danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
13 godzin temu, vat napisał:

Jak wypełniacie tą część przy produkcji zwierzęcej? Wpisujemy tylko to co sprzedaliśmy w ciagu roku? Tzn. Przy krowach mlecznych - mleko krowie, a przy mięsnych sprzedane bydło?

Podajesz to co masz na stanie i wypisujesz koszta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    443

Hej ktoś miał nieprzyjemność z brakiem OC na ciągnik? Dzisiaj zobaczyłem że nie mam opłaconej polisy bo kupiłem w zeszłym roku, wygasła w grudniu i zapomniałem o tym... Nie przedłużyła się bo nowy wlasciciel, ubezpieczyłem dzisiaj. Nic tylko czekać na kare bo na pewno mnie wylosuje kiedyś. Ktoś płacił już taka kare?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Ja płaciłem na busa. 2090zl jak psu w d**e. 

 

Za długo okres żeby pokombinować. 

 

Czekaj na kwit. U mnie trwało to ze 2 miesiące. Wczoraj płaciłem 🤬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223
Dnia 18.09.2023 o 05:32, ChiquitaB napisał:

Tzn ze nie ma tyle składników co podawał. Jak jak osad z czyszczalni dawalem to nawożenie na 2 lata miałem z glowy poza fosforem w drugim roku bo tego zawsze malo we wszystkim

U mnie tata brał to ze 20 lat temu to przez 10 lat nawozu w miejsu w którym była kupka składowana nie trzeba było dawać.

3 godziny temu, tumiwisizm napisał:

Hej ktoś miał nieprzyjemność z brakiem OC na ciągnik? Dzisiaj zobaczyłem że nie mam opłaconej polisy bo kupiłem w zeszłym roku, wygasła w grudniu i zapomniałem o tym... Nie przedłużyła się bo nowy wlasciciel, ubezpieczyłem dzisiaj. Nic tylko czekać na kare bo na pewno mnie wylosuje kiedyś. Ktoś płacił już taka kare?

Za taki okres to chyba z 5 koła teraz liczą. Trochę bez sensu wg mnie.System powinien takie coś wyłapywać że pojazd nie ma ubezpieczenia i automatycznie przedłużać w państwowej firmie i do Ciebie pismo o zapłatę a nie chociażby 2 tysie płacić za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

No tak. Zapomniałem dodać że ja zapłaciłem 2090 za przerwę w oc wynoszącą 17h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    306

1-1.5 kg na sztukę bardziej na parametry niż na ilość mleka. i dodatkowo zapytam czy swoje masz czy kupujesz gotowe w bb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    775

Miałbym swoje ziarno i zastanawiam się czy wejść w to jak karmie qq30kg i sianokiszonka z lucerny 15-20kg.

Opijam  z żoną wygrana

20230919_194918.jpg

Edytowano przez ChiquitaB
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, ChiquitaB napisał:

Miałbym swoje ziarno i zastanawiam się czy wejść w to jak karmie qq30kg i sianokiszonka z lucerny 15-20kg.

Opijam  z żoną wygrana

20230919_194918.jpg

Co wygrałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    306
ChiquitaB napisał:

Miałbym swoje ziarno i zastanawiam się czy wejść w to jak karmie qq30kg i sianokiszonka z lucerny 15-20kg.

ja dawałem 1,5 miesiąca i posłałem próbkę do zbadania na mykotoksyny.... i już nie kupuje więcej. ale chyba zrobię w rękaw z kupionego ziarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    775

Na dzisiaj wystarczy bo rano trzeba wstać a dzieciaki do szkoly. Ladnie wchodzi i glowa nie boli . Polecam kazdemu

20230919_204755.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    300
8 godzin temu, MajsterMarian napisał:

Podajesz to co masz na stanie i wypisujesz koszta 

Tyle że w tej aplikacji nie ma do wyboru np. Krów mlecznych czy mamek ( można wybrać jedynieamki wybrakowane do sprzedaży). Jest mleko krowie, byczki w róznym wieku, jałowki cielne - wskazuje to chyba że w tej tabeli należy wypisać sztuki które sprzedano, będą sprzedane - sam nie wiem... nigdzie nie mogę znaleźć istr. na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7426
56 minut temu, vat napisał:

Tyle że w tej aplikacji nie ma do wyboru np. Krów mlecznych czy mamek ( można wybrać jedynieamki wybrakowane do sprzedaży). Jest mleko krowie, byczki w róznym wieku, jałowki cielne - wskazuje to chyba że w tej tabeli należy wypisać sztuki które sprzedano, będą sprzedane - sam nie wiem... nigdzie nie mogę znaleźć istr. na ten temat

Ty masz tam podać straty jakie poniosłeś w związku z suszą przy każdej grupie, a nie ile na nich zarobiłeś 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    300

To wiem  zastanawia mnie tylko dlaczego nie ma do wyboru np. Mamek dla których np. też musiałem dokupić paszy bo była susza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    775

Ja mam wszystko zaznaczone i na szaro cały czas wyślij wniosek. Wujowi zrobić chciałem i to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    608

Kojarzy ktoś ile maksymalnie czasu może minąć od ostatniej przyczepy lub dogniecenia do przykrycia folią żeby zakiszanie przebiegło prawidłowo? Nigdzie nie mogę znaleźć jakichś informacji naukowych. Odpowiedzi że jak najszybciej nie mówicie, wiem o tym 😝

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    775

Ja nic nie dolaczalem. Mają rozdzielić hodowle od strat w uprawach to nie ma co się spalać z tymi fakturami bo oni i tak maja to w d...

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj