yacenty

Czyszczenie klimatyzacji w ciągniku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    1657

Hej,

szukalem ale nie znalazłem.

Jak czyścicie u siebie klimatyzacje w ciagnikach? W aucie to zawsze zlecałem to podczas wymiany filtrów w serwisie, ale mysle ze w ciagniku można by spróbować samemu, w ostateczności zawsze moge zlecić to serwisowi, ale z drugeij strony to raczej nie może byc skomplikowana akcja.

Filtry kabinowe wymieniłem na nowe, teraz pytanie czy wystarczy tylko takie coś odpalić w szczelnie zamkniętej kabinie? http://www.allegro.pl/item886164113_wurth_odgrzybiacz_klimatyzacji_i_kanalow_w_10min.html

czy trzeba się pokusić o coś tego typu: http://www.allegro.pl/item885822678_serwisowy_odgrzybiacz_klimatyzacji_wurth_tanio.html i dokładnie spryskać sprzęt od klimy?

Jak to jest u was? nie mam zamiaru bowiem truć się angielskimi grzybami które dostałem gratis z ciągnikiem.

Pozdrawiam

YacentY

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

dawidg2    30

A moze dobrze by było podjechać na serwis by sprawdzili czynnik od razu czy jest dosyć itd.

yacenty    1657

brak czasu i szkoda kasy

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Wiadomość z agroFakt.pl

Ja u siebie w JD w tym roku zdemontowalem tylko dach i sprezarka przegonilem kurz (troche sie go nazbieralo od nowosci), a tak poza tym to zadnym preparatem niedzialalem.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli już chcesz robić to samodzielnie to lepszym preparatem, będzie ten drugi. Bo newralgiczne miejsca trzeba wyczyścić, a ten I środek to taki przedłużać czystości. Chociaż i tka polecałbym odwiedzenie serwisu i sprawdzenie całej instalacji. Chyba, że masz możliwość samemu sprawdzić czynnik chłodzący np. oczko na zbiorniku, jeżeli będzie klarownie niebieski to jest OK. Przez okres użytkowania zapewne w osuszaczu jest wilgoć, więc należałoby ją usunąć. Poza tym wymianie podlega olej w sprężarce, tym samym nie warto oszczędzać, bo późniejsze koszty będą większe.

Przemo85    14

Lepiej iść z tym do serwisu. Dwa lata temu kupiłem samochód z klimatyzacją i w tamtym roku właściciel warsztatu w którym wymieniałem olej zaproponował mi serwis klimatyzacji. Okazało sie że poprzedni właściciel sam musiał się w to bawić bo zamiast wymienić chłodziwo(freon) to je tylko dopełnił i to za dużo w rezultacie pojawiła sie woda i nieszczelności w układzie.

Lepiej idź z tym do serwisu bo nie wiesz jak poprzedni właściciel serwisował i kiedy ostatnio była serwisowana klima

Tu jest kilka ciekawych porad odnośnie klimatyzacji

http://www.auto-klima.pl/klima.html

wojtek93    6

Ja swoim JD chyba podjadę do serwisu :D A że serwis mam 100m od domu to powinno być taniej w ramach pomocy sąsiedzkiej, mam nadzieję :lol:

deer    180

I wskazane byłoby wymienić osuszacz.

BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Arek    202

Jeśli klima chłodzi dobrze to nie musisz odwiedzać serwisu. Czynnika ani oleju się nie wymienia bo to się nie zużywa. Ubytki czynnika mogą pojawić się przy nieszczelnościach układu oraz po długim okresie nie używania klimy. Jeśli klima słabo chłodzi to trzeba odwiedzić serwis klimy lub kumatego gościa z serwisu chłodziarek. Co do odgrzybiania w większości serwisów robią to byle jak i piankę wpuszczają tylko do kanałów wentylacyjnych. A powinno dobrać się do samego parownika i bezpośrednio na parownik wpuścić piankę bo bakterie tworzą się na parowniku i zaraz za nim.

atomik    145

gdzie znajduje się osuszacz w jd serii 6010?

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

atomik    145

czyli to będzie z tyłu kabiny pod tylną szybą pewnie ?

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez LuxorPL
      Witam. Pod tym tematem można pisać gdzie znajdują się punkty sprzedaży poszczególnych marek ciągników i maszyn rolniczych. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez P_I_W_O_
      Na wstępie powiem że, nie jestem rolnikiem - i nie będę. Mimo to interesuję się rolnictwem od strony maszyn.
      Jestem grafikiem komputerowym 3d. I chiałbym zrobić jakiś ciągnik rolniczy od strony mechanicznej i chydraulicznej + jakiś osprzęt.
      Czyli potrzebuję:
      jakichś rysunków technicznych, całej masy zdjęć, kilka filmów na których będzie pokazane jak to działa (np, przeniesienie napędu na koła i wom lub tylko na wom), ogólnie chodzi o całą mechanikę tego pojazdu.
      Co do osprzętu (chyba tak to się nazywa) to jestem ciakaw jak działa (od strony mechanicznej) belownica do siana.
    • Przez yacenty
      Witam,
      podpowiedzcie mi jaki łącznik górny - cięgło, czy też inaczej śrubę rzymską wybrać do 100 konnego Zetora, który będzie ciągał pług obracany 3 skibowy Ibis XXL oraz zestaw uprawowo siewny który pusty wg instrukcji waży 1600kg, z ziarnem moze dobic nawet do 2200kg.
      Boje się że taka zwykła śruba od 80tki może być za słaba i strach na niej jeździć z tak ciężkim sprzętem.

Jakich śrub używacie u siebie w podobnych zestawach?
      W katalogu granitu widziałem różne śruby - sa tam takie kategorii 2 przeznaczone do ciężkiego sprzetu na gwincie 36x3
      obecna sruba ma gwint bodaj 28mm, wiec takie 36 byłoby duzo lepsze, do tego teraz bym wybrał hak na jabłuszko, tak coby szybciej agregować maszyny.

Jak myślicie warto kupić w granicie czy też grene czy lepiej szukać gdzies indziej?

Pozdrawiam
      YacentY
    • Przez JarosławBubernak
      Mam problem z WOM-em w Zetorze 16145. WOM mechaniczny przy podłodze załącza się, ale nie działa rączka sterowania przy kierownicy. Nie rozłącza wałka. Sprawdzałem cięgiełka w tunelu i pod podłogą. Wszystko jest w porządku. Działa przedni napęd oraz wzmacniacz momentu (żółw). Ściągnąłem pokrywę skrzyni, ale nic tam nie widzę. Rozdzielacz chyba w porządku. Proszę o pomoc w znalezieniu problemu
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj
Na żywo
2 grudnia 2020 - Wyzwania branży mięsnej • 9 grudnia 2020 - Woda i gleba w kontekście zmian klimatycznych • 16 grudnia 2020 - Przyszłość WPR - innowacje i wyzwania
Wyzwania branży mięsnej
Dołącz
Ilość oglądających online: