adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kupilibyście silnik 2x droższy np. od deutza, mający od niego gorsze parametry, tylko dlatego, że jest polski? W Ursusie wiedzą, że nie stać ich na własne silniki, dlatego wstawiają gotowe i to jest najlepsze wyjście. Nawet bogaty Claas czy Fendt nie buduje własnych silników, tylko daje zarobić konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka    40

Myk polega na tym, że Belarusy i MTZety są sprzedawane z Euro 0.

Wielki przekręt - ktoś się na pewno za to w końcu weźmie,. :)

Nie wiadomo dlaczego ktoś w Ministerstwie Infrastruktury wydał zgodę na sprzedaż takiej prehistorii kiedy inni producenci muszą jechać na EURO3.

 

Belarus do silnika MMZ dodał CR i spełnia normy Euro 3 http://allegro.pl/be...2060269709.html

 

Widać że można tylko czy w przypadku Ursusa jest jakiś silnik w którym by można zamontować CR?


POLSKA dla POLSKICH PRODUKTÓW - CZESI WON Z POLSKI !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sledziu1995    12

sayo300

 

ursus 5034 wygląda prawie identycznie jak foton 504 inna jest tylko maska, a jak jest z resztą to nie wiem ale pewnie podzespoły są chińskie ;[


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

Mam pytanie odnośnie nowego Ursusa 14034. Co oznacza że będzie montowana skrzynia przekładniowa synchronizowana 24x24 + creeper = 40x40. Co oznacza pojęcie creeper bo w sieci nie ma o tym informacji. wiem tylko tyle że jest to wykorzystywane w maszynach budowlanych min. w koparko-ładowarkach (tzw. Caterpillar).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sądząc po nazwie chodzi o biegi pełzające ;) . Prawie nikomu niepotrzebne, ale fajnie napisać 40x40 zamiast 24x24. W praktyce to po prostu dodatkowy stopień reduktora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sledziu1995    12

SalonUrsus na Facebooku są zdjęcia nowych ursusów, czy one są zrobione w salonie czy w fabryce? Jeśli te ursusy są już u Was to czy mógłby Pan zrobić kilka dokładniejszych zdjęć lub filmik o nowych ursusach?

Ten silnik w 14034 można znaleźć też w innych traktorach? Jak wpisałem w google model silnika to pokazał się tylko ten ursus, czy skonstruowano ten silnik specjalnie dla ursusa? Czy taka sama skrzynia biegów znajduje się w pronarze p10 i crystal orion?


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Jest to 6,7 litrowy silnik z serii NEF, F4CE - czyli dwa zawory na cylinder i mechaniczna pompa wtryskowa jeśli się nie mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

hmmm.... czyli nie jest to jakaś zaawansowana technologia, wydaje mi się że nie znajdzie to uznanie wśród rolników średnio obszorych, których nie stać na ciągniki z "zieloną kabiną", albo nie chcą się bawić w zaawansowaną technologię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

SalonUrsus - firma szczyci się, że Ursusy będą polskimi traktorami,więc dlaczego pod logiem niedźwiedzia sa także Polmoty H, które skaładane są bodajże w Turcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajto    0

Kolego Polmot H to dokładnie to samo co valtra A, chyba nikt nie powie ze to zły ciągnik?. możesz mi wierzyć ze fabryka w której jest składany działa na najwyższym poziomie. o czym świadczy chociażby liczba producentów dla których wytwarza podzespoły.

co do silnika to nie bardzo rozumiem po co wywarzać już otwarte drzwi. Skoro tacy producenci jak Perkins - czyli cześć caterpillara i Iveco - cześć Fiata, na dieslach którego jeździ saab/opel, teraz juz chrysler a i Mercedes zaopatruje się w podzespoły u tego producenta! Chca współpracować z Ursusem to tylko się cieszyć. BMW jak bierze skrzynie od ZF czy Getrag to ktoś mówi ze jest do bani producentem?

Podstawowa zaleta tego rozwiązania jest przede wszystkim niska cena serwisu. Lipa jest płacić za przeglądy ponad tysiaka tylko dlatego ze chociażby jest tam silnik Sisu zamiast Perkins - to tylko przykład oczywiście. Skoro Sisu jeździ tylko w Valtrach to koszt filtra do tego ciągnika musi być na tyle duży, żeby pokrył te same koszty, które musi pokryć producent filtra do Perkinsa, których jeździ miliony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

@Kajto mylisz się Sisu jest także w MF większych, chyba obecnie wszystkie MF'y 6-cylindrowe są już na Sisu; jest także w najmniejszym Fendt 200 Vario oraz kombajnach AGCO, Sampo.

Zbyt dużo walisz ogólnikami, dla jakich niby to producentów ta Hema czy też Hattat produkuje? Więcej konkretów.

A jeszcze zahaczając o Perkinsa to kupują oni teraz od FPT (Iveco) produkowany w Turynie silnik F5C 3,4L i sprzedają pod swoją nazwą 854e http://www.italiaspeed.com/2009/cars/others/fiat_powertrain/07/perkins/1707.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajto    0

Popraw mnie jeśli źle czytam, ale czy nie jest w linku powiedziane ze od 2011 roku tworzą wspólnie nowa jednostkę?

Wejdź na stronę hattat zobacz co jeszcze robią.

jeśli mowa o jakości http://www.hattattar...e/documents.asp

 

edit wiadomość z dnia 17.07.2009 roku ;)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Nie jest powiedziane, że w 2009 Perkins i FPT podjęli strategiczną współpracę na mocy której od 2011 FPT będzie dostarczać silnik FPT 3,4L do Perkinsa.

No wiadomo produkują serię A dla Valtry i odpowiednika MF ale tam dalej wielu innych znaleźć nie mogę :P

 

ten Pronar ma przedni most Hema ale seryjnie to oni tam montowali ZF z Brazylii, w jednym egzemlażu też Danę widziałem, pewnie testują na nabywcach :P : http://otomoto.pl/pr...00-A117068.html

 

W grudniu Turcy świętowali wysłanie 500 ciągnika do Polski http://www.cerkezkoyhaber.com.tr/haber/9276/500uncu-traktor-ihrac-edildi.html Dziwnie czerwony ten na zdjęciu, niestety chyba wiem jaki znaczek dostanie :(

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Kolego Polmot H to dokładnie to samo co valtra A, chyba nikt nie powie ze to zły ciągnik?. możesz mi wierzyć ze fabryka w której jest składany działa na najwyższym poziomie. o czym świadczy chociażby liczba producentów dla których wytwarza podzespoły.

co do silnika to nie bardzo rozumiem po co wywarzać już otwarte drzwi. Skoro tacy producenci jak Perkins - czyli cześć caterpillara i Iveco - cześć Fiata, na dieslach którego jeździ saab/opel, teraz juz chrysler a i Mercedes zaopatruje się w podzespoły u tego producenta! Chca współpracować z Ursusem to tylko się cieszyć. BMW jak bierze skrzynie od ZF czy Getrag to ktoś mówi ze jest do bani producentem?

Podstawowa zaleta tego rozwiązania jest przede wszystkim niska cena serwisu. Lipa jest płacić za przeglądy ponad tysiaka tylko dlatego ze chociażby jest tam silnik Sisu zamiast Perkins - to tylko przykład oczywiście. Skoro Sisu jeździ tylko w Valtrach to koszt filtra do tego ciągnika musi być na tyle duży, żeby pokrył te same koszty, które musi pokryć producent filtra do Perkinsa, których jeździ miliony...

 

 

I co z tego że Polomot H to rzekomo to samo co Valtra A a niech sobie będzie i to samo co Fendt Vario, ale Polmot H jest od podstaw produkowany i składany w Turcji więc nich Warfama nie wciska kitu że to są polskie ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajto    0

I co z tego że Polomot H to rzekomo to samo co Valtra A a niech sobie będzie i to samo co Fendt Vario, ale Polmot H jest od podstaw produkowany i składany w Turcji więc nich Warfama nie wciska kitu że to są polskie ciągniki.

 

Produkowany może i tak ale składany w Polsce

 

Kajto wymigujesz się od odpowiedzi obchodząc pytanie bokiem.

 

Uważam ze ostro traktujecie Ursusa tylko dlatego ze jest Ursusem.

Gdzie by się nie obejrzeć tam globalizacja ale tylko w Ursusie jest ona źle widziana...

Edytowano przez Kajto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Mnie w tych ursusach odstrasza to że przy nazwie "Ursus" obok pisze polmot ;/ i nieskończenie wiele cyferek, ;/ Ja bym to poprawił i przy nazwie "Ursus" przykeił np, wartość jego mocy , załóżmy "Ursus 140 ",

Ten najwiekszy ursus najbardziej mi sie podoba ;) Jeśli jest na takich podzespołach jak "Farmtrac" lub "Zetor", to bym może i pomyślał nad kupnem takiego byka ;D .


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sledziu1995    12

Na konedata wyczytałem, że skrzynie biegów do 9024 i 11024 są produkowane przez hattat, czy są to takie skrzynie jak w pol-mot h tylko bez rewersu? Silniki mają te same to i może resztę podobną?


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53

SalonUrsus- mam pytania:) a mianowicie:

1.Czy obecnie montowane skrzynie biegów i tylne mosty są nadal produkowane przez tą samą firmę co produkowała je dla URSUS w WARSZAWIE?

2.Czy Ursus zamierza zmodernizować te skrzynie?

3.Z jakimi producentami podzespołów ma zamiar Ursus współpracować?

4.Czy nowe kabiny montowane w Ursusach będą lepszej jakości od chociażby Metal fach-u, w których wykończenia plastików odbiegało nawet od MTZ-ta?

Proszę o odpowiedź:) Pozdrawiam!


Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

No i czy SalonUrsus powiedziałby coś więcej o tym 5034 nie chodzi mi o dwa zdania tylko tak konkretnie, silnik skrzynia itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SalonUrsus    0

Witam po krótkiej nieobecności,

 

Nazewnictwo modeli bierze się z faktu, iż fabryka przyjęła następujacy schemat: MOC w KM/numer modelu/rodzaj napędu.

Czyli 8014H - oznacza 80KM model 1 4X4 i w tym przypadku H odnosi się do podzespołów Hattata.

Jeżeli pytacie czy seria H jest na bazie Pol-Mot H to odpowiadam iż tak właśnie jest co moim zdaniem jest bardzo dobrym posunięciem dla marki URSUS, bo są to bardzo dobrej jakości ciągniki.

Tak jak "Kajto" zauważył podzespoły wykorzystane do budowy tej serii pochącą z tej samej fabryki a co więcej z tej samej lini produkcyjnej co podzespoły innych renomowanych ciągników.

Nikt nie wspomniał chyba, że jest to jedna z najnowocześniejszych fabryk i myślę, że długo takiej nie doczekamy się u nas.

Jak spojrzycie na Merca czy BMW to powinniście mieć świadomość, że 3/4 części nie jest produkowana w Niemczech.

Dlaczego więc mówi się, że ciągniki URSUS nie będa polskie a Merce, czy BMW są niemieckie? W końcu te 100 osób co zatrudniono do montażu w Lublinie to polska załoga.

Warfama w swojej ofercie będzie posiadać ciągniki różnego rodzaju: te montowane od podstaw w Polsce jak i sprowadzane do montażu końcowego. Tak w dzisiejszych czasach działają koncerny aby sprostać wymaganiom klientów (cena/jakość).

 

5034 będzie prostym i tanim ciągnikiem, dlatego będzie składany z niektórych podzespołów pochodzących z Chin (np.skrzynia). Obecnie nie da się wyprodukować czegoś taniego bez udziału tego kapitału. Wiadomo, że u nas panuje przeświadczenie iż co chińskie to złe, a wcale niekoniecznie tak musi być. Stereotypy rządzą naszym krajem niestety a jak z olimpiadą sobie pięknie poradzili...zobaczymy jak Polska z Euro da radę.

 

9024,11024 posiada skrzynie po modernizacji poprzednio montowane w Ursusach. Trwają obecnie rozmowy nad zastąpieniem tej skrzyni konstrukcją znacznie nowocześniejszą. Napęd pochodzi od Hattata. Kabiny są nowe i mają fajniejsze wykonanie. Jak dostaniemy pierwszą sztukę to wrzucimy zdjęcia na stronie.

Widzę, że wszyscy spodziewają się cudów od samego początku a na to trochę chyba jeszcze za wcześnie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141

Jakich modeli możemy sie spodziewać w sobote na otwarciu salonu?


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53

Salon-Ursus Co jest zmodernizowane w tych skrzyniach w ursusach 9024? Czy Ursus 1674 będzie nadal produkowany? Jeżeli będzie, to czy zostanie zmodernizowany?

To zdjęcie prototypu na facebooku to jakiej mocy dotyczy ciągnika, co ma nowego?


Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj