adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Ursus_    5

Dotacja Ursusa z NCBiR

 

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyznało spółce Ursus SA  pozytywna ocenę merytoryczną   projektu  dotyczącego prac nad rozwojem oraz wytworzeniem transmisji do ciągników w przedziale mocy od 120 do 180 KM „VIGUS” złożonego  w ramach konkursu "Projekty B+R przedsiębiorstw" poddziałanie 1.1.2 „Prace B+R związane z wytworzeniem instalacji pilotażowej/demonstracyjnej”. Całkowita wartość realizowanego projektu zamyka się w kwocie 28 283 873,37 zł, natomiast dofinansowanie z NCBR szacowane jest na 11 313 549,35 zł.

 

Zgodnie z opublikowanymi przez NCBiR wynikami oceny, projekt Spółki znalazł się na 10-tym miejscu na liście 15-tu projektów dużych przedsiębiorstw rekomendowanych do dofinansowania. Jego głównym celem jest  opracowanie i zastosowanie w ciągnikach URSUS nowej, innowacyjnej konstrukcji transmisji.

Transmisja jest najważniejszym układem mechanicznym każdego ciągnika, a od jej trwałości i efektywnego funkcjonowania zależą możliwości wykorzystania maszyny rolniczej. Efektem projektu będzie produkcja i sprzedaż innowacyjnej transmisji  wykorzystanej zarówno przy budowie własnych ciągników rolniczych, jak i dystrybuowanej do innych światowych producentów. Dzięki takiemu rozwiązaniu firma URSUS S.A., jako jedyna Polska firma trafi do elitarnego grona producentów transmisji do ciągników rolniczych. W wyniku przeprowadzonych prac rozwojowych konstrukcji nastąpi wdrożenie tego rozwiązania do produkcji ciągników Spółki w zakresie mocy od 100 KM do 180 KM.

W ramach konkursu wpłynęły 122 wnioski o dofinansowanie na łączną kwotę ponad 1,3 mld  zł. Dotychczas odbyły się dwa etapy oceny merytorycznej przedstawianych projektów, w ramach których projekt prac nad budową, a następnie wdrożeniem do produkcji transmisji „VIGUS” przeznaczonej do ciągników dużych mocy został oceniony pozytywnie i mógł uzyskać rekomendację do dofinansowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Czyli rozumiem, że w następnym roku będzie możliwość kupienia Ursusa z przekładnią Vigus?

Mam nadzieję, że w kolejnych latach oprócz rozwoju tej transmisji pojawi się również układ napędowy dla mniejszych ciągników (poniżej 120 KM). Przedni most to też ważny element i Ursus mógłby zaprojektować ten element układu napędowego. W takich podzespołach jest potencjał, gdyż większość producentów ciągników kupuje transmisje od innych firm. Popyt więc jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

No, to chyba są dwie umowy z VAT-em bo ta niedawno podpisana, to była na 60-115 koni chyba, a ta Vigus pewnie wcześniej już w tajemnicy była robiona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus_    5

Warszawa, dnia 24 września 2015 r.

 

POLSKA MARKA ROŚNIE W SIŁĘ

 

URSUS Ambasadorem Polskiej Gospodarki

 

 

23 września br. spółka URSUS została nagrodzona tytułem Ambasadora Polskiej Gospodarki w kategorii „Eksport”. Nagroda została przyznana przez Business Centre Club. URSUS wyróżniono za sukcesy na rynkach eksportowych oraz promocję Polski za granicą. 

– Nagroda Ambasadora Polskiej Gospodarki to powód do dumy dla mnie i wszystkich pracowników firmy. Kiedy w 2011 r. zdecydowaliśmy się przejąć upadłe polskie zakłady URSUS i zainwestować w odbudowę marki z ponad 120-letnią historią, potęgę polskiej motoryzacji, nieliczni wierzyli w powodzenie tej misji.  Dziś Ursus to polska marka eksportowa, która z sukcesem zdobywa kolejne rynki na całym świecie  – powiedział Prezes Zarządu URSUS S.A. Karol Zarajczyk. 

Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński, który był gospodarzem uroczystości wręczenia nagród, komentując przyznanie tego prestiżowego tytułu URSUS-owi, zwrócił uwagę na sukcesy firmy na rynku afrykańskim: – Serdecznie gratuluję spółce URSUS, bo jej wkład w rozwój polskiego eksportu jest bardzo istotny. Poprzez swoją ekspansję w Afryce, sprzedaż produktów, budowę montowni w mieście Adama i tym samym stworzenie tam nowych miejsc pracy, URSUS pokazuje innym polskim przedsiębiorcom, że w Afryce można prowadzić interesy. Wskazuje, jak zdobywać stałych partnerów w globalizującej się gospodarce, jak dzielić się z innymi, bo kto tego nie robi, ten przegrywa – powiedział Janusz Piechociński.

URSUS umacnia pozycję w Afryce

Spółka konsekwentnie umacnia swoją pozycję na rynku afrykańskim. W 2013 r. zawarła umowę z etiopską spółką METEC na dostawę ciągników, wyposażenie centrów serwisowych oraz dostawę części zamiennych. 12 maja br. w mieście Adama uruchomiono montownię ciągników Ursus. Zatrudnieni tam pracownicy zostali przeszkoleni przez inżynierów i techników z Polski. Podpisanie kontraktu poprzedziła dwustronna umowa współpracy rządu polskiego i etiopskiego. Strona etiopska otrzymała kredyt na zakup naszych produktów od polskiego banku  BGK. 

26 sierpnia br. URSUS podpisał w Etiopii kolejny kontrakt, tym razem z firmą Ethiopian Sugar Corporation, na dostawę ciągników, przyczep i części zamiennych do transportu trzciny cukrowej. Umowa, której wartość wynosi 30,6 mln USD zawiera opcję powiększenia wartości zamówienia o 25% do końca września br. Zlecenie będzie realizowane w IV kwartale 2015 r. i I kwartale 2016 r. 

URSUS zakłada dalszy rozwój na innych perspektywicznych rynkach zagranicznych. Istotnym partnerem dla URSUSA są firmy działające na rynkach skandynawskich i wschodnich oraz w takich krajach jak Czechy, Słowacja, Węgry, Belgia, Holandia, Słowenia i Chorwacja, gdzie eksportowane są wyroby z pełnej oferty spółki.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Mariusz Lewandowski

Rzecznik Prasowy URSUS S.A.                                                                                                                                                         

Kom.: + 48 669 060 051                                                                               

mariusz.lewandowski@ursus.com                                         

Informacje o spółce:

URSUS S.A. to największy polski producent ciągników i maszyn rolniczych z marką o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji  polskiego rolnictwa. Spółka oferuje szeroką gamę pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych dla potrzeb rolnictwa w kraju i na świecie. Produkty URSUS odpowiadają oczekiwaniom i potrzebom wszystkich pokoleń rolników, łącząc tradycję polskiej motoryzacji z nowoczesnością i światową jakością. URSUS to najstarsza marka narodowa o światowej renomie i potencjale dalszego rozwoju.

Spółka posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieście, w Opalenicy i największy w Lublinie, gdzie zatrudnia łącznie ponad 960 osób. URSUS produkuje rocznie ok. 1,2 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych sprzedawanych w Polsce i na świecie.

Grupa należy do kluczowych inwestorów regionu lubelskiego, gdzie rozwija swoje zaplecze produkcyjne i laboratorium badawczo-rozwojowe. URSUS R&D współpracuje z inżynierami z Politechniki Lubelskiej oraz z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie przy opracowywaniu nowatorskich rozwiązań technologicznych. Zarząd chce wykorzystać ponad 120-letnią tradycję marki oraz potencjał polskich inżynierów i konstruktorów do stworzenia w Lublinie nowoczesnego centrum badawczo-produkcyjnego. Produkty URSUS docierają do tysięcy klientów w kraju i na świecie, w tym do Czech, Belgii, Holandii czy Pakistanu. Z 1,5 mln ciągników wykorzystywanych obecnie w Polsce, prawie połowa, tj. ok. 700 tys. to ciągniki marki URSUS.

W ostatnich latach URSUS należy również do czołówki polskich eksporterów do Afryki. W 2013 r. - w ramach umowy pomiędzy rządem polskim a etiopskim - Grupa zawarła umowę ze spółką METEC (Etiopia) na dostawę ciągników, wyposażenie  centrów serwisowych, dostawę części zamiennych do ciągników oraz szkolenia. 26 sierpnia 2015 r. URSUS podpisał kolejny kontrakt na dostawę ciągników, przyczep i części zamiennych do transportu trzciny cukrowej z firmą Ethiopian Sugar Corporation (ESC). Umowa na łączną kwotę 30,7 mln USD zawiera opcję powiększenia wartości zamówienia o 25% do końca września 2015 roku. Zlecenie będzie realizowane w IV kwartale 2015 r. i I kwartale 2016 r. Umowa z ESC to już drugi afrykański kontrakt dla URSUSA, efekt wygranego przetargu, w którym oferta techniczna i finansowa URSUSA uzyskała najwyższą ocenę.

post-154346-0-13106000-1443087595_thumb.jpg

Edytowano przez Ursus_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus_    5

Warszawa, dnia 25 września 2015 r.

 

POLSKA MARKA ROŚNIE W SIŁĘ

 

URSUS NAGRODZONY TYTUŁEM PRACODAWCY POLSKI WSCHODNIEJ

 

24 września br. spółka URSUS została nagrodzona tytułem Pracodawcy Polski Wschodniej. Firmę uhonorowano za znaczący wkład w rozwój gospodarczy wschodnich województw Polski poprzez tworzenie i utrzymywanie miejsc pracy, innowacyjność oraz relacje z lokalnymi społecznościami. URSUS ma dwa zakłady w Polsce wschodniej: Lublinie i Dobrym Mieście.

Tytuł Pracodawcy Polski Wschodniej jest przyznawany po raz pierwszy w ramach Wschodniego Kongresu Gospodarczego. Celem projektu jest wyłonienie grona dziesięciu wyróżniających się pracodawców – firm z pięciu wschodnich województw naszego kraju.

Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej spółki Henryk Goryszewski, który był obecny na uroczystości, podkreślał wielowymiarowość działalności firmy: - URSUS to legendarna polska marka z ponad 120-letnią tradycją mechanizacji polskiego rolnictwa. To marka z ogromnym potencjałem krajowym  i  międzynarodowym: z 1,5 mln wszystkich ciągników używanych dziś w Polsce, prawie połowa to ciągniki marki URSUS. W Polsce zatrudniamy około 700 pracowników wyłącznie na umowę o pracę. W ostatnich dwóch latach zainwestowaliśmy w rozbudowę naszych zakładów, poszerzanie portfela produktów oraz działalność innowacyjną. Dziś URSUS to nowoczesna firma z największym w branży centrum badań i rozwoju URSUS R&D w Lublinie, gdzie przy wykorzystaniu polskiej myśli technologicznej, współpracując z inżynierami z Politechniki Lubelskiej oraz Wojskowej Akademii Technicznej, tworzymy polskie produkty.

Prezes spółki Karol Zarajczyk, komentując przyznanie nagrody powiedział: - Nagroda Pracodawcy Polski Wschodniej potwierdza pozycję URSUS-a jako czołowego polskiego pracodawcy i jest zachętą do dalszego rozwoju. Dziś URSUS to innowacyjna firma, która stale rozwija swoją ofertę, przyczyniając się do tworzenia wysokiej jakości miejsc pracy oraz utrzymywania trwałych i partnerskich relacji z lokalnymi społecznościami.

Nominacji i wskazań do nagrody dokonywały władze samorządowe poszczególnych województw (marszałkowie i prezydenci miast wojewódzkich), a także przedstawiciele organizacji realizujących politykę gospodarczą poprzez pozyskiwanie inwestorów i rozwój przedsiębiorczości. Laureatów wyłoniła Rada Konsultacyjna, biorąc pod uwagę wpływ działalności firm na rozwój gospodarczy regionu, wkład w rozwój rynku pracy, innowacyjność, a także relacje z pracownikami i lokalnymi społecznościami.

Uroczystość wręczenia nagród Pracodawcy Polski Wschodniej towarzyszyła II Wschodniemu Kongresowi Gospodarczemu w Białymstoku w którym już tradycyjnie biorą udział przedstawiciele władz centralnych i lokalnych, reprezentanci firm z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi, Ukrainy i innych krajów oraz politycy, eksperci i naukowcy.

 

 

Dodatkowych informacji udziela:

Mariusz Lewandowski

Rzecznik Prasowy URSUS S.A.                                                                                                                                                   

Kom.: + 48 669 060 051                                                                               

mariusz.lewandowski@ursus.com                                        

 

Informacje o spółce:

URSUS S.A. to największy polski producent ciągników i maszyn rolniczych z marką o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji  polskiego rolnictwa. Spółka oferuje szeroką gamę pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych dla potrzeb rolnictwa w kraju i na świecie. Produkty URSUS odpowiadają oczekiwaniom i potrzebom wszystkich pokoleń rolników, łącząc tradycję polskiej motoryzacji z nowoczesnością i światową jakością. URSUS to najstarsza marka narodowa o światowej renomie i potencjale dalszego rozwoju.

Spółka posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieście, Opalenicy i największy w Lublinie, w których zatrudnia około 700 osób. URSUS produkuje rocznie ok. 1,2 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych sprzedawanych w Polsce i na świecie.

Grupa należy do kluczowych inwestorów regionu lubelskiego, gdzie rozwija swoje zaplecze produkcyjne i laboratorium badawczo-rozwojowe. URSUS R&D współpracuje z inżynierami z Politechniki Lubelskiej oraz z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie przy opracowywaniu nowatorskich rozwiązań technologicznych. Zarząd chce wykorzystać ponad 120-letnią tradycję marki oraz potencjał polskich inżynierów i konstruktorów do stworzenia w Lublinie nowoczesnego centrum badawczo-produkcyjnego. Produkty URSUS docierają do tysięcy klientów w kraju i na świecie, w tym do Czech, Belgii, Holandii czy Pakistanu. Z 1,5 mln ciągników wykorzystywanych obecnie w Polsce, prawie połowa, tj. ok. 700 tys. to ciągniki marki URSUS.

W ostatnich latach URSUS należy również do czołówki polskich eksporterów do Afryki. W 2013 r. - w ramach umowy pomiędzy rządem polskim a etiopskim - Grupa zawarła umowę ze spółką METEC (Etiopia) na dostawę ciągników, wyposażenie  centrów serwisowych, dostawę części zamiennych do ciągników oraz szkolenia. 26 sierpnia 2015 r. URSUS podpisał kolejny kontrakt na dostawę ciągników, przyczep i części zamiennych do transportu trzciny cukrowej z firmą Ethiopian Sugar Corporation (ESC). Umowa na łączną kwotę 30,7 mln USD zawiera opcję powiększenia wartości zamówienia o 25% do końca września 2015 roku. Zlecenie będzie realizowane w IV kwartale 2015 r. i I kwartale 2016 r. Umowa z ESC to już drugi afrykański kontrakt dla URSUSA, efekt wygranego przetargu, w którym oferta techniczna i finansowa URSUSA uzyskała najwyższą ocenę.

 

post-154346-0-53840200-1443175301_thumb.jpg

post-154346-0-47587600-1443175306_thumb.jpg

Edytowano przez Ursus_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajek    20

Oficjalna prezentacja produktu (C-350) i wrzucają zdjęcie uświnionej tapicerki z odklejającą się naklejką od sterowania podnośnikiem... Profesjonalizm pełną gębą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Panowie z Polmotu myślą że jak kupili znaczek Ursusa i nazwali swoje produkty w odniesieniu do historycznych modeli Ursusa to wszystko im już wolno. Nie chodzi tylko o naklejkę ale i resztę plastików ( np. w C380). 

Tu nie tylko zmiany firmy reklamowej ale i zmiany w produkcie - jak można taką badziewną naklejkę na tapicerkę kleić, nie można trochę pomyśleć? Niby takie zaplecze posiadają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem okazję siedzieć w ciągniku C-380 jak i w 11054 i ja co do wykończenia kabiny nie mam zastrzeżeń. Mi pasuje. Na pewno lepiej się w nim czułem jak w starym C-360 którego posiadam w gospodarstwie i szanuje. No wiadomo przecież ze ciągnik z 1979 nie będzie taki wygodny i cichy jak traktor z 2015 który podobnie jest jak swój poprzednik mechaniczny, ale unowocześniony o kilka elementów. Nie ważne dla mnie czy to są 100% polskie produkty tylko dla mnie liczy się to że Polmot próbuje odbudować Ursusa od nowa co liczy się z długim czasem oczekiwania na nowe produkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Jeśli największym problemem tych ciągników jest odklejająca się naklejka, to naprawdę dobre muszą być te ciągniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Z jednej strony niby czepianie się, ale z drugiej strony, jak będziemy tylko kadzić ursusowi, to nic w nich nie zmienią :P Ja tam uważam, że plastiki w kabinie są zdecydowanie do poprawy, niby głupi szczegół, a od razu może odrzucić potencjalnych klientów. We farmtracu i fetorze są lepsze plasiki akurat. Czy w ciągniku kosztującym ponad sto baniek tak trudno zrobić dobrze spasowany kawałek plastiku?!? Skrzyń ani silników na razie nie produkują, to niech się chociaż do tego przyłożą...  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No masz rację Mati nie można nikomu a tym bardziej Ursusowi za bardzo słodzić. Ja osobiście nie narzekam na wykończenie, nie jest aż tak tragicznie, chociaż zawsze mogło być lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

Panowie z lubelskiego URSUSa jeśli polegną, a tego bym osobiście nie chciał, to w dużej mierze na niechlujstwie... Niechlujstwie, które  w cywilizowanym świecie powinno być jako pierwsze eliminowane i to w każdym przypadku... Ach rozmarzyłem się, ale tak długo jak najprostsze sprawy dla URSUSa będą najtrudniejsze sukcesu nie widzę ... W Afryce kontrakty podpisane nie obejmują serwisu i gwarancji, tak więc pierwsze wrażenie nie ma kompletnie żadnego znaczenia... Tylko, że Europa to nie Afryka...

Edytowano przez arturtl

zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Panowie z lubelskiego URSUSa jeśli polegną, a tego bym osobiście nie chciał, to w dużej mierze na niechlujstwie... Niechlujstwie, które  w cywilizowanym świecie powinno być jako pierwsze eliminowane i to w każdym przypadku... Ach rozmarzyłem się, ale tak długo jak najprostsze sprawy dla URSUSa będą najtrudniejsze sukcesu nie widzę ... W Afryce kontrakty podpisane nie obejmują serwisu i gwarancji, tak więc pierwsze wrażenie nie ma kompletnie żadnego znaczenia... Tylko, że Europa to nie Afryka...

A gdzie takie plotki wyczytałeś o tej gwarancji, wszędzie co innego piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/sprzedaz-ciagnikow-najslabsza-od-10-lat,60052.html      Ursus zamyka podium z 12 szt c 380;d

 

na placu dzis stal jakis znaczaco wiekszy ciagnik od 15014 bo staly obok sb tylem do mnie ale ten wiekszy wygladal inaczej niz 15014 niestety  bylo ciemno rano wiec malo widzialem a popoludniu go juz nie bylo;/ pewnie ten ponad 200 km na afryke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj