Polecane posty

xerion5000    0

Mam nadzieję że tylko mój zetor jest tak awaryjny,ale boję się jak za miesiąc skończy się gwarancja a dalej tak będzie się sypał.Sezon na prace w polu już nie długo.Chociaż zetor mi się podoba ale już nigdy więcej ,chociaż ten serwis co u mnie jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikPPL    0

krist4321 - z agregatem daje spokojnie radę tylko gdy byś posiadał dużo górek i jakieś ciężkie gliny to jednak mocniejszą bym polecał- uciąg ma bardzo dobry aczkolwiek trzeba powiedzieć że jest to ciągnik troszkę mulasty, pewnie te z większą dawką paliwa mają lepsze parametry i tu jakbyś miał gdzieś okazję to porównaj sobie te większe. Co do awarii to moja 95 jest jeszcze za młoda żebym mógł coś powiedzieć bo ma dopiero 7 miesięcy i 300 mtg ale jeśli chodzi o ten krotki czas to zepsuł się czujnik temperatury, i samoistnie pękła szyba a tak to nic się nie dzieje no bo w końcu to prawie nowy ciągnik. Generalnie ciągnik dość uniwersalny z apetytem na paliwo dlatego raczej lepiej sprawdza się w cięższych pracach. Do lekkich codziennych prac np. turem i z dużą ilością pustych przejazdów, częstego wchodzenia i wychodzenia z ciągnika polecał bym coś z innych stajni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krist4321    0

Dzięki za odp. Posiadam parę kawałków na których występuje miejscami glina i wiem jak ciągnik potrafi to odczuć. Co do apetytu na paliwo to chyba jak każdy zetor lubi sobie łyknąć. Ja właśnie potrzebuje w miarę ciężki ciągnik do uprawy no i może transportu, mam nadzieje, że nie będę żałował. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Ja bym wybrał Ursusa 6824 zamiast Prosimy 95 sami sobie porównajcie

 

Ursus 6824 Mido

http://allegro.pl/ciagnik-ciagniki-ursus-6824-perkins-92-km-promocja-i1429472040.html

 

+ bezdyskusyjnie lepszy silnik mniej awaryjny i oszczędniejszy

+ silnik mocniejszy o 2,5 KM

+ silnik tylko z turbina bez Intercooler-a a wiec prostszy czyli mniej awaryjny od Zetorowskiego

+ Skrzynia 12/4 czyli więcej biegów

+ prędkość max 40 km/h

+ prędkości WOM 540 i 1000 obr/min

+ większa wydajność pompy 62 l/min

+ większy zbiornik paliwa

+ tańszy o 2000 zł ( ale to szczegół )

 

FOTO

http://www.polskamaszyna.pl/photogallery.php?photo_id=2502

 

Zetor Proxima 95

http://allegro.pl/zetor-proxima-95-forterra-ursus-deutz-case-new-i1459300911.html

 

+ mocniejszy raptem o 300 kg podnośnik

+ przedni TUZ o udźwigu 2t ( ale co komu po samym TUZ-ie gdyby był jeszcze WOM to już by było coś )

 

 

To takie moje obiektywne porównanie

 

Uważam że Ursus zdecydowanie lepiej wypada bo jest dużo lepiej wyposażony a przy tym cena jeszcze jest minimalnie niższa

 

Ale Zetor też jest śliczny ;D

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Powiedz wedle jakiej normy moc podaje Ursus :) i podaj w takiej samej moc Zetora i dopiero porównaj ;)

O co biega z tym przednim WOM? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

xerion5000

Dodaj zdjęcia swojego Zetora .My mamy Proxime 85 i ma 310mtg i jak narazie nic się nie dzieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

Ja bym wybrał Ursusa 6824 zamiast Prosimy 95 sami sobie porównajcie

 

Ursus 6824 Mido

http://allegro.pl/ci...1429472040.html

+ bezdyskusyjnie lepszy silnik mniej awaryjny i oszczędniejszy

+ silnik mocniejszy o 2,5 KM

+ silnik tylko z turbina bez Intercooler-a a wiec prostszy czyli mniej awaryjny od Zetorowskiego

+ Skrzynia 12/4 czyli więcej biegów

+ prędkość max 40 km/h

+ prędkości WOM 540 i 1000 obr/min

+ większa wydajność pompy 62 l/min

+ większy zbiornik paliwa

+ tańszy o 2000 zł ( ale to szczegół )

 

FOTO

 

http://www.polskamaszyna.pl/photogallery.php?photo_id=2502

 

Zetor Proxima 95

http://allegro.pl/ze...1459300911.html

+ mocniejszy raptem o 300 kg podnośnik

+ przedni TUZ o udźwigu 2t ( ale co komu po samym TUZ-ie gdyby był jeszcze WOM to już by było coś )

 

 

To takie moje obiektywne porównanie

 

Uważam że Ursus zdecydowanie lepiej wypada bo jest dużo lepiej wyposażony a przy tym cena jeszcze jest minimalnie niższa

 

Ale Zetor też jest śliczny ;D

 

kolego, możesz mi powiedzieć ilę kosztuj ursus i zetor??? be te linki mi coś nie śmigają.

a i jeszcze jedno czy tego ursusa porównujesz z proxima czy proximą plus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Kolego ENDURAK91 odpiszę Ci na Priv żeby nie zaśmiecać forum

Linki już działają :D

 

 

Kolego adikpl1 myślę że Zetor i Ursus podają moc ciągników w tych samych normach bo obie marki są europejskie, oba państwa należą do UE i obie marki produkują na rynek unijny

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A tu już raczej się mylisz-popatrz sobie tylko jak różne firmy sobie radzą z podawaniem owych mocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Myślałem że jak firmy działają produkują i sprzedają na obszarze gdzie obowiązuje to samo prawo to obowiązują je te same przepisy, normy.... dlatego tak napisałem

Nigdy tego nie porównywałem, nie mam pojęcia więc możesz mieć oczywiście racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie wiem jak jest teraz-ale przedtem tak w miarę uczciwie moc podawał Fendt,JD i Zetor.Inne firmy lubowały się w podawaniu mocy wg. norm ISO cos tam i Tr coś tam -no i potem kwiatki wychodziły (poszukaj na forum-trochę tego było)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

jak się nie myle to jest ok. 10 norm w których można podowac moc ciagników. oczywiście znaczna większość podaje moc ciągników w tych narmach gdzie jest ona najwyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krist4321    0

Z moich obserwacji wynika ze producenci ciągników podają przeważnie moc w trzech normach ISO TR 14396 ( New Holland, Case), DIN ( Zetor) oraz ECE R... (John Deere). Producenci tacy jak farmtrack Ursus farmer chyba raczej nie podaj w jakich normach jest moc, więc z tym może być różnie. A i jeszcze jedna sprawa Zetor dla przykładu podaje moc w normie ISO oraz DIN i różnica w KM sięga nawet 8 KM przy ciągnikach o mocy rzędu 90 KM. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

nie!

Np. zetor proxima 95 DIN 90KM a w ISO 98KM, wiec to jest chyba na nie kożyść DIN ponieważ ma zawsze mniejsza moc? no chyba żę sie myle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krist4321    0

Tak a pomysł sobie pod względem jakiegokolwiek dofinansowania który ciągnik jest lepiej kupić???? no i chyba lepiej kupić ciągnik z zaniżona mocą na papierku niż faktycznie i potem borykać się, że ciągnik nie może pociągnąć danego narzędzia uprawowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin862    0

witam wszystkich.czytałem te wszystkie wypowiedzi na temat zetora i nawet zastanawiałem sie nad kupnem ciągnika tej marki,ale też doszly mnie głosy o ciężki paleniu w niskich temperaturach,awaryjności skrzyni itd.więc to co tutaj niektorzy pisali to prawda.zdecydowalem sie na NH T5060 za 170tys brutto(klima,obciążniki,fotel pneumatyczny,opony przód420,tył520,radio,kogut,komplet zaczepow,dodatkowe halogeny,).nie wiem czy dobrze zrobiłem,okaże sie w praniu,ale mam nadzieje że będzie mniej awaryjny od zetora.a tek wogole to w tamtym roku NH osiągną największą sprzedaż ciągników.nie mialo to oczywiście wplywu na moja decyzje,ponieważ ja zamawialem w styczniu a wyniki teraz niedawno byly ukazane.pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

A zetor był drugi wiec tak bardzo nie odstaje od NH który ma w ofercie ciągniki większej mocy od zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Z moich obserwacji wynika ze producenci ciągników podają przeważnie moc w trzech normach ISO TR 14396 ( New Holland, Case), DIN ( Zetor) oraz ECE R... (John Deere). Producenci tacy jak farmtrack Ursus farmer chyba raczej nie podaj w jakich normach jest moc, więc z tym może być różnie. A i jeszcze jedna sprawa Zetor dla przykładu podaje moc w normie ISO oraz DIN i różnica w KM sięga nawet 8 KM przy ciągnikach o mocy rzędu 90 KM. Pozdrawiam

 

I tu się kolego mylisz, do niedawna Zetor podawał moc w ECE R24 lecz obecnie niestety idąc głupim trendem przeszedł na normę 2000/25 :( i tak np. Proxima 95 ma 90 km wedle ECE R24 a w 2000/25 ma 96 km. Ursus jeszcze do niedawna podawał w ISO TR coś tam ale obecnie się nie przyznaje ;[

 

A jak z gwarancją na Zetory bo np. w krajach Skandynawskich gdzie dileruje HC Petersen jest 24 miesiące, W Łameryce :) zaś 24 miesiące na ciągnik z wyłaczeniem akumulatora (12 miesięcy) lub 1800 h, na przekładnię 60 miesięcy :o lub 3000 h a jak jest u nas?

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

I tu się kolego mylisz, do niedawna Zetor podawał moc w ECE R24 lecz obecnie niestety idąc głupim trendem przeszedł na normę 2000/25 :( i tak np. Proxima 95 ma 90 km wedle ECE R24 a w 2000/25 ma 96 km. Ursus jeszcze do niedawna podawał w ISO TR coś tam ale obecnie się nie przyznaje ;[

 

Czyli jak?? Według obecnej normy Zetor zawyża moc swoich ciągników??

Myślę że jak dobrze poszukasz to znajdziesz w jakiej normie podaje Ursus :)

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Czyli widzę, że wiesz jakej normy używa Ursus proszę podziel się ta informacją :D. Moim zdaniem tak zawyża podobnie zresztą jak norma ISO tr coś tam :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jeziosky
      Witam! Mam taki temat do dyskusji;  Oringi na tulejach w Zetorach. Wiadomo że dość często padają w Zetorach uszczelnienia tulei silnikowych.  Jak myślicie dlaczego tak jest? Z mojego doświadczenia, dość skromnego bo dotyczącego tylko dwóch Zetorów wydaję mi się  że oringi są dość luźno pasowane. Tuleje z nowymi uszczelniaczami wpadają w blok właściwie pod swoim ciężarem. Co ciekawe nowe oringi powinny mieć wymiar katalogowy 104x4,2  a mierząc je  mają max 4,0 mm.  Czy ma ktoś doświadczenie z zastosowaniem  innych  uszczelniaczy silikonowych ale grubszych np. 4,4?
    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj