać jakieś elektrolity ja stosuję pecto pro, węgiel też by nie zaszkodził podać na początek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    351
9 minut temu, Leszy napisał:

Cielakom dopóki nie zaczniesz znajdować w kale całych ziaren najlepiej podawać, owies z kukurydzą(ziarnem, nie kiszonką) i jakiś granulat, plus oczywiście siano. Kiszonki to później. 

Z kukurydzy mam tylko kiszonkę i CCM z kukurydzy całych ziaren nie posiadam. A CCM może być? Ale to kiszone też przecież 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    339

Dziś mieszałem swój suchy tmr dla cieląt i jedzą dużo lepiej niż gotowy deheus.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5235
1 minutę temu, dantur96 napisał:

Z kukurydzy mam tylko kiszonkę i CCM z kukurydzy całych ziaren nie posiadam. A CCM może być? Ale to kiszone też przecież 

Sam daje im kiszonkę z kukurydzy, ale jak mają problem to najlepiej tylko suche. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    351

Pojadę po musli jutro. A kukurydzę suchą będę musiał gdzieś kupić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    273
21 minut temu, Supersebusiek napisał:

Dziś mieszałem swój suchy tmr dla cieląt i jedzą dużo lepiej niż gotowy deheus.

Do jakiego wieku cieląt dajesz suchy tmr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

Leszek od kiedy dajesz ten owies i kukurydzę i w jakich ilościach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    608

Ja dziś podpisuję za 1000zł/ha, dopłaty składam ja, podatek płaci właściciel. Tylko martwi krótki okres wypowiedzenia, ale ludzie poważni więc raczej nie będzie źle. Tylko że zwykła umowa dzierżawy, czym się to różni od notarialnej?

12 godzin temu, artek27 napisał:

Minimum 5lat a najlepiej na 10 chce. A i jeszcze chce takie cos ze co roku plus 5% od tej sumy.

Tak grunty orne.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    358
Napisano (edytowany)

U mnie np jak składasz zwrot na paliwo to krzywo patrza na zwykłą umowe najlepiej notarialnie.

A jaki masz okres wypowiedzenia?

Edytowano przez artek27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    105
2 godziny temu, artek27 napisał:

U mnie np jak składasz zwrot na paliwo to krzywo patrza na zwykłą umowe najlepiej notarialnie.

A jaki masz okres wypowiedzenia?

To mój region to chyba jakiś kosmiczny jest. Mam dzierżawy 20 letnie i dluzsze nawet bez umów. Na gębe. Składam wniosek na paliwo i mówię przy składaniu i jeszcze ta pani ten pan. I już sami pytaja czy całe 7ha od tej Pani? Także jest dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12255
artek27 napisał:

U mnie np jak składasz zwrot na paliwo to krzywo patrza na zwykłą umowe najlepiej notarialnie.

A jaki masz okres wypowiedzenia?

ja składam bez umów i nic niktcnie mówi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    608

Właściwie to nigdy się nie zastanawiałem, bo zawsze tylko na swoje się składało, liczbę hektarów do zwrotu akcyzy oni biorą z podatku pewnie? A jak na dzierżawę pisemną to próbować z umową iść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    306

prawda jest taka jak z dopłatami "aby 2 nie składało na tą samą działkę to wsio gra"😉

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Przewódówka Delavala. Ostatnio problem z ogólnymi bakteriami. Dziś patrze a tu w zbiorniku i na pokrywie, połaczeniu z silnikem od pompki osad z mleka. Tak jakby wgl nie myło a w rurach było słychać przelewająca się wodę. Gdzie szukać przyczyny ? Kiedyś miałem zawalone elektrozawory od wody kamieniem ale wymienione. Nie wiem, czy tak było od początku ale jedyne podejrzenie to, że pompka nie opróżnia zbiornika z wody, mleka do zera. Tylko zawsze coś zostaje 

Edytowano przez tomislawwitow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    339
21 godzin temu, pawlak2507 napisał:

Do jakiego wieku cieląt dajesz suchy tmr?

tak do 5 miesięcy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj