Polecane posty

Chce kupic ciagnik Massey Ferguson 3125 i mam do wyboru skrzynie 16+16 i czy to jest skrzynia PowerShift?? na desce nie ma zadnych lampek od skrzyni wiec nie wim jaka to skrzynia.Sasiad ma MF 3095 i ma na desce lampki A i B ludek stojacy i biegnacy to co innego jak w tym MF 3125 co podalem w linku?? inna skrzynia? czy ma jakas inna nazwe? dokladnie to jest ten traktor http://www.allegro.pl/item932539922_mf_massey_ferguson_3125_126km_4x4_igla.html. Czy moze jest lepsza skrzynia DynaShift?? bo tam sa chyba A B C D tak? Wiec ktora skrzynia jest najlepsza? Bez lampek na desce czy z lampkami A B czy z lampkami A B C D?? Jest ktoras z nich mechaniczna?? Ktora jest najmniej wadliwa??? POMOCY!!! gubie sie w tym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Coś mi się wydaje że jest podobny temat, ale nie jestem pewien ;)

 

W tych seriach Massey'ów montowano dwa rodzaje skrzyni biegów:

 

16x16 - to jest ta (jak napisałeś) z tym "ludzikiem" biegnącym i stojącym :D To jest taki dwustopniowy dynashift... Zmiana półbiegów z "A" na "B" lub z "B" na "A" odbywa się poprzez wciśnięcie guzika po prawej strony kierowcy (obok włączania przedniego napędu)

 

32x32 - to jest właśnie skrzynia DYNASHIFT, posiada cztery zakresy : A<B<C<D. Przełączamy półbiegi za pomocą "dźwigienki" (coś takiego jak od kierunkowskazów w samochodzie), znajduje się ona przy kierownicy po lewej stronie (jest tuż pod ręką). Według mnie jest to nawet wygodniejsze miejsce a jeżeli miało to by być na dźwigni zmiany biegów głównych... Przy orce da się odczuć różnice (nie trzeba odrywać ręki od kierownicy :D ) B)

 

Sam posiadam MF 3655 z Dynashif'em i zdecydowanie polecam Ci właśnie tą skrzynie, jest o wiele lepsza od 16x16, bo masz więcej półbiegów, bardzo przydatna rzecz do pracy w polu... (płynniejsza jazda, bez wciskania sprzęgła)

 

Co do awarii... Te skrzynie się nie psują (wbrew jakimś opinią wymyślonych przez tępych ch*** ;[ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakby nie bylo to w kazdym modelu 3xxx skrzynia DynaShift jest najlepsza. Zastanawiem sie tez na MF 3095 tylko z Dyna bo sasiad ma PowerShift i synchronizator mu padl!! nie podoba mi sie ta skrzynia strasznie delikatna jest.I jescze jedno slyszalem ze Masseye serii 3xx5 sa wadliwe pod wzgledem elektroniki s skrzyni!! Ze te z serii 3xx0 sa duzo lepsze.hmmm ciekwae ile w tym prawdy. Dziekuje za Odopwiedz na wczesniejszy post. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Hymm... Takie... "mówienie" na temat awaryjności Massey'ów, a tym bardziej skrzyni biegów w MF'ach jest strasznie irytujące... Nic w tych modelach nie ma wady fabrycznej, ani nie psuje się nagannie często...

Ja jeszcze nie spotkałem się ze złą opinią na temat Massey'a tej serii, od bezpośredniego użytkownika.

Elektronika skrzyni??? ;) Nie wiem o co Ci dokładnie chodzi... Chyba że psuje się coś, czego nie ma... to ok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

skrzynia powershift była dopiero w serii 62xx i 82xx ta seria miała aytotronic 16x16 lub datatronic chyba i miały dynasfitf 32x32 ale te późniejsze po 92 chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matis251    0

Bzdura to co ariss pisze, w serii 3xxx były 2 rodzaje skrzyń a po 93 wszedł jeszcze jeden czyli dynashift.A autotronic i datatronic to rodzaj komputera pokładowego w datatronic jest komp na słupku!!! i napis na drzwiach nie ma powiązania ze skrzynią !!!!Co do elektryki skrzyni za pewne chodzi o elektrozawory ale jak się dba o to to śmiga dobrze. Elektryka w tym ciągniku jest nadzwyczaj dobrze zabezpieczona, każdy przewód na zewnątrz ciągnika jest w oplocie (przynajmniej u mnie).

Objaśnie co i jak:

 

16x16 - 4 biegi podstawowe + źółw/zając + jeden półbieg (powershift)(załączany zależnie od rocznika w gałce albo na desce roździelczej).

32x32 - 4 biegi podstawowe + żółw/zając + jeden półbieg (powershift)(załączany zależnie od rocznika w gałce albo na desce roździelczej + Rewers A i B

32x32 dynashift - 4 biegi podstawowe + zółw/zając + 4 półbiegi (załączane dźwigienką za kierownicą)

 

Jeździłem tymi ciągnikami z każdą skrzynią no i wydaje mi się że najlepsza ta która ma najwięcej przełożeń. Wydaje mi się że na tereny górzyste najlepsza jest dyanshift, lecz każda jest dobra bo nie słyszałem od nikogo że narzekał by na brak przełożeń w jakiejkolwiek przekładni. Na pewno najprostsza i najtańsza w naprawie jest 16x16 później 32x32 no i na końcu dynashift, Lecz jak kupisz zadbany sprzęt i nie będziesz olewał serwis i co by olei nie mieszać to będzie działała każda.

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Ile pala Masseye 3125 i 3120??? w orce i podczas pustych przelotow. Planuje kupic ktorys z tych modeli do wożenia kukurydzy na kiszonkę. Ciekawy jestem jak ze spalaniem. Mialem wczesniej Masseye 399 105KM silnik 6 cyl bez turbo. I ON przez caly dzien wozenia miescil sie w 80l!! przy czym fiat 75KM brakowalo tych 80l! To w moim MF 399 wychodzilo 6,5L na mth. A jak jest z tymi wiekszymi z turbina np w modelach 3125 lub 3120?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Ja mam masseya 3125 trudno mi określić ile dokładnie spala ale na pełnym baku zorałem 10 hektarów ciężkiej ziemi (glina)

Pług - 4skibowy obracany na szerokich odkładniach, myśle że to nie jest tak dużo,wiadomo nie ma co tych traktorów poruwnywać do nowych;P


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

witam. Dodam coś od siebie. Jestem użytkownikiem MF 3125 Dynashift. Ciągnik chodzi bez zażutu:) staramy sie co roku wymieniać olej w skrzyni i nie ma z nią żadnych problemów, a skrzynia z dynashiftem to czysta przyjemność podczas jakichkolwiek prac, nie trzeba tyle wajchować podczas jazdy. Ze spalaniem też nie jest najgorzej, podczas orki wychodzi nam tyle samo co w ursusie 1014 tyle tylko że MF ciąga większe pługi i niekiedy wyjdzie nawet trochę mniej w zależności od głębokości pracy. Jak masz jakieś pytania to pisz na pw z chęcią odpowiem:) POZDRAWIAM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukikokocik    0

witam. Dodam coś od siebie. Jestem użytkownikiem MF 3125 Dynashift. Ciągnik chodzi bez zażutu:) staramy sie co roku wymieniać olej w skrzyni i nie ma z nią żadnych problemów, a skrzynia z dynashiftem to czysta przyjemność podczas jakichkolwiek prac, nie trzeba tyle wajchować podczas jazdy. Ze spalaniem też nie jest najgorzej, podczas orki wychodzi nam tyle samo co w ursusie 1014 tyle tylko że MF ciąga większe pługi i niekiedy wyjdzie nawet trochę mniej w zależności od głębokości pracy. Jak masz jakieś pytania to pisz na pw z chęcią odpowiem:) POZDRAWIAM:)

 

witam mam zamiar zakupić fergusona 3060 ktoś może podpowiedzieć jaką dokładnie skrzynie wybrać myślałem o 16*16. Rocznik około 1990. Pomoże ktoś?

 

witam mam zamiar zakupić fergusona 3060 ktoś może podpowiedzieć jaką dokładnie skrzynie wybrać myślałem o 16*16. Rocznik około 1990. Pomoże ktoś?

i co to znaczy 4WD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

4 wheel drive... Szukanie nie boli :mellow:

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1

polecam 16X16 są mniej awaryjne i mniejszy koszt w naprawie w razie awarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukikokocik    0

no tak dzieki wiem ze sa datatronik i autotronik spotkałem sie z tym ze ten drugi tez ma komputer na słupku jak je rozpoznac który jest który? czyli skrzynia jest tylko 16*16 powershift ?

Edytowano przez lukikokocik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Jaki komputer to na dzwiach powinno być napisane ale to jest mało ważne jaki, skrzynie są dwie 16x16 i 32x32, w poprzednim poscie podałem ci link do strony gdzie jest wszystko napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Autotronic to nazwa modułu znajdującego się pod prawym stopniem kabiny. Ma on sterować załączaniem przedniego mostu,WOM,blokady i kilkoma jeszce funkcjami. Trafiają się egzemplarze które zamiast tego miały zwykle przekaźniki i te mogą mieć nadrzwiach napis Electronic. Do komputera to mu jeszce bardzo daleko, bliżej do sterownika PLC.

A to na słupku niczym nie steruje a tylko może pokazywać kilka mniej lub bardziej przydatnych parametrów.Autotronic w pewnym momencie stał się standardem więc zaczęto pisać datatronic jako wersję bogatszą. Ale mnie cieszyłby bardziej np. przedni tuz w stamdardzie niż ten wyświetlacz na słupku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukikokocik    0

witam mam jedne pytanie dzwonilem do jednego takiego co ma na sprzedaz 3070 rok 1992 i mowi mi ze ma skrzynie 16816 ale nowego typu a wiecie czy to jest dobra skrzynia? prosze o pomoc

 

witam mam jedne pytanie dzwonilem do jednego takiego co ma na sprzedaz 3070 rok 1992 i mowi mi ze ma skrzynie 16816 ale nowego typu a wiecie czy to jest dobra skrzynia? prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj