danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Mateusz1q    1898
2 minuty temu, damianek2019 napisał:

Ni ch*ja nie dowie się ile ten polmlek płaci o Piątnicy wiadomo 3 Zeta 

Przecież tam każdemu inaczej to jak ma się dowiedzieć, mali robią na dużych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12284

no bo nie ma o kogo pytać 🤭 rolnik z lubuskiego mówił w piątek że ma w półmleku 1.6...


brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1657
8 minut temu, pawlak2507 napisał:

4 lata temu kupiłem kuhna 2.8 a chciałem 2.4 tylko handlowiec mnie namówił na tą szerszą i teraz nie żałuję że go posłuchałem

To dobrego chanlowca miałeś miodwrotnie wciskał już nie pamiętam ale chyba 2,6 , a ja wolałem 3m i taka kupiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    199

Ja kupowałem na wiosnę fendt slicer 320 p. 32 tyś netto z 2020 r stala sobie na placu i czekała na mnie :D zawieszenie zwykle jak przy normalnej rotacyjnej na moje równiutkie łąki się sprawdza. Nie ma się do czego przyczepić jak narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1657

Mam to samo , i ci powiem ze I na nierównych łąkach też bardzo ładnie kupuje tern .

A gdzie brałeś  i czym ja ciągniesz.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1657

Bo pomyślałem że w Gniewkowie bo ja jak swoją brałem to została na placu ta mniejsza i I jedna 3m moja też była z poprzedniego roku tylko ja 2021 w marcu ja zaklepałem za 27500netto i dojechała w listopadzie razem z ciągnikiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    608
1 godzinę temu, pawlak2507 napisał:

4 lata temu kupiłem kuhna 2.8 a chciałem 2.4 tylko handlowiec mnie namówił na tą szerszą i teraz nie żałuję że go posłuchałem

Pogodzę Was i wyślę do Samasza, mają 2,6m :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    199
7 minut temu, damianek2019 napisał:

Czyli jak ktoś oddaje 10 tys na 1,9 niema co liczyć zgadza się?

Powiedz ze chcesz do oddziału końskie i jeśli Ci dadzą taka cene jak tamci mają to będziesz miał 2,2 brutto na pewno. Chcesz nr ? :D

Edytowano przez ubogiwladek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    273
15 minut temu, niesamowity90 napisał:

Pogodzę Was i wyślę do Samasza, mają 2,6m :D

Jakbyś zgadł bo chciałem Samasza ale powiedział żebym tego się nie czepiał i brał kuhna i nie żałuję decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7506
51 minut temu, ubogiwladek napisał:

Ja kupowałem na wiosnę fendt slicer 320 p. 32 tyś netto z 2020 r stala sobie na placu i czekała na mnie :D zawieszenie zwykle jak przy normalnej rotacyjnej na moje równiutkie łąki się sprawdza. Nie ma się do czego przyczepić jak narazie

3,2m na bocznym zawieszeniu? 🙆 Toż to żagiel ponad 4m w transporcie 🤔


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    85
ubogiwladek napisał:

Ja kupowałem na wiosnę fendt slicer 320 p. 32 tyś netto z 2020 r stala sobie na placu i czekała na mnie :D zawieszenie zwykle jak przy normalnej rotacyjnej na moje równiutkie łąki się sprawdza. Nie ma się do czego przyczepić jak narazie

kupowałeś samą kosiarkę czy prasę fendt też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    371
1 godzinę temu, damianek2019 napisał:

Czyli jak ktoś oddaje 10 tys na 1,9 niema co liczyć zgadza się?

Musisz zrobić dobrze języczkiem kierowniczce to i cenę jak w Piątnicy dostaniesz 🤭😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Czy wy też tak macie że spełniacie wszystkie te "unijne"agencyjne normy a dopłaty dostajecie niższe? Dzisiaj przelew 10tys ,niższy niż w tamtym roku jak to interpretować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    4037
7 godzin temu, michal12301 napisał:

Czy wy też tak macie że spełniacie wszystkie te "unijne"agencyjne normy a dopłaty dostajecie niższe? Dzisiaj przelew 10tys ,niższy niż w tamtym roku jak to interpretować 

Tak że Unia będzie powoli zmniejszać dopłaty bezpośrednie żeby w końcu je zlikwidować. Dopłatowcy się zapłaczą i będą musieli podnieść czynsze za dzierżawe pazernym, którym cały czas mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtec123    251

Na wiosnę każdy się śmiał, bo dla 100zł nie będzie się poniżał, a teraz każdy pyta czemu ma niższe dopłaty

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    4037

Staram się za bardzo polityką nie interesować ale już od jakiegoś czasu w eurokołchozie mówią, że w perspektywie 10-20 lat będą dopłaty likwidować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12284

a myślałeś że jak będzie 🤔


michal12301 napisał:

Czy wy też tak macie że spełniacie wszystkie te "unijne"agencyjne normy a dopłaty dostajecie niższe? Dzisiaj przelew 10tys ,niższy niż w tamtym roku jak to interpretować 


Krzysztof81 napisał:

Staram się za bardzo polityką nie interesować ale już od jakiegoś czasu w eurokołchozie mówią, że w perspektywie 10-20 lat będą dopłaty likwidować.

jakie 10🤦 2027 to może już być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    4037

Nie zrobią tego od razu. Są głupi ale nie aż tak. Wiedzą że rolnicy w takiej np Francji to narobią konkretnego dymu. Będą w każdej 5 latce zmniejszać jakieś 25%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1898
7 godzin temu, michal12301 napisał:

Czy wy też tak macie że spełniacie wszystkie te "unijne"agencyjne normy a dopłaty dostajecie niższe? Dzisiaj przelew 10tys ,niższy niż w tamtym roku jak to interpretować 

Skąd wiesz że niższe jak ekoschematow jeszcze nie zaliczkują? Ja będę miał wyższe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    4023

Skąd wiesz że będziesz miał wyższe jak nie wiadomo jakie stawki będą za ekoschematy. A będą pewnie o połowę niższe niż deklarowali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj