Polecane posty

Challenger    4

A ja ide do firmy na zgrabiarkę, ktora skupuje slome i wywozi ja potem zagranice na podsciolke truskawek. bede jezdzil C-360 i dwu karuzelowa zgrabiarka. Narazie jej jeszcze nie widzialem ale podejrzewam ze od jutra juz bede na niej jezdzil. Czekam tylko na tel. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

panowie- na co szczególnie zwrócić uwagę kupując karuzelę używaną. co najszybciej się zużywa i gdzie zaglądac żeby nie kupic złomu. pytam bo rozglądam się za maszyną o szerokości około 3,30. co byście polecili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

cokolwiek zachodniego, z młodym rocznikiem i w dobrej cenie :)

 

dobrze jak kółka bedą na tandemie, do jakiego ciągnika??

 

 

najszybciej w mojej felli zużyły się rolki na krzywce które prowadzą grabie i tulejki w której grabie się przekręcają.nowe części to ok 400zł na jedną sztukę i razy 11 :(


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Kolego, na wirniku od spodu masz taką prowadnice, patrz na nią, jeżeli jest zabudowana to poproś o klucze, i lepiej ją odkęć, powiem szczeże kupiłem dwie, i jedna miała właśnie wytartą prowadnice rolek, i o tym że byłem wściekły to nie wspomne, ale jak zobaczyłem cene nowej to była droższa od całej zgrabiarki, a była kupiona za okazyjne 1500 zł , niby wszystko było dobrze z wierzchu, ale w środku była gemela. Jeżeli trafisz na Kuhn-a to nie musisz się martwić, ponieważ większość przekładni kuhna są w kąpieli olejowej, i tak samo jak hamulce w MF baardzo trudno je zajechać, ale dla pewności przeleć się dokoła z jednym ramionem w taki sposób jak by napierało na nie siano, jeżeli nie wyczujesz jakiś uszczerbień itp. to możesz śmiało kupować, no chyba jeszcze możesz poprosić drugą osobe aby potrzymała wałek odbioru mocy, a ty sprubuj pokręcić karuzelą, jeżęli nie przeskoczy na przekładni nic to znaczy że powinna być dobra. Jak to wszystko sprawdzisz i wszystko OK możesz śmiało kupować :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

Zgrabiarka karuzelowa to super sprawa .. Jednym mankamentem jest to ze jezeli ktos ma powyzej 4.5 m , duzo kawałków to składac rozkładac składac rozkładac w takim wypadQ wolałbym wieksza 2 wirnikową na to tez warto zwrócic uwagę.. a gdy jest ponizej 3 m to mozna smiało smigac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

w felli prowadnca i rolki sa niezabudowane wystrczy sie pochylic i wszytko wiadc. Rolka kosztuje 55zł w granticie prowadnca raczej sie nei zużywa bo rolki sa teflonowe. Przed zakupem wes sobie i sprawdz czy ramie nie ma luzów bo jak ma to mozę niedograbiac dobrze .


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer40    0
Zgrabiarka karuzelowa to super sprawa .. Jednym mankamentem jest to ze jezeli ktos ma powyzej 4.5 m , duzo kawałków to składac rozkładac składac rozkładac w takim wypadQ wolałbym wieksza 2 wirnikową na to tez warto zwrócic uwagę.. a gdy jest ponizej 3 m to mozna smiało smigac :(

 

Tak jak mówisz super sprawa, ja mam taką firmy KRONE SWADRO 700 jej szerokość robocza to 7m i powiem że niema żadnych problemów z małymi kawałkami ani klinami, ponieważ karuzele są składane hydraulicznie, i można podnieść jedną i robię wtedy połową szerokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11
w felli prowadnca i rolki sa niezabudowane wystrczy sie pochylic i wszytko wiadc. Rolka kosztuje 55zł w granticie prowadnca raczej sie nei zużywa bo rolki sa teflonowe. Przed zakupem wes sobie i sprawdz czy ramie nie ma luzów bo jak ma to mozę niedograbiac dobrze .

 

Heh, nie zużywa :( przyjedź do mnie, to obale twoją hipoteze, rolka to najmniejszy problem, rama tak samo, bo praktycznie to nic strasznego tam nie ma, ale najgorsza jest prowadnica. terz tak myślałem że w feli jest nie zabudowana, ale np. chcąć zobaczyć w claasie musisz ściągnąć osłone, tzn. nie wiem jak to jest w tych mniejszych, ale jak teraz chciałem kupić linera 660 hydro, to była zabudowana, aktulanie czekam na kase z uni i jade negocjować cene zgrabiarki, bo mam kuhna 2,5m, ale na większym polu to można się zajechać na śmierć, jak są mniejsze kawałki to chociać widać że ubywa, ale jak trafisz na 3 ha w zwyż to aż się słabo robi jak widać słabe postępy, a po drugie top prasa ma duże przestoje i praktycznie dwa razy dłużej zgrabiam niż ojciec prasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

a czy ja pisałem o kuhn-ie czy clasie ????? MAm felle ts 415 i wiem co pisze. Moja zgrabiarka akurat wyrabia sie przy prasowaniu :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

wiesław to jak jedziesz drogą to dużo ci wystaje poza ciągnik?jak do tego mają się przepisy o ruchu drogowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ta 3,3 m po złożeniu fartucha bedzie miałą mniej jak 3 albo maks 3m szerokosci takze spokojnie można smigac po drogach. Ja czasmi z 415 tylko fartuch postawie i jezdze drogami ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

w mojej Felli też rolki poleciały, trzeba będzie wymienić, ale prowadnica jest całkiem ok.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Nie ma nic lepszego niz zgrabiarka karuzelowa. ;) W zeszłym roku mój szwagier stanął przed dylematem kupna zgrabiarki , zwykłej gwiazdowej za ok. tysiąc zł.używanej czy może karuzelowej za conajmniej trzy razy tyle. za moja namową i uporem kupił karuzelę Stoll . Do dziś jest mi winien dobrą wódkę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

widział ktoś z was zgrabiarki karuzelowe z jarmetu . dzisiaj widziałem na składnicy. podwozie tandem ,ramiona składane do transportu. przekładnia w oleju. nie wiedziałem że takie coś produkują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520

Ja zakupiłem karuzelową Pottinger 315. Jak widziałem u znajomego to dokładniej zgrabuje od gwiazdowej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielaz    67

witam na początku ubiegłego roku postanowilem polskiego wicherka odesłac na emeryturę, za jakosć jej pracy juz poprostu niemogłem juz na nią patrzec, decyzja-zgrabiarka karuzelowa na dwie gwiazdy, wizyta u znajomego chandlarza i oto jest ona: deutz-fahr ks 2,60. Szerokosc 6,20, skrętna oś i najwazniejsze ze T-25 spokojnie daje sobie z nią radę(ale głównie zgrabiam jumzem). Niedługo kolejny sezon a ja zastanawiam się teraz jak mozna było tyle lat męczyc się z tym wicherkiem. Praca karuzelową to sama przyjemnosc a jakosc zgrabiania nieporównywalnie lepsza.


Jest ciężko ale robię to co kocham i jestem szczęśliwy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3
wiesław to jak jedziesz drogą to dużo ci wystaje poza ciągnik?jak do tego mają się przepisy o ruchu drogowym?

 

 

ta 3,3 m po złożeniu fartucha bedzie miałą mniej jak 3 albo maks 3m szerokosci takze spokojnie można smigac po drogach. Ja czasmi z 415 tylko fartuch postawie i jezdze drogami ;)

 

Dokładnie jak kolega odpowiedział, a gdy potrzeba przejechać przez jakieś wąskie gardło, to demontujesz grabie po bokach i jest ok. 2 metrów szerokości.


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

A ja mam pytanie. Mam zgrabiarke Krone 3,85 na tandemie i jest problem gdyż brudno grabi, tzn jak grabi czysto to jest ok ale co jakis czas ja cos pieprznie i przerzuca siano lub zielonke do tyłu za zgrabiarkę. Jaka moze być przyczyna, moze zle ją ustawiam bo pierwszy raz takim czyms robie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

sprzęt uzywany???może ma luzy na krzywce???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Używany, luz ma ale to pare milimetrów ledwo wyczuwalny. Czyżby przez taki maly luz mogla zle grabic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Witam.Mam Felle TS-300 (zgrabia ok.3metry)czy wie ktoś jaki powinien być wałek,chodzi mi dokładnie jakie sprzęgło ile Nm,a najlepiej jaki model.Dzięki.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogusk    0

witam poszukuję piasty z prowadnicą do deutz fahr 3,8 m albo całej zgrabiarki na części proszę o jakiś namiar z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

widział ktoś z was zgrabiarki karuzelowe z jarmetu . dzisiaj widziałem na składnicy. podwozie tandem ,ramiona składane do transportu. przekładnia w oleju. nie wiedziałem że takie coś produkują

 

Użytkuje ktoś taką zgrabiarkę cena chyba około 7 tyś brutto

ps. jak taką zgrabiarkę składamy do transportu to trzeba pozdejmować wszystkie ramiona cz tylko boczne, czy tow czasie jazdy może się pokręcać? Jak ma 3,3m szerokości roboczej to wirnik ma dużo mniej a to się liczy z blandeczką tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SzymonWdoowski
      Dzień dobry / Cześć  tak jak w temacie mam mały problem z wyborem zgrabiarki. Samasz przekładnia olejowa ale ciężka do tego praktycznie żadnego egzemplarza w śąsiednich gospodarstwach. Z kolei Pronar przekładnia smarowana tawotem niższa waga w porównaniu z samaszem, sporo egzemplarzy w okolicy i chwalący je gospodarze . Te właśnie argumenty chodzą mi po głowie. Niestety nie wiem jak to jest w praktyce odnośnie samasza. Zwracam sie do was drodzy koledzy o pomoc, podpowiedz w wyborze. 
      PS. Maszyna ma pracować z Fendem 305 LSA 68KM
    • Przez panmino
      Zamierzam kupić zgrabiarkę dwukaruzelową grabiącą na bok. Trafia się Claas Liner Twin 650. Ma ktoś na forum taki sprzęt? Jakieś opinie posiadaczy? Pozdrawiam wszystkich zielonkowców  
    • Przez dragon1010
      Witam, ma problem ze zgrabiarką pottinger top 33n. Problem polega na tym jak dostać się do koła talerzowego. Odkręciłem śruby od spodu koła talerzowego, ale dalej nie chce zejść. Rozkręcał ktoś coś podobnego i wie jak się do tego zabrać? Dodaje zdjęcia: 


    • Przez Kondzio342
      Witam prawdopodnie uszkodzila sie przekladnia w zgrabiarce strzela bardzo. Koledzy pomóżcie czy ktos z was to rozbieral i wie jak to zrobic. Jakies namiary na czesci. Z góry dzieki.
    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj