Kosiuk

Manitou BT420 czy np. tur6 na Ursusie 1014

Polecane posty

dexterek    83

a zwozisz slome lub siano z pól? bo ta ladowarka swietna, bradzo sprytna ale jak widac nisko zawieszona co sugeruje ze na polu moze miec problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzrzesiek    5

jak widać na zdjęciach aż taka niska nie jest... a poza tym ma 4x4... i do słomy też się nada... przecież latem jest raczej sucho podczas zwożenia słomy... nikt nie ma znów rowów (bruzd) po pas aby sobie nie poradziła...

 

pozdrawiam B)

 

ps. może moja wypowiedz nie jest profesjonalna. Ja brałbym ładowareczke bardzo fajna B)... zawsze to jeden sprzęt więcej, który można wykorzystać do innych celów.

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Na polu czy na łące sobie poradzi B) jej minus w porównaniu z turem to cena bo tur to wydatek ponad 20 tyś a ta ładowarka ponad 40 tyś ale jeśli masz gotówkę to bym się nie zastanawiał co lepsze i kupił bym ją lub coś podobnego B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosiuk    1

Każda wypowiedz jest mile widziana za co dziękuje. Głównie chodzi mi o jej stabilność, bo to zaledwie 1,4m szerokości a mam pagórkowaty teren. Jeśli by była porównywalna do tura a przy tum mógłbym wjechać tam gdzie nie wjadę z turem to jestem gotów wyłożyć więcej. Jakoby dała rade z wycinakiem do kiszonki to już był bym pewien wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

to bierz ja bo sie u Ciebie sprawdzi:) ja u siebie na lakach zwozac siano taka ladowarka rady absolutnie nie dal. za mokro jest po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ta manitu wg. mnie nie ma napędu 4x4 więc w wielu miejscach może utknąć. Co do JCB to fajny sprzęt ale do typowo rolniczych zastosowań zwłaszcza w budynkach szukałbym 526, mają bardziej kompaktowe rozmiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Manitou ma naped 4x4


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosiuk    1

Manitou ma napęd 4x4 tylko najgorzej że ma niski profil i jest wąska, pewnie by nie dała rady równać i ugniatać pryzmy kiszonki. Za tą cenę to myślę że chociaż stara JCB ale będzie bardziej wszechstronna. W 526 niezbyt podoba się wysięgnik, wygląda bardziej delikatnie w porównaniu z 525 lub 527.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Akurat o wysięgnik to nie masz się co martwić. Oglądałeś używane ładowarki? Ja oglądałem kilka i żadna nie miała uszkodzonego wysięgnika ale spora część ładowarek ma popękane mocowanie siłownika od poziomowania łyżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Pracujesz tak by olej uzyskał optymalną temperature i sprawdzasz wszystko napędy itd jaką ma siłę nabierania do łyżki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta manitka ma naped tylko na przednią oś. Do tego sądząc po wyglądzie (raczej malowana) i cenie (za tania) coś jest z nią nie tak.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzaj ludziw błąd. Bt420 mają napęd na 4 koła.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosiuk    1

Ta manitu ma 4x4, tak pisało w ich katalogu i na 100% jest malowana, ale już nie biorę jej pod uwagę bo to raczej maszyna do przeładunku na placu nie do gospodarstwa. Teraz po głowie chodzi mi JCB 525 i 527, co byście polecili innego tak do 50000zl. Jak można najłatwiej sprawdzić czy napęd jest sprawny, bo chyba sprzedawca nie da ryć podwórka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5314    1

moze ktos polecic jakas ładowarke teleskopowa(do 3t udzwig) z dobra skrzynia i reewersem do ciagania przyczep ( transport bel z pola) bo niektorym ladowarkom przy ciaganiu przyczep lubia skrzynie siadac i inne elementy przekazania napedu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Kosiuk chodzi ci o np. przedni napęd albo o to czy wszystkie koła idą????Kawałek dobrej górki i myśle że będzie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosiuk    1

Z mechanicznym napędem to nie miałbym problemu z ocenieniem jego stanu ale z hydrokinetycznym i hydrostatycznym nie miałem okazji pracować i nie wiem jak się powinien zachowywać a jak nie powinien i na co zwracać uwagę w ich ocenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Damiano604
      Witam, mam problem z ładowarką JCB 536-70 Agri. Po naprawie siłownika skrętu przedniej osi, przednie koła nie chcą skręcać w prawo. Przed rozebraniem miałem 4 koła przekręcone w prawym kierunku (tylne w lewo, przednie w prawo). Po założeniu siłownika tylne były na maksa w lewo a przednie po wpływem powietrza poszły w lewo i teraz jest jakby psi chód tylko ze nie można kręcić w prawo. Luzowałem węże aby wyszło powietrze, niby wyszło bo teraz już leci sam olej ale przednie koła nie chcą ruszyć w prawo, jedynie na lewarku jak podniosę to na zgaszonej przekręcę po podniesieniu ale gdy odpalę to idą lewo. Może ktoś coś podpowie. Pozdrawiam!
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj