Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kos_pl    107

Mader ale rozmawiałeś też wtedy z użytkownikami T6 i większych modeli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MADER12    1
3 minuty temu, Kos_pl napisał:

Mader ale rozmawiałeś też wtedy z użytkownikami T6 i większych modeli?

W moim regionie nie ma dużych ciągników. 150KM to już kolos. Standardem jest 70-120.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

New Hollanda nie kupujcie. Skrzynia wyje więc nie. JD nie bo to nie to samo co te stare. Fendt - za drogi. Zetor - czeski. Ursus - chiński składak. MF - francuski. Valtra - A co to za wynalazek. JCB - jak to wygląda? Jeszcze angielskie to zaraz zardzewieje (jest na olx roczny 4220 cały rudy) Kubota - klapki. DF - chujowe mieszki od skrzyni biegów. SAME - do końca życia nie będziesz wiedział jak to przeczytać. Lamborghini - to się samochód kupuje. Claas - to to samo co Renault więc nie może być dobre. 

  • Haha 4

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Zapytałem tak o T6, ponieważ T6 i wyższe modele odróżniają się jednak od serii TD 4, TD 5, T4, i także T5.

Różnica w cenie między T5 100 KM w bdb. wyposażeniu a T6 o mocy 115 KM w najbardziej przydatnym wyposażeniu to około 15 000 - 20 000 zł netto. A te traktory na prawdę dzieli bardzo wiele. I nie trzeba patrzeć w specyfikację, wystarczy spojrzeć jak stoją obok siebie, ale specyfikacja to jeszcze potwierdzi.

Stąd tak dopytuję, ponieważ o T6 raczej nie słyszałem negatywnych opinii, nie licząc narzekania na jednak dość głośną skrzynię EC. Do T6 można też już kupić dwusprzęgłową skrzynię DynamicCommand 8, tylko że ona jest jeszcze niesprawdzona. Na pewno jest jednak cicha.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MADER12    1
1 godzinę temu, MiRol napisał:

Czy 260 netto wystarczy na jd 6120m 24/24 command quad plus, pompa 114, tls, tuz bez wom opony 540 i 600??

Stawiałbym, że nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MADER12    1
7 minut temu, MiRol napisał:

Ale moze utargowac sie uda? 

A jaki masz problem żeby podjechać i zapytać?

 

Komuś z forum 6MC wyszedł 220 000 netto, tuz, wzmocniony podnośnik, 3 pary hydrauliki zewnętrznej, oświetlenie max, 3 prędkości WOM, skrzynia PQ 24/24. BEZ AMORTYZACJI.

Edytowano przez MADER12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

To drogo. Miałem ofertę za 6115m bez amortyzacji, wzmocniona pompa, szerokie laczki za 220 netto, ale to było że 3 lata temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zet9540    0

Witam , stoję przed ciężkim wyborem pomiędzy dwoma ciągnikami , Jest to New Holland T6 180 ( 6 cylindry ) oraz John Deere 6120M . Posiadam 45 hektary i nie wiem czy jest sens kupować ciągnik 6 cylindrowy czy lepiej za tę samą cenę kupić John Deera , który wydaje się mocniejszy . Ceny ciągników są takie same tylko w New Hollandzie niema amortyzacji osi , a w Johnie Jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

😊 zależy czego potrzebujesz, jakie maszyny masz, jakie plany na przyszłość ale 6 garów zawsze lepsze. A wytrzymałość chodzi ci o ramę w jeleniu czy jak? Nie widać żeby ciągniki bez ramy stały porozrywane. W jeleniu zawsze można podnieść moc na te 140 koni, ale to dalej będzie 4 cyl. Na ten areał to i 120km spokojnie wystarczy


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zet9540    0

Posiadam 1. zestaw uprawowo siewny 3m

                   2. pług obrotowy 4 skibowy unii

                   3. bronę talerzową 3 metry.

 Chodzi mi o wytrzymałość pod względem mth .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
W nowszych modelach kabina jest bardzo dobrze wygłuszona, dają chyba inny olej do skrzyni i już tak nie wyje więc jeden minus mniej. Co do jelenia i new Hollanda to to samo że względem wytrzymalości. Jd wyrobił sobie markę na modelach 6 lat wstecz, gdzie były naprawdę dobrze robione, teraz masówka, wytrzymałościowo to samo. Te 30 tys jak utargujesz to możesz lepiej zainwestować.

zet9540 napisał:

Witam , stoję przed ciężkim wyborem pomiędzy dwoma ciągnikami , Jest to New Holland T6 180 ( 6 cylindry ) oraz John Deere 6120M . Posiadam 45 hektary i nie wiem czy jest sens kupować ciągnik 6 cylindrowy czy lepiej za tę samą cenę kupić John Deera , który wydaje się mocniejszy . Ceny ciągników są takie same tylko w New Hollandzie niema amortyzacji osi , a w Johnie Jest .

Tutaj masz dodatkowy plus w jd bo miękka oś, a plus nh bo ma 6 cylindrów i większa moc. Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy chcesz aby mniej spalał i był bardziej ekonomiczny czy wygodny. Jednak w jd emka to emka. Zawsze gorsze wyposażenie i jakościowo meterialy od erki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zet9540    0
6 minut temu, sumek666 napisał:

Możesz zdradzić ceny? 

Ja osobiście jestem za NH ;)

255 tysięcy w tym :

1. tuz

2 . opony tył 600 , przód 480

3. 4 pary wyjść

4. Mocniejsza pompa

5. Amortyzacja Kabiny

6 . 9 ledów

Przed chwilą, zet9540 napisał:

255 tysięcy w tym :

1. tuz

2 . opony tył 600 , przód 480

3. 4 pary wyjść

4. Mocniejsza pompa

5. Amortyzacja Kabiny

6 . 9 ledów

Ja osobiście jestem za Johnem ( jeździłem dwoma i lepiej jeździło mi się Johnem )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zet9540    0

Witam stoję przed ciężkim wyborem ciągnika na 45 hektary . Jest to John Deere 6120M i Claas Arion 440 . Będzie to maszyna główna która będzie pracowała w :

1. Zestaw uprawowo-siewny Agro-Masz 3m + wał cambella

2. Pług unia ibis L

Wyposażenie John :

1.Tls

2. 3 pary wyjść

3. tuz + balast betonowy

4. pompa 114

Wyposażenie Claasa :

1. miękka oś proactiv

2. 4 pary wyjść

3. tuz

  ( Ciągniki są w tej samej cenie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez bialy1989
      Witam. Poszukuję kogoś kto podłączy mi antenę Star fire 3000 jako antenę wysyłającą sygnał rtk na moim budynku. Chodzi też o zrobienie wiązki zasilajacej. Temat jest pilny bo wiosna się zbliża a gość który miał to zrobić nie odbiera telefonu. Pokryje koszty dojazdu,miejscowość Kowalewo Pomorskie. Pozdrawiam
    • Przez rolnikokos
      Witam, chciałbym poznać opinie użytkowników tych pras. Jakie są jej zalety i wady? Na co zwrócić uwagę przy kupnie takiej prasy? Miałaby docelowo chodzić w zestawie z new Hollandem T4 85km czy ciągnik da sobie z nią radę? Będzie prasować słomę, siano i sianokiszonkę. Dzięki mile za wszystkie odpowiedzi. pozdrawiam
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez seba836
      Rozleciało mi się orginalne radyjko w jelonku i myślę jakie kupić, co polecacie czy pierwsze lepsze. Chyba wszystkie będą pasowały czy nie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj