Pawel1222

Oprysk na pszenżyto

Polecane posty

Miro010    10

a czy przy okazji takiego zabiegu można domieszać siarczan magnezu nawóz dolistny z mikro lub jakiś środek na chwasty? czy chwasty lepiej zrobić osobno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

zabieg na chwasty zawsze robi się osobno ,resztę co wymieniłeś możesz śmiało mieszać razem z fungi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek28366    1
Jak zastosuje na pszenżyto ozime Mustang Forte to mogę zasiać łubin wąskolistny na poplon ścierniskowy, czy będzie mu ten środek szkodził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Panowie mam na Rotondo maczniaka. Czym to dobrze i niedrogo zwalczyć? Dodam że tej odmiany mam zaledwie 0,5 ha na próbę. Reszta to Gringo i ono jest zdrowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Co polecacie na poprawkę jesiennego oprysku na chwasty pozostało trochę 2 dwuliściennych, a zgapiłem się i teraz mam dylemat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no na jesieni to nie wyszło deszcze a jednego roku bardzo późno robiłem zabieg po przymrozkach to zbożu nie zaszkodziło ale i chwastom też ...

No to jak wczoraj pryskałem to w maju na grzyba :D Może 1 albo 2

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a na grzyba mam

mondatak 450 ec ( prochloraz ) dawka 0,65 l/ha

z andros 750 ec (fenpropidyna z grupy morfolin)   0,37 l/ha

Dobre to połączenie ? Mogę odrazu dodać do tego modusa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

tak z agrolok zalecali a etykiet wychodzi 1 l mondatak i 0,6 androsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek_92    1

Czy można mieszać tilt turbo + cerone + siarczan magnezu? I jeszcze jedno, czy jest jakiś fungicyd który można stosować i który cos pomoże na łamliwość podstawy źdźbła w fazie pojawiającego się liścia flagowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie ni ż gruchy ni ż Pietruchy pszenżyto zaczęło wypuszczać kłos t2 jeszcze nie zrobione bo t1 było opóźnione tzn 2.5 tygodnia temu prysniete było czy można zrobić oprysk t2 jak zboże będzie miało kłosy nie zaszkodzi ?? Środek sokół był by stosowany t3 w takim wypadku by nie było stosowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez toorano
      kupię opryski z Ukrainy
      cebulaluzem@wp.pl 
    • Przez aga353
      Witam wszystkich forumowiczów, zaglądając tutaj liczę przede wszystkim na pomoc praktyków, ponieważ wiedzę teoretyczną niby posiadam. Na jesień założyłam matecznik okołu 20 arów maliny letniej laszki. Chciałabym się dowiedzieć jakie nawozy i opryski stosujecie i w jakich terminach. Co jest konieczne , a co w " razie chorób". Na co szczególnie zwrócić uwagę . Jak na jesień rozmnożyć dobrze swój matecznik. Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj