Pytanie

Forumowicze!
Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

  • 0
tymtus    42

Na moje oko możesz połączyć lentipur 1.25l i 1l chwastoxu. ew. 1.5litra lentipuru jak dużo chwastów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
wojtal24    2421

a jakie chwasty są w zbożu a nie lepiej kupić lintur chwastox zawsze był na zboża jare a nie na oziminy ale może się coś ciągle zmienia


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
marian2011    113

Pierwszy raz robiłem poprawkę jednego pola  zostało trochę miotły i obawiałem się chabra a pisze że wrażliwy Lentipurem dawka ok 2,7 litra na ha ,pryskałem w poniedziałek więc o efekcie mogę napisać za kilka dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
HenrykK56    0

Ja wolę jednak unikać mieszania. Jak dla mnie za duże ryzyko strat. Na chwasty zazwyczaj używam Axiala 50 i Lintura i nie mam problemów u siebie z chwastami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
cyprian80    1

Pisałem w jakiś innych wąkach, że generalnie odradzam właśnie też mieszanie środków, bo po prostu się osłabia ich moc. Axial + Lintur jest ok połączeniem, bo jeden nie wpływa na drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z tego co gdzieś czytałem to w niemczech można mieszać Axiala z Linturem i nie szkodzi. W Polsce brak takich zaleceń, ale może coś się zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez karol210589
      Mam pytanie do praktyków. Co w czasie suszy polecacie i robicie? Mocznik dolistnie? Czy rsm dolistnie bo też podobno można to tak stosować 
      Chodzi mi o wzmocnienie zbóż głównie pszenżyto i żyto. Są słabe oczywiście z powodu suszy. I chce je jakoś wzmocnić 
      Również czekam z drugą dawką rsm na zboża bo czekam na deszcz. Temat był gdzie już zakładany jednak chciałbym o konkretne rozwiązania które praktykujecie. Z góry dziękuję za pomoc
      Będę stosował to naturalnie z siarczanem magnezu i mikroelementami
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj